گیلانیان
پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ Thursday, 25 February , 2021
آوریل 25, 2019 کد خبر : 72869 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان :

مطالبات بازنشستگان فرهنگی گیلان پرداخت می‌شود

مطالبات بازنشستگان فرهنگی گیلان پرداخت می‌شود

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در چند سال اخیر بسیاری از مطالبات درشت فرهنگیان به‌ویژه بازنشستگان پرداخت شد مابقی مطالبات و حق‌التدریس معلمان باسابقه و معلمان پیش‌دبستانی نیز باید سریع‌تر پرداخت شود.

نادر جهان‌آرای عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت اظهار داشت: امروز در راستای اقدامات و نقشه‌های برخی نا اهلان خارجی، شاهد مشکلات متعددی در این کشور هستیم البته دشمنان جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته همواره در صدد دشمنی با این نظام بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان تصریح کرد: در راستای کسب موفقیت در حوزه آموزش و پرورش نباید فقط از اعتبارات دولتی انتظار داشت و فقط از این اعتبارات استفاده کرد بلکه مشارکت مؤسسات مردم‌نهاد و آحاد مردم نیز جهت کسب موفقیت‌ها در این مسیر بسیار تأثیرگذار و مهم است.

وی به وجود ۳۲ اداره کل آموزش و پرورش در سطح کشور، پیشگام بودن و موفقیت‌های برخی استان‌ها در این حوزه با توجه به متفاوت بودن سرانه آموزشی در آن استان‌ها اشاره کرد و افزود: در این راستا استان مازندران در بخش پوشش تحصیلی در کشور، رتبه نخست را دارد و گیلان نیز با فاصله از آن استان از رتبه خوبی برخوردار است.

جهان آرای با اشاره به تشکیل شورای پشتیبانی از مناطق کم‌برخوردار در برخی استان‌های کشور خاطرنشان کرد: اعتباراتی جهت کم کردن فاصله بین مناطق کم‌برخودار و مناطق برخوردار در استان‌ها اختصاص یافت که امیدواریم با مشارکت آحاد مردم و مؤسسات مردم نهاد نیز همراه باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در شهرستان رشت، توجه و حساسیت خانواده‌ها در امر آموزش و پرورش فرزندشان و همراهی آنان در امر تحصیل فرزند زیاد است افزود: استان یزد در مسیر ساخت‌وساز و کیفیت‌بخشی در فرآیند آموزشی موفق بوده که یکی از دلائل موفقیت آن‌ها، مشارکت اؤلیاء و مؤسسات مردم‌نهاد است.

جهان‌آرای با بیان اینکه شهرستان رشت نزدیک به دو میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از ۷۵ درصد مردم آن در شهر زندگی می‌کنند گفت: بیش از یک سوم ظرفیت آموزشی ما مربوط به در شهرستان رشت است بنابراین افزایش مشارکت خانواده‌ها و مؤسسات عمومی خیرخواه یکی از ظرفیت‌های مهم شورای آموزش و پرورش است.

وی فعالیت و اقدامات مجمع خیرین مدرسه‌ساز را مورد اشاره قرار داد و افزود: اکنون ۱۳۵ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در شهرستان رشت در حال تحصیل هستند و بنده معتقدم که باید ظرفیت مشارکت‌ها بیشتر شود البته در ۹ ماهه گذشته، توجه، حساسیت و همراهی خانواده‌ها در امر آموزش و تحصیل دانش‌آموزان را بسیار خوب و تأثیرگذار دیدم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به فعالیت و اقدامات مجمع خیرین مدرسه‌ساز در این استان و تقدیر از معلمان و فرهنگیان در هفته معلم افزود: در این راستا از خدمات ارزشمند تمام معلمان برجسته‌ای که همواره در این استان و در این حوزه زحمت کشیدند تقدیر و قدردانی می‌شود.

جهان‌آرای با بیان اینکه ۲ شهرستان رشت و تالش در گیلان در رابطه با فضای آموزشی از مشکلات متعددی برخوردار هستند افزود: با توجه به جمعیت شهرستان‌های رشت و تالش جهت حل مشکلات فضاهای آموزشی نیازمند حمایت و همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی این استان و مردم هستیم.

وی با بیان اینکه هر شغلی با کیفیت و انگیزه‌ای همراه است اما هیچ شغلی به اندازه معلمی از جایگاه و منزلت خاصی برخوردار نیست خاطرنشان کرد: در این راستا کسب این جایگاه برای تمام کسانی که به آن رسیدند ارزشمند بوده و ما باید همواره قدردان همکاران فرهنگی خود باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان مطالبات عقب‌افتاده برخی فرهنگیان بازنشسته استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: در چند سال اخیر بسیاری از مطالبات درشت فرهنگیان به ویژه بازنشستگان پرداخت شد مابقی مطالبات بازنشستگان، حق‌التدریس معلمان باسابقه و معلمان پیش‌دبستانی نیز باید سریع‌تر پرداخت شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:

حد غنی‌سازی ایران ۲۰درصد نیست متناسب با نیاز کشور ممکن است به ۶۰درصد هم برسد

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی :

میراث طبیعی گیلان در فهرست ملی افزایش یافت