گیلانیان
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ Sunday, 5 July , 2020
می 30, 2020 کد خبر : 78672 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

مساجد گیلان برای اقامه نمازهای یومیه بازگشایی شد

مساجد گیلان برای اقامه نمازهای یومیه بازگشایی شد

گیلانیان : زارع با اشاره به بازگشایی همه مساجد شهرستان‌ها و روستاهای گیلان برای اقامه نمازهای یومیه از امروز، گفت: این بازگشایی به معنی برگزاری برنامه‌ها از جمله مراسم فاتحه و ترحیم نیست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم همچنان مورد تأکید است.

«ارسلان زارع» امروز (شنبه، ۱۰ خرداد) در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که در استانداری گیلان برگزار شد، با یادآوری همکاری خوب مردم و تلاش کادر درمان کشور و گیلان برای مدیریت بیماری، اظهار کرد: اگرچه کوشش فداکارانه تیم‌های پزشکی و درمانی در مقابله با کرونا در حیطه وظایف آنان بود ولی مسئولیت شناسی و ایثار ماندگار آنان، امید و اعتماد را به جامعه ارزانی داشت.

استاندار گیلان به گزارش پژوهش انجام شده در سطح کشور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: براساس این گزارش، اکثریت قریب به اتفاق مردم در سنین و سطح سواد مختلف نسبت به دولت و وزارت بهداشت در مدیریت کرونا و اجرای تصمیمات مسئولان ستاد ملی و استانی و دستورالعمل‌های بهداشتی اعتماد داشتند.

وی به اطلاع‌رسانی خوب و آگاهی بخشی به مردم درخصوص چگونگی مقابله با کرونا نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ابتدا سیما و سپس رادیو جمهوری اسلامی ایران بیشترین اعتماد مردم را داشته اند و اعتماد به اطلاع‌رسانی شبکه‌های ماهواره‌ای در ضعیف ترین جایگاه ارزیابی بوده است.

زارع این آمار را نشان‌دهنده آن دانست که مجموعه عملکردها برمبنای همدلی و وفاق میان دست اندرکاران حول محور منویات رهبر انقلاب و حمایت‌های نتیجه بخش معظم له و تلاش‌های دولت به دست آمده و گفت: امروز بیشتر از هر چیز، نیازمند تقویت این اعتماد هستیم، اینکه به مردم گفته می‌شود همچنان باید توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند، هشداری برای حفظ سلامت آحاد شهروندان و گامی در جهت تأمین سلامت جامعه است و همگان باید آن را جدی بگیرند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: سیاست ستاد مدیریت بیماری کرونا براساس نظرات علمی کارشناسان ذیربط خصوصاً وزارت بهداشت و درمان بوده و انجام طرح‌های مختلف همچون فاصله‌گذاری اجتماعی و بازگشایی تدریجی مکان‌های بسته شده و مشاغل تعطیل از جمله این موارد است.

وی به بازگشایی همه مساجد شهرستان‌ها و روستاها برای اقامه نمازهای یومیه براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز اشاره کرد و گفت: این بازگشایی به معنی برگزاری برنامه‌ها از جمله مراسم فاتحه و ترحیم نیست و رعایت کامل و مداوم پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و نیز استمرار آموزش‌ها در این خصوص همچنان مورد تأکید است.

زارع به برداشته شدن محدودیت زمانی فعالیت پاساژها نیز اشاره و خاطرنشان کرد: کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در گیلان از جمله استان‌های فعال بود که هرگونه تصمیم ابلاغی از سوی ستاد ملی را با برگزاری جلسه‌های متعدد، به خوبی اجرایی کردند.

استاندار گیلان یادآور شد: به کسب و کارها و اصناف نیز موکدا گفته شود که رفع محدودیت فعالیت‌ها، به معنای بازگشت شرایط عادی نیست بلکه در کنار برداشته شدن محدودیت‌ها، اجرای پروتکل‌های بهداشتی تشدید و نظارت بر این فرآیند بیشتر می شود.

وی به اختصاص یک هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از مرحله اول اعتبار درنظرگرفته شده برای مشاغل آسیب دیده از کرونا در استان اشاره کرد و گفت: باتوجه به اینکه مشاغل خدماتی در گیلان جایگاه قابل توجهی دارد و بیشترین آسیب وارد شده به این دسته از کسب و کارها بوده، اولویت نخست اختصاص اعتبار مربوط به این گروه و سپس دیگر مشاغل است.

زارع بر ضرورت اطلاع‌رسانی شایسته به بنگاه‌های آسیب‌دیده از بیماری کرونا برای ثبت نام در سامانه کارا در جهت استفاده از حمایت‌های درنظرگرفته از سوی دولت تأکید کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به بهره‌گیری بسیار خوب و مشارکت بالای مردم در فضای مجازی برای مناسبت روز جهانی قدس، اذعان کرد: انتظار می‌رود در روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه نیز در راستای پاسداشت مقام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها :

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است