گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 21, 2016 کد خبر : 45246 خبر ها

مصرف نمک در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است

مصرف نمک در گیلان بالاتر از میانگین کشوری است

گیلانیان : دکتر سید ابوذر فخر موسوی، متخصص قلب و عروق در نشست خبری بسیج ملی تغذیه اظهار کرد: سکته‌های قلبی و مغزی ناشی از تغذیه نادرست است.

وی با بیان اینکه مصرف نمک در کشور از ۱۱ گرم بیشتر است گفت: شمال ایران از دیگر استان‌ها بیشتر نمک مصرف می‌کنند که این رژیم نادرست باعث بیماری‌های صعب العلاج در استان شده است.

این متخصص قلب و عروق تصریح کرد: مصرف روزانه ۲ تا ۵ گرم نمک به افراد توصیه می‌شود غیر از این، افراد دچار فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی و عروقی و انواع سرطان‌ها خواهند شد.

فخر موسوی اذعان کرد: همانطور که افزایش مصرف نمک مضر است کاهش زیادی نمک نیز باعث فشار خون بالا خواهد شد.

 وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید مصرف روغن، قند و نمک را در مصرف روزانه کاهش داد افزود: می‌توان بجای مصرف روغن مایع از روغن ماهی که دارای مغزهای چربی مفید است برای مصرف روزانه استفاده کرد.

 این متخصص قلب و عروق خاطرنشان کرد: مصرف نوشابه‌های گازدار بسیار برای بدن مضر است و توصیه می‌شود کلا این مواد غذایی از رژیم غذایی افراد حذف شود.

 فخر موسوی گفت: بر اساس مطالعات جهانی، کاهش ۶ گرم نمک روزانه باعث کاهش ۲۴ درصدی سکته مغزی، کاهش ۱۸ درصدی بیماری‌های عروقی و در نهایت کاهش حدود بیش از ۲ میلیون مرگ و میر در سال می‌شود.

وی تصریح کرد: مصرف زیاد چربی‌ها خطر ابتلا به سرطان‌ها را افزایش خواهد داد.

فخر موسوی اذعان کرد: مصرف کالباس و سوسیس بسیار مضر و خطرناک است و بنا بر کارشناسی‌های انجام شده مصرف این نوع مواد غذایی توصیه نمی‌شود و بایستی از استفاده آن خودداری کرد.

مرجان مهدوی روشن، کارشناس تغذیه نیز در این نشست اظهار کرد: مصرف سبزی در رژیم غذایی کاهش یافته است و این خود باعث انواع بیماری‌های صعب العلاج در استان شده است.

وی با بیان اینکه غلات ۵۰ تا ۶۰ درصد دارای کرب هیدرات هستند گفت: بجای قند و شکر از کشمش، توت خشک  و خرما در ژیم غذایی به اندازه کافی استفاده شود.

مهدوی روشن تصریح کرد: ۲۵ تا ۳۰ درصد کالری بدن از چربی‌ها تامین می‌شود.

این کارشناس و متخصص تغذیه اظهار کرد: استفاده از فست و فودها در رژیم غذایی بسیار خطرناک بوده و تا حد امکان از مصرف اینگونه مواد غذایی پرهیز شود.

 مهدوی روشن اذعان کرد: متاسفانه تغییر سبک زندگی باعث افزایش انواع سرطان، دیابت و بیماری‌های قلب و عروق در کشور شده است که می‌توان با رعایت نکات ایمنی از گسترش این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • بجای مصرف روغن مایع از روغن ماهی که دارای مغزهای چربی مفید است برای مصرف روزانه استفاده کرد! مصرف کالباس و سوسیس بسیار مضر و خطرناک است! بجای قند و شکر از کشمش، توت خشک و خرما در ژیم غذایی به اندازه کافی استفاده شود!
    با سلام و درود فراوان به دکتر سید ابوذر فخر موسوی و خانم مرجان مهدوی روشن. بایستی در درجه اول به قدرت اقتصادی شهروندان هم توجه کرد! مردم با این درآمد اندک٬ قدرت خرید چنین اجناسی را ندارند! که در مصرف غذایشان٬ بجای کالباس و سوسیس و قند و شکر و …! از ماهی و مرغ و گوشت و توت و خرما و … استفاده کنند. برای مثال ماهی ازون برون و خاویارش را که یکی از مفیدترین تغذیه ها می نامند! و در کشورهای ثروتمند٬ از او به نام طلای دریای خزر نام می برند! ما گیلانیان که در چند قدمی این دریا زندگی می کنیم! نه این ماهی را از نزدیک دیدیم٬ نه مزه و طعم این ماهی را چشیدیم!!! فقط در کتابها با تصویر ازون برون آشنا شدیم و درباره اش خواندیم! اما بر سر سفره کافران نجس و کمونیستها٬ به وفور یافت می شود! از مدیران و مسئولین گیلان عزیزمان خواهشا خواهانم که٬ حداقل برای فرزندان دبستانی و دبیرستانی ما روزی را برای بازدید این ماهی در پرورشگاه ازون برون اختصاص دهند٬ تا فرزندان مان حسرت به دل نمانند! ما پیرمردان که آرزویش را به گور خواهیم برد! سپاس و پیروز باشید.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد