گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
آگوست 4, 2012 کد خبر : 11295 خبر ها

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

مسکن مهر تالش پیشرفت ۶۵ درصدی دارد

مسکن مهر تالش پیشرفت ۶۵ درصدی دارد

گیلانیان : حجت شعبان‌پور پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه مسکن مهر این شهرستان اظهار کرد: چهار هزار و ۱۶۸ واحد مسکن مهر در تالش ساخته می‌شود که یک‌هزار و ۱۹۶ واحد آن به صورت مسکن مهر سه‌جانبه است. وی ساخت مسکن مهر تالش را در راستای افزایش رفاه و تامین مسکن اقشار مردم دانست و تصریح کرد: این پروژه‌ها در سه مجتمع جداگانه در حال احداث است و بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گیلان، مجموع واحدهای مسکن مهر سه جانبه تالش را یک‌هزار و ۱۹۶ واحد عنوان کرد و افزود: ۸۰۰ واحد از این مجتمع در پنج طبقه با زیربنای هر واحد مسکونی ۱۰۴ متر مربع با مشاعات است. وی، متراژ مفید هر واحد را ۷۵ متر مربع ذکر کرد و گفت: مجتمع‌های ۳۹۶ واحدی آن در سه طبقه در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی خوبی دارند.

شعبان‌پور، اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان و رعایت مبحث ۱۹ صرفه‌جویی در زمینه انرژی را از مباحث مورد توجه در ساخت مسکن مهر نامید و خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی پروژه‌های مسکن مهر از امکانات لازم مانند آب، برق، گاز و تلفن برخوردار بوده و از استانداردهای بین‌المللی مانند پنجره با شیشه‌های دوجداره، امکانات نصب پکیج، آسانسور و لوله‌کشی اسپیلت بهره‌مند هستند.وی مجموع اراضی پیش‌بینی شده برای مسکن مهر سه جانبه شهرستان تالش را حدود ۶٫۵ هکتار عنوان کرد و یادآور شد: پیش‌بینی لازم برای احداث مدرسه و اماکن اداری، مکان‌های بهداشتی، درمانی، فرهنگی و تفریحی به عنوان امکانات روبنایی در مسکن تالش لحاظ شده است.

شعبان‌پور یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی تعاونی‌های مسکن مهر تالش را عدم برخورداری از زیر ساخت‌های بخش اولیه مسکن به ویژه در آب و فاضلاب عنوان کرد.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • آقا جون خونه ها ۱۰۰ درصد هم تکمیل شده ولی باور کنید هنوز اشتراکات آب برق و گاز و فاضلاب را با هم هماهنگ نکردند

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی