گیلانیان
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ Sunday, 16 June , 2019
فروردین ۲۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 72708 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو هیئت رئیسه مجلس :

مطالبات معوقه فرهنگیان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود‌

مطالبات معوقه فرهنگیان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود‌

گیلانیان : عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بخشی از مطالبات معوقه فرهنگیان و شاغلان حق‌التدریسی تا پایان فروردین پرداخت می‌شود.

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: بخشی از حق و حقوق و مطالبات پرداخت نشده سال گذشته فرهنگیان و شاغلان حق‌التدریس وزارت آموزش و پرورش طبق اظهارات وزیر آموزش و پرورش تا پایان فروردین و یا نهایتاً تا اردیبهشت به حساب آنان واریز می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه عدم پرداخت مطالبات فرهنگیان ضعف بزرگی است که همه ساله شاهد آن هستیم عنوان کرد: قشر فرهنگیان در جامعه بسیار مظلوم واقع می‌شوند در حالی‌که با توجه به اهمیت موضوع آموزش و پرورش باید حمایت جدی‌تری از آنان به عمل آید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کم‌کاری‌های انجام شده در حق وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و بیان داشت:‌ از بین دستگاه‌های اجرایی تنها وزارت آموزش و پرورش است که پاداش پایان خدمت،‌ اضافه‌کاری، حق مأموریت و کلاً مطالبات نیروهای تحت امر خود را بسیار دیر پرداخت می‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس لزوم تجدیدنظر در روند پرداخت مطالبات فرهنگیان را لازم و ضروری خواند و تصریح کرد: از دستگاه‌های ذیربط نظر سازمان برنامه و بودجه یا ستاد آموزش و پرورش و خزانه‌داری کشور انتظار داریم نگاه ویژه‌تر و خاص‌تری به فرهنگیان داشته باشند.

عباسی با تأکید بر اینکه میزان حقوق دریافتی فرهنگیان بسیار پائین است اظهار داشت: سطح حقوق و مزایای فرهنگیان حتی در سطوح پائین‌تری از میانگین سایر دستگاه‌ها قرار دارد بنابراین کوتاهی در پرداخت به موقع مطالبات آنان از سوی هر دستگاه و نهادی به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

وی به جلسه روز شنبه ۱۷ فروردین کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اشاره کرد و بیان داشت: در این جلسه مشترک وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد بخشی از مطالبات معوقه فرهنگیان تا پایان فروردین و نهایتاً تا اردیبهشت پرداخت می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس پیگیری اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای اعاده حقوق فرهنگیان و شاغلان حق‌التدریسی را مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ از دولت و دستگاه‌های مسئول انتظار داریم نسبت به پرداخت به موقع مطالبات فرهنگیان بیشتر از این‌ها اهتمام داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی و جامانده‌های سال‌های گذشته توسط دولت را نیز لازم و ضروری اعلام کرد و ابراز داشت:‌ با توجه به خروج و بازنشست شدن معلمان باتجربه، آموزش و پرورش‌ می‌تواند از وجود این نیروها برای تکمیل کادر خود استفاده کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان :

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر :

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان :

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

مدیر تعاون روستایی گیلان :

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz