گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
سپتامبر 2, 2014 کد خبر : 29406 خبر ها

با حضور نوبخت و استاندار گیلان

مستند پروفسور سمیعی در گیلان رونمایی شد

مستند پروفسور سمیعی در گیلان رونمایی شد

گیلانیان : مستند پروفسور سمیعی کاری از سیمای مرکز گیلان امشب با حضور این جراح برجسته، محمدباقر نوبخت ، معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور و استاندار گیلان در برنامه الا تی تی رونمایی شد.

این مستند حاصل تلاش سه ساله از زندگی و فعالیت پروفسور سمیعی در کشور آلمان و کره است که به تصویر کشیده شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مراسم مذکور اظهار کرد: پروفسور سمیعی از چهره‌های علمی و برجسته ایران و دنیا است.

محمدباقر نوبخت با بیان اینکه شخصیتی مانند پروفسور سمیعی در عرصه علم و درمان توانست به جایگاهی والا دست یابد، تصریح کرد: دلیل مقبولیت پروفسور سمیعی نبوغ علمی و آثار تالیفی وی است.

وی تصریح کرد: پروفسور سمیعی پیش از اینکه یک طبیب حاذق باشد انسانی شایسته بوده و هرگز وطن و زادگاه خود گیلان را از یاد نبرده است.

سفر به گیلان ضربان قلبم را بالا می‌برد

جراح برجسته مغز و اعصاب جهان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته به منظور تجلیل از وی اظهار کرد: آمدنم به ایران و گیلان همواره سفری است که ضربان قلبم را بالا می‌برد.

پروفسور سمیعی با بیان اینکه سفر به گیلان خاطرات کودکیم را زنده می‌کند، تصریح کرد: ماسوله یکی از نقاط بسیار زیبای گیلان است که خاطره مرا زنده می‌کند.

وی در ادامه به وجود شاگردانش افتخار کرد و گفت: شاگردانم در سراسر دنیا بزرگ‌ترین مدال و افتخاراتم است.

این جراح برجسته با بیان اینکه شاگردانم در سراسر دنیا دارای علم بالا هستند، اظهار کرد: بین شاگردانم «امیر سمیعی» یکی از بهترین‌های علمی در سطح بالا قرار دارد و عضو عالی فدراسیون جهانی است.

وی از همراهی نوبخت در سفر وی به گیلان قدردانی کرد و گفت: معاون رئیس جمهور با وجود مشغله زیاد بنده را در این سفر همراهی کرد.

پروفسور سمیعی چهره‌ای نادر در جهان است

محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز پروفسور سمیعی را چهره‌ای نادر در جهان خواند و اظهار کرد: همه باید مدارج علمی بالای پروفسور سمیعی را نشر دهند.

سمیعی 5

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی