گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
دسامبر 10, 2011 کد خبر : 4656 خبر ها

با موافقت مدیر کل صداوسیمای مرکز گیلان :

مستند پیرغلامان امام حسین (ع) ساخته می شود

مستند پیرغلامان امام حسین (ع) ساخته می شود

گیلانیان : در میان حوادثی که در طول تاریخ بشریت به وقع پیوسته است، هیچ نهضت و حرکتی به پویایی و برجستگی قیام عاشورا نیست، نهضتی که در سرزمینی محدود، زمانی کوتاه و با فداکاری افراد معدودی رخ داد اما توانست الگویی عملی برای آزاد مردان جهان ارائه کند و برای همیشه به عنوان « انقلاب بزرگ » بر تارک تاریخ بشر بدرخشد.

آنچه بیش از همه حادثه کربلا را پر فروغ و سازنده جلوه می دهد، سیره ائمه اطهار (ع) است در زنده نگه داشتن این حماسه زیبا و احیای فرهنگ آن امامان معصوم (ع) علی رغم اینکه در دوران امامت خویش در محدودیت های شدیدی به سر می بردند و حاکمان مستبد اموی و عباسی سایه شوم خود را بر شهرهای اسلامی گسترده بودند، ولی با اتخاذ صحیح ترین تصمیم ها و موضع گیری های مناسب و با استفاده از مؤثر ترین شیوه ها توانستند از فرهنگ عاشورا و دستاوردهای ارزشمند آن به صورت شایسته پاسداری کنند و راه حماسه آفرینان کربلا را تداوم بخشند آنان این واقعه را به دید معجزه نگریسته اند و در سیره عملی خود به عنوان راهکارهای مؤثر و زنده برای مبارزه علیه ظلم و ستم از آن بهره جسته اند.
با موافقت و تأکید محسن نصرپور مدیر کل صداوسیمای مرکز گیلان جهت حفظ و اشاعه و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ عاشورایی رادیو گیلان به تهیه و تولید برنامه مستندی در همین زمینه اقدام کرد و در آن فعالیت های مذهبی پیر غلامان گیلان که عمرخود را به مداحی و ذاکری پرداخته اند، پخش گردد.
از اینرو رادیو گیلان برنامه مستندی با عنوان پیرغلامان امام حسین (ع) در یک مجموعه ۱۰ قسمتی در خصوص ۱۰ تن از پیرغلامان از شهرهای استان در دست تهیه دارد. این مستند نگاهی گذرا به زندگی و مداحی پیرغلامان حسینی استان دارد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد