چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ Wednesday, 18 July , 2018
مرداد ۱۴, ۱۳۹۱ کد خبر : 11295 خبر ها

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان:

مسکن مهر تالش پیشرفت ۶۵ درصدی دارد

مسکن مهر تالش پیشرفت ۶۵ درصدی دارد

گیلانیان : حجت شعبان‌پور پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه مسکن مهر این شهرستان اظهار کرد: چهار هزار و ۱۶۸ واحد مسکن مهر در تالش ساخته می‌شود که یک‌هزار و ۱۹۶ واحد آن به صورت مسکن مهر سه‌جانبه است. وی ساخت مسکن مهر تالش را در راستای افزایش رفاه و تامین مسکن اقشار مردم دانست و تصریح کرد: این پروژه‌ها در سه مجتمع جداگانه در حال احداث است و بیش از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گیلان، مجموع واحدهای مسکن مهر سه جانبه تالش را یک‌هزار و ۱۹۶ واحد عنوان کرد و افزود: ۸۰۰ واحد از این مجتمع در پنج طبقه با زیربنای هر واحد مسکونی ۱۰۴ متر مربع با مشاعات است. وی، متراژ مفید هر واحد را ۷۵ متر مربع ذکر کرد و گفت: مجتمع‌های ۳۹۶ واحدی آن در سه طبقه در حال احداث است که پیشرفت فیزیکی خوبی دارند.

شعبان‌پور، اجرای دقیق مقررات ملی ساختمان و رعایت مبحث ۱۹ صرفه‌جویی در زمینه انرژی را از مباحث مورد توجه در ساخت مسکن مهر نامید و خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی پروژه‌های مسکن مهر از امکانات لازم مانند آب، برق، گاز و تلفن برخوردار بوده و از استانداردهای بین‌المللی مانند پنجره با شیشه‌های دوجداره، امکانات نصب پکیج، آسانسور و لوله‌کشی اسپیلت بهره‌مند هستند.وی مجموع اراضی پیش‌بینی شده برای مسکن مهر سه جانبه شهرستان تالش را حدود ۶٫۵ هکتار عنوان کرد و یادآور شد: پیش‌بینی لازم برای احداث مدرسه و اماکن اداری، مکان‌های بهداشتی، درمانی، فرهنگی و تفریحی به عنوان امکانات روبنایی در مسکن تالش لحاظ شده است.

شعبان‌پور یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی تعاونی‌های مسکن مهر تالش را عدم برخورداری از زیر ساخت‌های بخش اولیه مسکن به ویژه در آب و فاضلاب عنوان کرد.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش