گیلانیان
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ Friday, 3 July , 2020
نوامبر 2, 2019 کد خبر : 75686 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور :

مشکل امنیتی در مرز ‌ایران و جمهوری آذربایجان نداریم

مشکل امنیتی در مرز ‌ایران و جمهوری آذربایجان نداریم

گیلانیان : معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مشکل امنیتی در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان مشاهده نمی‌شود.

سردار محمدعلی مطیعی ظهر امروز در جلسه پدافند غیرعامل استان گیلان اظهار داشت: میزان تهدیدات شبکه برق استان گیلان با این حجم تولید و وابستگی‌ها و تولید برق بخش خصوصی در استان باید مورد بررسی جدی قرار گیرد.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به تهدیدات دشمن بیان کرد: دشمنان به صراحت اعلام کردند که می‌توانیم شبکه برق ایران را تعطیل کنیم از این رو ما باید تلاش کنیم تا میزان پایداری و استحکام بخش گاز، سوخت، برق و سایر انرژی‌های کشور افرایش یابد.

سردار مطیعی با بیان اینکه فعلاً مشکل امنیتی در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان مشاهده نمی‌شود ابراز داشت: در صورت بروز مشکل، اقدامات مقابله‌ای توسط نهادهای نظامی انجام می‌شود و اما وظیفه ما در سازمان پدافند غیرعامل کشور، اقدام غیرنظامی در مقابله با تهدیدات است.

مشاور سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: مطالعات پایه پدافند غیرعامل در استان‌ها به عنوان الگویی برای توسعه دفاع تلقی شده و در جهت تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل در کشور نیز مؤثر است.

فتح‌الله شمسایی، طرح پدافند غیرعامل را سندی راهبردی همراه با چشم‌انداز بلندمدت دانست و گفت: راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های کلان توسعه‌ای منطبق با اصول پدافند غیرعامل پس از شناخت همه‌جانبه وضعیت استان‌ها تبیین و در قالب نقشه راه ارائه می‌شود.

مشاور سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: دفاع غیرعامل در حقیقت مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش توان دفاعی کشور در زمان بحران و کاهش آسیب‌ها و پیامدهای بحران می‌شود.

وی با اشاره به تراکم جمعیت در گیلان تصریح کرد: استان گیلان دارای ۳٫۲ درصد جمعیت کشور است و متوسط رشد سالیانه جمعیت استان نیز برابر با ۰٫۴ درصد بوده و در مقایسه با سایر استان‌ها دارای پایین‌ترین میزان نسبت جنسیتی در کشور است.

شمسایی با بیان اینکه در حال حاضر دغدغه‌ای امنیتی در سطح استان گیلان وجود ندارد ابراز داشت: استان گیلان طبق ارزیابی وزارت کشور دارای وضعیت مطلوب از لحاظ امنیتی است و طرح جامع پدافند غیرعامل نیز در این استان در حال اجرا است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی تأکید کردند:

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها :

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است