گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
دسامبر 21, 2012 کد خبر : 15639 اقتصاد و کشاورزی خبر ها

امام جمعه رودسر:

مسئولان مطالبات چایکاران را پرداخت کنند

مسئولان مطالبات چایکاران را پرداخت کنند

گیلانیان : امام جمعه رودسر با تاکید بر ضرورت پرداخت به‌موقع مطالبات چایکاران گفت: قشر پرتلاش چایکاران به شدت دچار مشکلات عدیده اقتصادی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، حجت‌الاسلام محمد حسین تقی‌زاده در نماز جمعه این شهر با اشاره به زمینه‌های قیام امام حسین (ع) اظهار کرد: مبارزه با دستگاه خلافت ظالمانه یزید یکی از اساسی‌ترین زمینه‌های قیام امام حسین (ع) شد.

وی با بیان اینکه مسئله امامت و رهبری از جایگاه ویژه‌ای در اسلام برخوردار است، افزود: رهبر جامعه اسلامی باید دارای علم کافی، عدالت، پاکی و شجاعت و تدبیر و درایت باشد اما یزید فردی جاهل، فاسد و ستمگر بود و شایستگی تکیه زدن بر منصب خلافت اسلامی را نداشت و باید با او مبارزه می‌شد بنابراین امام حسین(ع) به مبارزه با او برخاست تا نظام دینی و الهی تشکیل دهد.

امام جمعه رودسر با اشاره به روایاتی از پیامبر اسلام (ص) در باره اهمیت جایگاه حاکمان اسلامی و نقش آنها در صلاح و یا فساد جامعه، گفت: مبارزه با بدعت‌ها از جمله دیگر زمینه قیام ابا عبدالله (ع) زیرا بدعت در دین به شدت نکوهیده است و حتی پیامبر (ص) فرمود: شما حق ندارید به چهره بدعت‌گذار لبخند بزنید که او تشویق شود.

وی بدعت را به معنای وارد کردن مطلبی در حوزه معارف دینی که سندیت ندارد، دانست و تصریح کرد: پیامبر اسلام (ص) فرمود هرگاه بدعتی در امت من پیدا شود علما باید با آن مقابله کنند در غیر این صورت مورد لعن خدا و ملائکه و مردم می‌شوند.

تقی‌زاده در ادامه با تبریک میلاد با سعادت هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت موسی کاظم (ع) و میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، از مسیحیان آزاده خواست تا با ستمگری حکام مسیحی که حقوق انسان‌ها را پایمال کرده و جنایت می‌کنند بیزاری جویند زیرا حضرت مسیح (ع) به شدت مخالف ظلم و ستمگری بود.

وی همچنین تشکیل نهضت سوادآموزی با فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ را گرامی نگه داشت.

خطیب جمعه رودسر هدف اصلی طراحی آمریکا در سوریه را نابودی حلقه وصل زنجیره مقاومت در منطقه نامید و ابراز کرد: آمریکا به دنبال ضربه زدن به خط مقاومت در منطقه است زیرا سوریه از مقاومت فلسطین و حزب‌الله لبنان تا کنون در سه دهه به تنهایی دفاع کرده و در برابر صهیونیست‌های غاصب ایستاده است.

وی در ادامه از مسئولان خواست مطالبات چایکاران را به‌موقع پرداخت کنند و خاطرنشان کرد: این قشر پرتلاش به شدت دچار مشکلات عدیده اقتصادی هستند و حتی برای نان شب خود مانده‌اند و مسئولان چه هنگام می‌خواهند مشکلات آنها را برطرف کنند و تقاضا می‌شود چایکاران را دریابند.

اخبار مرتبط

نظرات

 • پرداخت نکنید یارانه میگیریم فوقش زمینهای چای واسه تهرانیها می فروشیم.
  مشکل ندارم کی میگه کشاورزان چایکار مشکل مالی داران ؟؟

 • با سلام
  جناب آقای ریس جمهور می خواهند یارانه را ۵برابرکنند پس چرا دستورپرداخت حقوق کشاورزان را نمی دهند چایکاربدبخت چه گناهی کرده

 • خانم تقی پور ازاملش

  احمدی‌نژاد در سفر چهارم خود به گیلان باید مسئله احیای صنعت چای را در دستور قرار دهد، گفت: دولت در بحث چای توجیه نیست.

  نماینده مردم رودسر و املش با تصریح بر اینکه احمدی‌نژاد قصد کمک به چای را دارد اما حوصله شنیدن ندارد، افزود: برای رسیدگی به مسئله چای نزد احمدی‌نژاد رفتیم اما حوصله شنیدن نداشت و ما را به کار گروه کشاورزی فرستاد و رحیمی معاون اول رئیس جمهور نیز وقت شنیدن نداشت و ما را به مرادی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی سپرد اما او نیز ما را به کارشناس خود سوق داد
  آقایون دارن یه کارائی جهت مشکل چایکاران انجام میدن
  به نقل از……
  مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری و تامین خودروی صدرا گفت: تمام مطالبات چایکاران تا ۲۲ بهمن امسال پرداخت می‌شود.
  شهرام قویدل شامگاه دوشنبه در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری شرکت صدرا با سازمان چای کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به بدهی ۲۲ میلیارد تومانی دولت به چایکاران اظهار کرد: با امضای این تفاهمنامه همکاری، تمام مطالبات چایکاران تا پایان ۲۲ بهمن امسال پرداخت و این بدهی تسویه می‌شود.

  راست میگن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی