گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 73683 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان :

مصالح عمرانی نباید تنها از بستر رودخانه ها تامین شود

مصالح عمرانی نباید تنها از بستر رودخانه ها تامین شود

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: مصالح مورد نیاز برای امور عمرانی استان نباید تنها از بستر رودخانه ها تامین شود در حالی که می توان با استخراج از معادن کوهی در مکان هایی با کمترین پوشش گیاهی و بکارگیری از ظرفیت خطوط ریلی در جهت حمل و انتقال مصالح به نقاط مختلف استان، این نیاز را برطرف کرد.

احمد سیاوش پور در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال با موضوع حفاظت از بستر و حریم رودخانه های استان با اشاره به وقوع سیل های اخیر در کشور اظهار کرد: بارندگی ها علاوه بر خیر و برکتی که به همراه داشت موجب خسارات زیادی شد که هشدار و زنگ خطری جدی برای مسئولان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه براساس قانون، شرکت آب منطقه ای اختیار لازم برای برخورد با متجاوزان و متصرفان را بدون نیاز به تشکیل پرونده قضایی دارد گفت: لازم است تا با جدیت در پیشگیری از آسیب ها و نظارت مستمر، با تجاوزها و تصرفات از همان ابتدای وقوع آن برخورد قانونی شود و رجوع به دستگاه قضایی در آخرین مرحله مدنظر باشد.

رئیس کل دادگستری گیلان در ادامه خواستار دقت و حساسیت در صدور مجوز برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها شد و با اشاره به شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها افزود: هدف از تدوین شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها، کمک به حفظ منابع و بهبود وضعیت نگهداری رودخانه ها است و لازم است دادستان ها و روسای دادگستری ها در کل استان با نظارت و پیگیری مستمر در صورت مشاهده هرگونه انحرافی در مراحل اجرایی آن با قاطعیت برخورد کنند.

وی خاطرنشان کرد: مصالح مورد نیاز برای امور عمرانی استان نباید تنها از بستر رودخانه ها تامین شود در حالی که می توان با استخراج از معادن کوهی در مکان هایی با کمترین پوشش گیاهی و بکارگیری از ظرفیت خطوط ریلی در جهت حمل و انتقال مصالح به نقاط مختلف استان، این نیاز را برطرف کرد.

سیاوش پور به مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تعرض به حقوق بیت المال و اعمال فشار از سوی فرصت طلبان و سودجویان، دستگاه قضایی را مدافع و پشتیبان خود دانسته و با گزارش اینگونه موارد، در استیفای حقوق مردم از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz