گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 6, 2016 کد خبر : 47558 خبر ها

مسئولیت ها باید در جهت رفع مشکلات جامعه باشد

مسئولیت ها باید در جهت رفع مشکلات جامعه باشد

گیلانیان : مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گیلان به اتفاق جمعی از مدیران این دستگاه با آیت الله قربانی دیدار کردند .

آیت الله قربانی با توجه به آیات قرائت شده توسط قاری در ابتدای دیدار گفت : خداوند در سوره شمس پس از یازده بار قسم خوردن می فرماید: کسیکه نفسش زرا تزکیه کند رستگار می شود.

وی ادامه داد : خداوند می خواهد به ما تعلیم دهد که رستگاری در تزکیه نفس و گمراهی و عذاب در آلودگی آن است .

وی افزود : بنابراین اگر بخواهیم در زندگی خوشبخت و سعادتمند شویم باید روح را از آلودگی ها ، حرص و طمع، مردم آزاری ، خودبرتر بینی ، عُجب ،نفس پرستی تطهیر کنیم زیرا یان موارد انسان را به جایی می رساند که عزت و آبروی انسان از بین می رود .

نماینده ولی فقیه گفت : وقتی انسان تزکیه نفس کرده باشد به انسان قانعی تبدیل می شود و در صدد اختلاس و دزدی بر نمی آید و حلال و حرام را رعایت می کند .

وی گفت : دنیا خوب است بشرط اینکه وسیله خدمت به دیگران و زندگی شرافتمندان باشد ، مسئولیت ها خوب است در صورتی که در خدمت مردم و رفع مشکلات جامعه باشد نه اینکه وسیله ای برای انتقامجویی و منفعت طلبی باشد .

وی ادامه داد : این دنیا ، دنیای قدیمی است و قدرتمندان زیادی به اینجا آمدند و رفتند و هیچ اثری از آنان هم باقی نماند.

آیت الله قربانی گفت : این مسئولیت ها و عناوین اگر در خدمت به خلق ، رفع مشکلات جامعه در واقع در جهت جلب رضایت الهی است و می تواند باعث فلاح و رستگاری شود .

در ابتدای این دیدار علی اصغر عباسی، مدیر شرکت ملی پخش فراورده های نفتی استان گیلان در بیان گزارشی از عملکرد اداره خود گفت : عملکرد همکاران ما در شرکت پخش مواد نفتی آرام و بیصداست که تاثیرات آن را همه مردم می توانند دریافت کنند .

وی ادامه داد : اگر در بخش های : حمل و نقل، فراورده های نفتی، صنعت و کشاورزی و موارد اینچنینی مشکلی پیش نمی آید بخاطر تلاش همکاران ماست که وظیفه خود می دانند در خدمت مردم و جامعه باشند .

وی افزود : در ایام تعطیل ما شاهد افزایش مصرف در فراورده های نفتی بودیم .

عباسی گفت : جای بسی خوشحالی است که مردم کشور گیلان را برای مسافرت انتخاب کردند و خواستند با مردم و فرهنگ و سنت های این سامان آشنایی بیشتری پیدا کنند و مناظر دیدنی استان بهره مند شوند که این امر باعث پویایی بیشتر اقتصاد استان نیز شد .

وی گفت : در بخش سوخت هوایی ما از ۵۸ پرواز در سال گذشته امسال با ۸۸ پرواز رشد ۳۰ درصدی داشتیم و در بحث فراورده های نفتی هم در بخش بنزین یک رشد ۶ درصدی داشتیم .

مدیر عامل شرکت ملی نفت گفت : در برنامه های سالجاری نیز یک برنامه جا به جایی در حوزه مصرف در حال شکل گیری است و آن سیاست های وزارت نفت است که در نظر دارد مردم را از گاز طبیعی بهره مند نماید و این یک کار خوبی است که نظام در دست اجرا دارد .

وی ادامه داد : در استان گیلان طی بررسی های بعمل آمده در بخش مصرف خانگی قرار است گاز جایگزین شود و این خواسته تا سال ۹۶ نهایت ۹۷ برآورده خواهد شد و فعالیت ما بیشتر در حوزه حمل و نقل ، صنعت و کشاورزی چه در بخش سی ان جی و چه مایع خواهد بود و سعی می کنیم برای این حوزه برنامه ریزی جامعی داشته باشیم .

عباسی گفت : در سال گذشته در بخش های مختلف بیش از ۲ میلیارد لیتر فراورده توزیع شده و غالبش در حوزه های حمل و نقل و کشاورزی و صنعت بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد