گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
آبان ۲۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 75832 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

مطالعات در فضای مجازی باید جهت دهی شود

مطالعات در فضای مجازی باید جهت دهی شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر لزوم حضور بیشتر فعالان فرهنگی در فضای مجازی، گفت: باید مطالعات در فضای مجازی جهت دهی داده شود تا هویت خاصی خود را پیدا کند.

فیروز فاضلی ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از کتابداران، کتابخوانان و مروجان کتاب در رشت با بیان اینکه همه انسان ها با فرهنگ خود زندگی می کنند، افزود: مهم ترین دغدغه های امروز کم شدن گفتگو میان افراد است.

وی با تأکید بر اینکه نیازمند تقویت گفتگوی میان افراد هستیم، اظهار کرد: تقویت گفتگو میان افراد سبب بازگویی مشکلات و سپس ارائه راهکار برای حل آن خواهد شد.

مدیرکل ارشاد گیلان در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری چنین مراسمی زمینه را برای تقویت گفتگو و بیان مشکلات فراهم می کند، گفت: بنده برخلاف بسیاری که می گویند سرانه مطالعه در کشور اندک است معتقدم سرانه مطالعه ما وضعیت خوبی دارد.

وی با بیان اینکه با پیشرفت تکنولوژی و ورود فضای مجازی زمینه مطالعه افراد در این فضای فراوان شده است، تصریح کرد: باید مطالعه در فضای مجازی جهت دهی شود و این نیز نیازمند تلاش مضاعف و حضور بیشتر فعالان فرهنگی در این فضا است.

فاضلی تأکید کرد: متولیان فرهنگی باید با اجرای برنامه های مناسب به مطالعه در فضای مجازی هویت خاصی دهند.

وی همچنین به وضعیت حوزه نشر کتاب استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: در هشت ماهه نخست امسال ۴۶۶ عنوان کتاب در استان گیلان به چاپ رسیده که نشان دهنده پیشینه غنی این استان در حوزه فرهنگی است.

مدیرکل ارشاد گیلان با اشاره به افتتاح پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان در هفته آینده، ادامه داد: در این نمایشگاه ۴۰۰ ناشر از سراسر کشور حضور دارند که از این تعداد ۳۵ ناشر گیلانی هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!