گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 7, 2016 کد خبر : 47615 خبر ها

‌مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان:

مسیر تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد

مسیر تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد

گ‌یلانیان : مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد.

طهمورث لاهوتی‌اشکوری ظهر امروز در نخستین نشست با مسئولان شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان در سال جدید، سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” را نشانه اهمیت به اقتصاد مقاومتی برای آینده کشور دانست.

وی با بیان اینکه عزت و توانمندی ما در گرو داشتن اقتصادی قوی است، افزود: اگر نیازمند باشیم مشکلات عدیده‌ای برای کشور به وجود می‌آید بنابراین یکی از مسیرهای اصلی تحقق حماسه اقتصادی از کانال شهرک‌های صنعتی می‌گذرد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان تقویت شهرک‌های صنعتی را موجب تحقق حماسه اقتصادی و ارتقای تولید ملی عنوان کرد و یادآور شد: توسعه اقتصادی نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش‌ها و فعالیت‌های مختلف اقتصادی است.

وی گفت: بدون سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیربنایی و روبنایی نمی‌توان انتظار گسترش اشتغال، تولید و رفاه اقتصادی را داشت.

لاهوتی‌اشکوری، حمایت از تولید داخلی را در اشتغالزایی جوانان تاثیرگذار خواند و یادآور شد: برای ایجاد اشتغال باید حمایت از تولید را مورد توجه قرار دهیم در غیر این صورت با تهدید انسانی مهمی مواجه می‌شویم.

وی از برگزاری جلسات برای برطرف کردن مشکلات و دغدغه صنعتگران شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم انتظارات و مسایلی که از طرف صنعتگران مطرح می‌شود با اتکا به توانمندی‌های داخلی شرکت و منطبق با موقعیت‌های موجود آن برطرف شود.

این مسئول تامین زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک‌های صنعتی را امری مهم خواند و یادآور شد: با تامین زیرساخت‌ها صنعتگران بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گفته وی، شناخت موانع جذب و گسترش سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی، چشم‌انداز روشنی از عوامل مؤثر بر جذب و گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی ارائه می‌کند.

لاهوتی‌اشکوری با اشاره به اینکه تولید و اشتغال زمانی رونق می‌گیرد که روند سرمایه‌گذاری در  صنایع کوچک و متوسط دنبال شود، متذکر شد: سرمایه‌گذاری در این صنایع راه برون‌رفت از مشکلات بی‌شمار اقتصادی و ایجاد اشتغالزایی است.

وی بهره‌برداری از صنایع زودبازده و سرمایه‌گذاری و مکمل صنایع دیگر را از جمله ویژگی صنایع کوچک عنوان کرد و یادآور شد: صنایع کوچک زودبازده بوده و به لحاظ زمانی در مدت کوتاهی به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی