گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
اکتبر 21, 2012 کد خبر : 13849 خبر ها

شهردار کلانشهر رشت خبر داد

انجام مطالعات و طراحی مسیرهای پروژه قطار شهری

انجام مطالعات و طراحی مسیرهای پروژه قطار شهری

گیلانیان :شهردار کلانشهر رشت گفت: مطالعات و طراحی مسیرها و آزمایشات ژئوتیک و نقشه‌برداری پروژه قطار شهری انجام شده و بخشی در حال انجام است.

دکتر محمدعلی ثابت قدم شهردار کلانشهر رشت در خصوص اجرای پروژه اعلم‌الهدی اظهار کرد: طبق برنامه‌ زمانبندی که جزئیات آن برای عموم مردم مشخص است این پروژه در حال اجراست.

وی افزود: مسئولیت اجرای بعضی از تاسیسات زیربنایی این پروژه بعهده ادارات و شرکت‌های زیرساختی بوده که در حال حاضر شهرداری راسا در حال انجام آنهاست، بنابراین زمان شروع همان دوره‌ای است که آغاز شده و اجرا نیز براساس زمانبندی است.

وی همچنین در زمینه جمع‌آوری آبهای سطحی گفت: دو راه حل کوتاه مدت و دراز مدت داریم که البته اولی کوتاه مدت و مسکٌن است همانطور که مستحضرید آب در بالادست شهر از ضلع جنوبی وارد شهر و از پایین دست (که ارتفاع آن کمتر است) خارج و بطرف پیربازار و نهایتا به سمت مرداب هدایت می‌گردد.

وی ادامه داد: بخشی از آبها در خارج از شهر در بالادست باید توسط سدهایی که ساخته می‌شوند مهار شوند، بخش درون شهری شامل آبهای سطحی است که عمده مشکلات مبتلابه آن علاوه بر اصلاحات لازمه در شبکه جمع‌آوری که شامل ۵ نقطه بحرانی و ۲۶ نقطه با بحران کمتر است، مطالعات ۵ نقطه انجام و مابقی باقیمانده است و نیاز به اعتباری معادل ۷ میلیارد تومان برای اجرای ۵ نقطه دارد و برای ۲۶ نقطه مذکور باید مطالعات صورت پذیرد.

دکتر ثابت قدم در خصوص بحث فاضلاب گفت: عدم لایروبی فاضلاب‌ها که تدریجا در حال انجام است (توسط شرکت آب و فاضلاب شهری) که همین موضوع نیز برای رودخانه‌ها توسط شهرداری انجام شده که بخش برون شهری آن می‌بایست توسط سایر سازمان‌ها انجام گردد، عدم اتصال شبکه جدید به یکدیگر و به نوعی مشکل دار بودن شبکه سنتی موضوعاتی است که منجر به سخت شدن بحث جمع آوری آبهای سطحی می‌گردد.

شهردار کلانشهر رشت افزود: مطالعات و طراحی مسیرها و آزمایشات ژئوتیک و نقشه‌برداری پروژه قطار شهری انجام شده و بخشی در حال انجام است، در حال حاضر قصد فراخوان برای بکارگیری سرمایه‌گذاران پیمانکار داریم که برای خطوط مربوطه اقدام کنند.

وی در خصوص بهسازی پارک شهر در رشت بیان کرد: کنده کاری‌های پروژه پارک شهر از نیمه دوم سال گذشته آغاز شده و متاسفانه یکی از مشکلات، فقدان وجود طرح مشخص جهت اجرا بوده که البته در مورد اکثر موارد مشابه این موضوع صدق می‌کرده است.

دکتر ثابت قدم اذعان کرد: بهر حال در ۳-۲ ماهه اخیر اقدامات انجام گرفته؛ اجرای زیرسازی پروژه و از طرفی انجام عملیات طراحی پروژه بوده که با توجه به اینکه مناسب سازی محیط پارک برای شهروندان گرامی بویژه سالمندان، آسیب‌مندان اجتماعی، کودکان و زنان باردار بسیار با اهمیت می‌باشد این موضوعات در طراحی لحاظ شده است.

وی در پایان در خصوص آسفالت خیابان‌ها نیز خاطرنشان کرد: با اولویت‌بندی براساس میزان مشکلات محرومیت سابقه عدم رفع مشکل مناطق مختلف دسته‌بندی شده‌اند که بتدریج علیرغم بالا رفتن بسیار زیاد قیمت‌ها و کمبود قیر در حال حل موضوع و رفع چاله‌ها و مسطح کردن مسیرها می‌باشیم.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی