گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژانویه 22, 2013 کد خبر : 16648 خبر ها مذهبی

نماینده ولی فقیه در گیلان :

مسلمانان برای مقابله با دشمن متحد شوند

مسلمانان برای مقابله با دشمن متحد شوند

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با تاکید بر وحدت بین شیعه و سنی گفت: مسلمانان می‌توانند برای مقابله با دشمنان متحد شوند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار علما و روحانیون شیعه و سنی به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن زمان به ثمر نشستن دین در کشور با رهبری امام خمینی (ره) است، ‌اظهار کرد: در جامعه اسلامی همه با هم برادر هستیم و مسئولان در خدمت مردم هستند.

وی با بیان اینکه انسان باید با عقل خود دینی که در راه خداوند است را انتخاب کند،‌ تصریح کرد: بیش از ۱۷۰ مکتب در دنیا وجود دارد در حالی که اگر خدا می‌خواست تنها مکتب اسلام را در عالم قرار می‌داد.

امام‌ جمعه رشت اضافه کرد: خداوند به انسان عقل داد و برای آنها راهنما فرستاد و این انسان‌ها هستند که حق را انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه اختلاف اندیشه و فکر امری طبیعی برای انسان‌هاست،‌ افزود: پیامبر اکرم (ص) به دعوا نکردن و از بین ‌نرفتن عزت مردم تاکید داشتند.

آیت الله قربانی ادامه داد: اگر مردم خشونت نداشته و بین یکدیگر وحدت داشته باشند دشمن جرأت فکر حمله نظامی به کشورهای دیگر اسلامی را ندارد.

وی با تاکید بر لزوم همدلی بین کشورهای اسلامی،‌ گفت: کسانی که پیرو پیامبر اکرم (ص) هستند نسبت به مسلمانان مهربان بوده و نیروی خود را برای نابودی مسلمانان به‌ کار نمی‌برند.

امام جمعه رشت بیان کرد: وهابیون و القاعده دنیای اسلام را به‌ هم ریخته‌اند و موجب ورود دشمنان به کشورهای اسلامی شده‌اند.

وی با بیان اینکه شیعه و سنی باید با آگاهی از فرهنگ یکدیگر با هم متحد شوند، گفت: مسلمانان با اتحاد می‌توانند با دشمنان مقابله کنند.

آیت الله قربانی درباره نقش روحانیون در آگاهی‌دادن فرهنگی به جامعه، تصریح کرد: روحانیون باید جامعه را با فرهنگ شیعه و سنی آشنا کنند که اگر اینگونه باشد اختلاف‌ها و کشتار از بین می‌رود.

وی وهابیون و القاعده را به ظاهر بزرگ‌ترین دغدغه دنیای استکباری خواند و تصریح کرد: این در حالی است که خود آنها این گروه‌ها را به وجود آورده‌اند و ما افتخار می‌کنیم که همه پیرو یک دین هستیم.

امام جمعه‌ رشت، شهرستان تالش را وطن دوم خود عنوان کرد و یادآور شد: فرهنگ مردم تالش را بسیار دوست دارم.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی