گیلانیان
پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ Thursday, 13 December , 2018
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 66365 خبر ها

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

مصرف بیش از ۶ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان

مصرف بیش از ۶ میلیارد مترمکعب گاز در گیلان

گیلانیان : حسین اکبر ، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان میزان گاز مصرفی سال گذشته گیلان را شش میلیارد و دویست میلیون مترمکعب اعلام کرد.

وی با اعلام این خبر افزود: مجموع مصرف گازدرسال ۹۶نسبت به مدت مشابه سال قبلتنها ۵ درصدافزایش داشته است و این در حالیست که در سال گذشته بیش از ۵۰ هزار مشترک جدید گاز در استان جذب شدهاست.

مهندس اکبر ادامه داد: مصرف گاز در بخش خانگی با وجود افزایش ۵ درصدی تعداد مشترکین بیش از ۱۶۶ میلیون مترمکعب کاهش داشته که این مهم نشان از نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سراسر استان دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه افزود: با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته توسط مشترکین فهیم گیلانی، شرکت گاز استان گیلان توانست در سال گذشته بالغ بر ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز بیشتر به بخش های صنعتی و نیروگاهی استان تزریق نماید و این حمایت از صنایع استان نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا نموده است.

مهندس اکبردر ادامه گفت:حدود ۴۹ درصد از مجموع مصرف گاز در استان در سال ۹۶ متعلق به بخش نیروگاهیمی باشد و بخش های خانگی با ۳۲ درصد، صنعتی با ۱۰ درصد، حمل و نقل با ۵ درصد و تجاری  با۴ درصد در رده های بعدی مصرف گاز  قرار دارند.

وی در پایان با اشاره به پایان رسیدن فصل سرما از همه مشترکین درخواست نمود تا برای کاهش خطرات احتمالی پس از خاموش نمودن وسایل گرمایشی،نسبت به بستن شیر فلکه گاز و نیز مسدود نمودن خروجی لوله های گاز با درپوش اقدام نمایند./ منبع : روابط عمومی شرکت گاز گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

معاون بهداشتی وزیر بهداشت و درمان :

ثبت بیش از ۷۰ میلیون نفر پرونده در نظام ارجاع سلامت

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان گیلان :

اصناف اختلافات خود را کنار بگذارند