گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 67407 خبر ها

در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد:

مسدود شدن مداوم حساب‌های شهرداری رشت/با استعفای عضو شورای اسلامی رشت موافقت شد

مسدود شدن مداوم حساب‌های شهرداری رشت/با استعفای عضو شورای اسلامی رشت موافقت شد

گیلانیان : در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت از مسدود شدن مداوم حساب‌های شهرداری رشت طی مدت‌زمان ۹ ماهه از شروع فعالیت شورای پنجم شهر انتقاد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای رشت در سالن جلسات شورا با بیان اینکه تمامی تذکرات نسبت به عملکرد شهردار و اتفاقات اخیر از این دغدغه‌ها سرچشمه می‌گیرد اظهار کرد: دست‌های پشت پرده‌ای در تلاش برای ایجاد تفرقه مابین اعضای شورا هستند.

سید امیرحسین علوی با تأکید بر حفظ همدلی در بین اعضای شورای شهر افزود: اخیراً در جلسه‌ای چهارساعته تمامی مباحث را با شهردار رشت در میان گذاشته و دغدغه‌ها و تذکرات همکاران شورایی به فراخور به اطلاع وی رسانده شد.

وی با ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه حمایتی از رسانه‌ها تصریح کرد: با تشکیل این کارگروه می‌توانیم سنجشی از عملکرد آنان داشته و از رسانه‌ها تقاضا داریم مشکلاتی که در محلات رشت مشاهده می‌کنند را به اطلاع اعضای شورا رسانده تا بتوانیم نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از اساتید پیشکسوت قرآن کریم در ابتدای جلسه امروز اظهار کرد: آشنا شدن بافرهنگ قرآنی از افتخارات بزرگی است که نصیب بنده شده است.

احمد رمضانپور با اشاره به اینکه نسل جوان به‌واسطه برخی از مباحث دین‌گریز شده‌اند افزود: ماهواره و شبکه‌های غربی موجب دین‌گریزی جوانان شده و در شرایط فعلی بهترین روش برای واکسینه کردن نسل جوان اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه است.

عضو دیگر شورای اسلامی رشت نیز با تأکید بر اینکه فرهنگ قرآنی باید گسترش پیدا کند اظهار کرد: شورای قرآنی در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت متشکل از اساتید برجسته قرآنی سالیان طولانی است که مشغول به فعالیت بوده و در ایام ماه مبارک رمضان نسبت به برگزاری محافل انس با قرآن کریم مبادرت دارد.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه امیدوارم منابع مالی مناسب به‌منظور بسط و گسترش فرهنگ قرآنی به فعالان این حوزه اختصاص پیدا کند افزود: یقیناً این مهم موجب کاهش بسیاری از بزهکاری‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز با بیان اینکه فضای آرام شورا ممکن است دائمی نباشد اظهار کرد: اتفاقات اخیر در شهر تصدیقی بر این ادعا بوده است.

رضا رسولی با اشاره به اینکه افق رشت در برابر یکسری از تهدیدات بیرونی قرار دارد افزود: پس از ایام تعطیلات نوروز سال ۹۷ بارها حساب شهرداری رشت مسدود و در ۹ ماه از فعالیت شورای پنجم رشت ۲۱ بار حساب شهرداری مسدود شده است.

وی به تلاش‌های پشت پرده برای ایجاد چالش در حوزه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: کلنگ زدن پروژه بسیار راحت است و باید برای ادامه پروژه‌ها و تأمین منابع مالی آن‌ها چاره‌اندیشی شود.

رسولی با تأکید بر اینکه انتقادات باید اتفاق بیفتد بیان کرد: شهرداری رشت برای پرداخت اضافه‌کاری مربوط به اردیبهشت‌ماه پرسنل با مشکل مواجه شده و شرایط رشت عادی نیست.

وی با بیان اینکه سیستم مدیریت شهری مظلوم واقع‌شده است تصریح کرد: حساب شرکت آب و فاضلاب رشت برای مدت سه روز مسدود شد و تمام مدیران را با این مسئله به نحوی درگیر کرده و مشکل برطرف شد و این در حالی است طی ۹ ماه گذشته ۲۱ مرحله حساب شهرداری رشت مسدود شده است.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اتفاقات اخیر در شهر اظهار کرد: شهرداری رشت همواره در مناسبت‌های مذهبی و ارزشی نقش مؤثر و مهمی داشته است.

فرهام زاهد با بیان اینکه با افرادی که در جریان برگزاری مراسم ۱۴ و ۱۵ خرداد کم‌کاری کرده‌اند برخورد می‌شود گفت: شهر رشت دارای اولین‌های متعددی ازجمله نخستین تئاتر و نخستین داروخانه بوده و پیشینه غنی و پرافتخاری دارد.

وی با اشاره به اکران فیلم فراری در رشت بیان کرد: باید محتوایی تولید کنیم که در مقابل این نوع از فیلم‌ها قرار بگیرد.

زاهد با انتقاد از عملکرد صداوسیمای گیلان تصریح کرد: در فیلم‌هایی که از شبکه باران پخش می‌شود تمامی افرادی که قهرمان و اسطوره هستند فارسی صحبت می‌کنند و نقش‌های دیگر آن‌که اکثراً ژنده‌پوش و دارای مشکلات و فقیر بوده به زبان رشتی صحبت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه صداوسیمای گیلان نقش‌های چاله‌میدانی و بی‌اهمیت را به بازیگران رشتی زبان تعرفه نکند افزود: امیدوارم در این حوزه باقدرت و دقت بیشتری ورود کنیم و تا زمانی که خودمان به منزلت جایگاهمان توجه نکنیم یقیناً دیگران نیز اهمیتی نمی‌دهند.

زاهد با ابراز ناراحتی از وضعیت نامناسب تیم سپیدرود رشت بیان کرد: در جلسه‌ای که روز گذشته در فرمانداری رشت برگزار شد ضرب العجل برای تعیین تکلیف تیم سپیدرود در نظر گرفته‌شده و انتظار داریم افرادی برای مدیریت این باشگاه تعرفه شده که حداقل لگدی به توپ زده باشند.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای رشت نیز با اشاره به لایحه افزایش ۳۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی در رشت اظهار کرد: چند سالی است که در این حوزه افزایش قیمت نداشته‌ایم.

اسماعیل حاجی پور با اشاره به اینکه فرمانداری رشت با افزایش ۱۲ درصدی نرخ کرایه تاکسی در طول سال موافقت کرده است گفت: مشکلات معیشتی رانندگان تاکسی رشت بسیار افزایش‌یافته و باید برای رفع آن چاره‌اندیشی کرد.

*در این جلسه با لایحه یک‌فوریتی پیشنهادی افزایش ۳۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی رشت موافقت شد.

*لایحه بهبود سیستم روشنایی پیاده راه مرکزی و رفع مشکلات و معضلات آن به‌منظور تأمین ایمنی، زیبایی بصری و سیمای شهری نیز بررسی شد.

عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به لایحه بهبود روشنایی میدان شهدای ذهاب شهر اظهار کرد: بهبود وضعیت روشنایی پیاده راه رشت از دوران فعالیت شورای چهارم به شهردار گوشزد و در دوران شورای پنجم شهر نیز بارها به این مهم تأکید شده و تاریکی این میدان در ساعات انتهایی روز نگران‌کننده است.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه پیمانکاران پیاده راه با شهرداری رشت تسویه‌حساب کرده‌اند افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر این مشکل برطرف شده و در ساعات غروب که ازدحام جمعیت در پیاده راه فرهنگی رشت بیشتر است مشکلی به لحاظ روشنایی وجود نداشته باشد.

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در مورد وضعیت روشنایی پیاده راه فرهنگی و رفع مشکلات و معضلات پیرامون آن اظهار کرد: این مهم در اختیار شهردار بوده و باید انجام شود.

احمد رمضانپور با بیان اینکه میلیاردها تومان برای آب‌نمای بوستان ملت رشت هزینه شده است گفت: مردم باید از مزایای احداث آب‌نما بهره‌مند شده و نباید به دلایل بیهوده از این کار جلوگیری شود.

وی پیاده راه فرهنگی رشت را قبرستان نامید و افزود: در برخی از ساعات روز که پیاده راه خلوت بوده سکوت و شکل ظاهری آن قبرستان را تداعی می‌کند.

رمضانپور با اشاره به اینکه شهردار رشت به‌واسطه هراس از قضایی شدن برای رفع مشکل روشنایی پیاده راه فرهنگی و آب‌نمای رشت ورود نمی‌کند بیان کرد: بنده حاضرم تمامی عواقب این کار را برعهده‌گرفته و معتقدم ورود سازمان بازرسی و دیگر دستگاه‌ها به این مباحث ضروری نیست و حتی حاضرم برای رفع این مشکلات به زندان بروم.

این عضو شورا به موضوع استعفای جلال‌الدین محمد شکریه همکار شورایی خود اشاره و تصریح کرد: شکریه و ۲۰۲ نفر از اعضای اتاق اصناف کشور بر اساس قانون وقت در انتخابات شوراها شرکت کرده و با انجام هزینه‌های مادی و معنوی به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه بروز اتفاقی در مجلس شورای اسلامی منجر به صدور اصلاحیه سیاسی درباره شوراها شد خاطرنشان کرد: برخی با بهره‌گیری از عدم آگاهی دیگران سو استفاده کرده و این مسئله را در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب کردند و این در حالی است که قانون عطف به ماسبق نمی‌شود.

رمضانپور با اشاره به اینکه با حضور شکریه در اتاق اصناف کشور استان گیلان یک کرسی و جایگاه قوی در اختیار دارد گفت: حضور شکریه در این جایگاه فرصت مغتنم و مناسبی برای استان گیلان است.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با قدردانی از حمایت صنوف و تعاونی‌ها از حضور وی در انتخابات شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: بنده برای حضور در این عرصه از همراهی و حمایت اصناف، تعاون‌ها و غیره برخوردار بوده و از این بابت قدردان زحمات آنان هستم.

وی با بیان اینکه قانون عطف به ما سبق نمی‌شود افزود: بنده و دیگر همکارانم در اصناف بر اساس قانون قبلی انتخابات شوراها کاندید و توسط مردم انتخاب شدیم و پس‌ازآن نیز در برابر تمامی هجمه‌ها سکوت کردیم.

در این جلسه استعفای جلال‌الدین محمد شکریه از عضویت در شورای رشت قرائت و مورد موافقت اعضای شورا واقع شد.

در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای رشت از ۶ نفر از اساتید پیشکسوت قرآنی تجلیل شد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان