گیلانیان
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ Monday, 22 April , 2019
مهر ۳۰, ۱۳۹۱ کد خبر : 13849 خبر ها

شهردار کلانشهر رشت خبر داد

انجام مطالعات و طراحی مسیرهای پروژه قطار شهری

انجام مطالعات و طراحی مسیرهای پروژه قطار شهری

گیلانیان :شهردار کلانشهر رشت گفت: مطالعات و طراحی مسیرها و آزمایشات ژئوتیک و نقشه‌برداری پروژه قطار شهری انجام شده و بخشی در حال انجام است.

دکتر محمدعلی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت در خصوص اجرای پروژه اعلم‌الهدی اظهار کرد: طبق برنامه‌ زمانبندی که جزئیات آن برای عموم مردم مشخص است این پروژه در حال اجراست.

وی افزود: مسئولیت اجرای بعضی از تاسیسات زیربنایی این پروژه بعهده ادارات و شرکت‌های زیرساختی بوده که در حال حاضر شهرداری راسا در حال انجام آنهاست، بنابراین زمان شروع همان دوره‌ای است که آغاز شده و اجرا نیز براساس زمانبندی است.

وی همچنین در زمینه جمع‌آوری آبهای سطحی گفت: دو راه حل کوتاه مدت و دراز مدت داریم که البته اولی کوتاه مدت و مسکٌن است همانطور که مستحضرید آب در بالادست شهر از ضلع جنوبی وارد شهر و از پایین دست (که ارتفاع آن کمتر است) خارج و بطرف پیربازار و نهایتا به سمت مرداب هدایت می‌گردد.

وی ادامه داد: بخشی از آبها در خارج از شهر در بالادست باید توسط سدهایی که ساخته می‌شوند مهار شوند، بخش درون شهری شامل آبهای سطحی است که عمده مشکلات مبتلابه آن علاوه بر اصلاحات لازمه در شبکه جمع‌آوری که شامل ۵ نقطه بحرانی و ۲۶ نقطه با بحران کمتر است، مطالعات ۵ نقطه انجام و مابقی باقیمانده است و نیاز به اعتباری معادل ۷ میلیارد تومان برای اجرای ۵ نقطه دارد و برای ۲۶ نقطه مذکور باید مطالعات صورت پذیرد.

دکتر ثابت قدم در خصوص بحث فاضلاب گفت: عدم لایروبی فاضلاب‌ها که تدریجا در حال انجام است (توسط شرکت آب و فاضلاب شهری) که همین موضوع نیز برای رودخانه‌ها توسط شهرداری انجام شده که بخش برون شهری آن می‌بایست توسط سایر سازمان‌ها انجام گردد، عدم اتصال شبکه جدید به یکدیگر و به نوعی مشکل دار بودن شبکه سنتی موضوعاتی است که منجر به سخت شدن بحث جمع آوری آبهای سطحی می‌گردد.

شهردار کلانشهر رشت افزود: مطالعات و طراحی مسیرها و آزمایشات ژئوتیک و نقشه‌برداری پروژه قطار شهری انجام شده و بخشی در حال انجام است، در حال حاضر قصد فراخوان برای بکارگیری سرمایه‌گذاران پیمانکار داریم که برای خطوط مربوطه اقدام کنند.

وی در خصوص بهسازی پارک شهر در رشت بیان کرد: کنده کاری‌های پروژه پارک شهر از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و متاسفانه یکی از مشکلات، فقدان وجود طرح مشخص جهت اجرا بوده که البته در مورد اکثر موارد مشابه این موضوع صدق می‌کرده است.

دکتر ثابت قدم اذعان کرد: بهر حال در ۳-۲ ماهه اخیر اقدامات انجام گرفته؛ اجرای زیرسازی پروژه و از طرفی انجام عملیات طراحی پروژه بوده که با توجه به اینکه مناسب سازی محیط پارک برای شهروندان گرامی بویژه سالمندان، آسیب‌مندان اجتماعی، کودکان و زنان باردار بسیار با اهمیت می‌باشد این موضوعات در طراحی لحاظ شده است.

وی در پایان در خصوص آسفالت خیابان‌ها نیز خاطرنشان کرد: با اولویت‌بندی براساس میزان مشکلات محرومیت سابقه عدم رفع مشکل مناطق مختلف دسته‌بندی شده‌اند که بتدریج علیرغم بالا رفتن بسیار زیاد قیمت‌ها و کمبود قیر در حال حل موضوع و رفع چاله‌ها و مسطح کردن مسیرها می‌باشیم.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رودسر خبر داد:

آغاز برداشت گل گاو زبان در اشکورات رودسر

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم:

حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش :

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند ایران هستند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz