گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ کد خبر : 72989 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر در مجلس :

مسئولان سازمان نظام پزشکی در حمایت از پزشکان احساس مسئولیت بیشتری کنند

مسئولان سازمان نظام پزشکی در حمایت از پزشکان احساس مسئولیت بیشتری کنند

گیلانیان : عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه نظام پزشکی مسئول تمام امور مرتبط با حرفه پزشکی از جمله تعرفه‌گذاری، ارتقای کیفیت نظام آموزشی و ارائه خدمات درمانی است تاکیدکرد که مسئولان این سازمان باید در جهت استیفاء حقوق پزشکان احساس مسئولیت بیشتری کنند.
محمد حسین قربانی در مورد اظهارنظر رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه این سازمان به عنوان یک نهاد صنفی و مدنی استقلال داخلی و اختیار قیمت‌گذاری برای صنف خود را ندارد، گفت: آنچه مسلم است برای داشتن استقلال و پیشبرد اهداف برنامه‌های یک تشکیلات یا سازمان یا نهاد و دریافت حقوقی که دارند باید خود آنها پیشگام شوند.

مسئولان نظام پزشکی باید حقوق پزشکان را از مرحله قانونگذاری تا اجرا پیگیری کنند

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گام نخست باید تمام ذینفعان این مجموعه احساس مسئولیت کنند و با انتخاب گزینه‌های مدیریتی سازمان چه به صورت انتخابی و چه از حیث حاکمیتی حق و حقوقشان را استیفاء کنند که در دو مرحله قانونگذاری با تصویب قوانین مورد نیاز برای گشایش امور و پیگیری برای اجرایی کردن آنها صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: خوشحالم که آقای دکتر ظفرقندی برای فعالیت در سمت رئیس سازمان نظام پزشکی انتخاب شد و به عنوان رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی کشور از مجلس شهادت می‌دهم که در این دوره از انتخابات این سازمان شاهد سطح بالایی از مشارکت و فراهم کردن بستری برای اظهارنظر و احساس مسئولیت تمام اعضای خانواده حوزه سلامت بودیم.

سازمان نظام پزشکی بازوی اجرای طرح تحول سلامت است

قربانی افزود: اما آنچه در جلسات متعدد به صورت مکرر اعلام کردم، این است که با توجه به حرکت عظیمی که به دنبال اجرای طرح تحول سلامت در کشور ایجاد شده است، بازوی اجرای آن باید سازمان نظام پزشکی بوده و احساس مسئولیت بیشتری داشته باشد، همچنین لازم است برای استیفاء حقوق جامعه پزشکی به طور جدی حضور پیدا کند.

وی یادآور شد: مدتی است که هجمه عظیمی علیه جامعه پزشکی ایجاد شده و موضوع نپرداختن مالیات پزشکان فضای سنگینی را در مخالفت با آنها به وجود آورده است، در این شرایط چه کسی باید از حقوق آنها دفاع کند؟

قربانی اظهار کرد: در قانون به صراحت آمده است که سازمان نظام پزشکی مسئول تمام امور مرتبط با حرفه پزشکی از جمله تعرفه‌گذاری، ارتقای کیفیتنظام آموزشی، ارائه خدمات درمانی و …است، بنابراین مسئولان این سازمان باید در این راستا احساس مسئولیت بیشتری کنند و برای استیفاء حقوق پزشکان وارد میدان شوند.

مجلس آماده رفع موانع قانونی در جهت احقاق حقوق پزشکان است

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: بنده با قاطعیت اعلام می‌کنم مجلس در یک سال باقی مانده از این دوره از فعالیتهایش این آمادگی را دارد که چنانچه نیاز باشد در حمایت از جامعه پزشکی موانع قانونی را رفع کرده و قوانین موازی را حذف کند تا بتوانیم گامی در جهت احقاق حقوق شاغلان عرصه عظیم ارائه خدمات حوزه سلامت که افرادی متعهد و با ضریب هوشی بسیار بالا هستند، برداریم که قطعا نتیجه آن ارتقای کیفیت ارائه خدمات به بیماران نیز خواهد بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سازمان نظام پزشکی باید هم از حقوق ارائه‌دهندگان و هم گیرندگان خدمت در حوزه سلامت حمایت کند و این رسالت بسیار سنگینی است که کمتر سازمان عمومی غیردولتی برعهده دارد، بنابراین باید در جهت تحقق این مهم به صورت میدانی‌تر و عملیاتی‌تر با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در هم مجلس که دارای سه نماینده ناظر بر این حوزه بوده و هم دولت اقدام کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!