گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۳ام آذر ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی چهارشنبه,۲۲ام آذر ۱۳۹۶

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خبر داد :

مسکن مهر گیلان اواسط سال ۹۶ به اتمام می‌رسد

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به وجود ۱۳ هزار و ۹۲۰ واحد مسکن مهر باقی‌مانده در این استان اشاره کرد و گفت: پروژه‌های مسکن مهر گیلان تا اواسط سال ۹۶ به اتمام می‌رسد.

شعبان‌علی خاوری با اشاره به وضعیت پروژه‌های مسکن مهر در گیلان اظهار کرد: پروژه‌های مسکن مهر در سه مفهوم تعاونی، سه‌جانبه و خودمالکی اجرایی شده است.

وی به احداث ۵۱ هزار و ۴۱۱ واحد مسکن مهر در سه مفهوم مذکور در شهرهای بیش از ۲۰ هزار نفر جمعیت در گیلان اشاره کرد و افزود: متولی احداث واحدهای مذکور راه و شهرسازی گیلان است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه ۳۷ هزار و ۴۹۱ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت تاکنون در استان به اتمام رسیده است، تصریح کرد: واحدهای مذکور به مردم تحویل داده شده اما در برخی از واحدها مشکلاتی مانند آسانسور وجود دارد و باید برطرف شود.

خاوری، اتمام ۱۳ هزار و ۹۲۰ واحد باقی‌مانده مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت را از تعهدات راه و شهرسازی گیلان خواند و بیان کرد: تعداد ۴ هزار و ۳۰۴ واحد مربوط به خودمالکی است.

وی، تعهد راه و شهرسازی در واحدهای مسکن مهر خودمالکی را تامین منابع مالی عنوان کرد و گفت: تعداد ۷ هزار و ۵۱ واحد مسکن مهر از تعهدات راه و شهرسازی گیلان است و با همکاری تعاونی‌ها تا اواسط سال آینده به اتمام می‌رسد و تحویل مردم می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه پروژه‌های مسکن مهر در نگاه مردم ممکن است در تاریخ دیگر تکرار نشود، خاطرنشان کرد: زمین در پروژه‌های مسکن مهر به طور رایگان در اختیار مردم گذاشته شده و این امر ممکن است به دلیل اینکه از منابع انفال محسوب می‌شود، دارای اشکال باشد.

خاوری به پرداخت تسهیلات کم بهره به پروژه‌های مسکن مهر اشاره کرد و یادآور شد: نرخ سود تسهیلات پروژه‌های مسکن مهر در مراکز استان‌ها هفت درصد و در شهرستان‌ها چهار درصد است و بدون سپرده‌گذاری به مردم پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در ابتدای اجرای پروژه‌های مسکن مهر برآورد دقیقی نسبت به آورده مردم انجام نشده است، اظهار کرد: ابتدا شش میلیون تومان آورده مردم برای صاحب خانه شدن در نظر گرفته شد و این امر نیازمند بررسی بیشتری بود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، مسکن مهر رشت را یکی از بهترین نقاط در این شهر عنوان کرد و افزود: مسکن مهر رشت یکی از بهترین سایت‌های کشور محسوب می‌شود و هزینه آماده‌سازی آن به ازای هر واحد بیشتر از آورده اعلام شده توسط مردم است.

خاوری با بیان اینکه امکان تحویل واحدهای مسکن مهر رشت به ازای شش میلیون تومان به مردم وجود نداشت، تصریح کرد: ۵٫۵ میلیون تومان هزینه آماده‌سازی واحدهای مسکن مهر لنگرود است تا بتوانیم بستر را فراهم کنیم و این مبلغ جزو آورده مردم محسوب می‌شود.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار