گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
جولای 20, 2011 کد خبر : 1722 خبر ها

معاونی که برای مدیرکلی آورده شده بود فعلا سرپرست شد

معاونی که برای مدیرکلی آورده شده بود فعلا سرپرست شد

گیلانیان : مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور،سعادتی استاندار گیلان، امینیان امام جمعه مردم استانه اشرفیه و مدیران دستگاههای اجرایی  برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خزر در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدی ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار داشت: اطاعت از ولایت فقیه اطاعت از امام زمان است و در زمان غیبت باید به علمای دین، ولی فقیه که فقیه و کارشناس دین است و حق و باطل را بر مبنای دین، قرآن و روایات می تواند تشحیص بدهد، مراجعه کنیم.

محمدی گفت: اداره موقوفات عام و بقاع متبرکه از شئونات حاکم ولی امر مسلمین است و کسی به اذن او حق تصرف ندارد و این فتوی سریع مقام معظم رهبری است.

وی خاطرنشان کرد:‌ بقاع متبرکه و امامزادگان باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شوند خصوصا در گیلان که دارای طبیعت سرسبز و خرم است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی در پایان از زحمات مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان قدردانی کرد و از مسئولین و مدیران به خصوص حجت الاسلام و المسلمین امینیان نماینده خبرگان رهبری و سایر علما خواست تا برای تحقق این امر الهی و احیای موقوفات و تبدیل شدن بقاع به قطب فرهنگی به مجموعه اوقاف استان گیلان کمک کنند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین میرحسینی اشکوری مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان گیلان اظهار داشت: برای مدیر روز تودیع، روز جشن و سرور است و روز معارفه روز سختی است چون در فرهنگ دینی ما مدیریت به عنوان امانت است و اگر مدیری بتواند امانت را آنطوری که هست حفظ کند و به صاحبش برگرداند روز شادی و سور است این در حالیست که اوقاف مصداق بارز این امانت داری است.

حجت الاسلام و المسلمین اشکوری ادامه داد: طی مدت مدیریت بنده در قسمت موقوفات با افزایش ۴۰ درصدی رو برو بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه در بخش بقاع با دو مشکل اساسی مواجه بوده ایم، گفت: وضعیت مدیریتی و حفظ امنیت از مشکلات اساسی این سازمان در خصوص بقاع متبرکه بوده است به طوریکه در حفظ نذورات، امنیتی وجود نداشت.

وی مبارزه با خرافات را یکی دیگر از مشکلات بقاع متبرکه عنوان کرد و افزود: طی این مدت بالغ بر ۷۵ بقعه جعلی را کشف کردیم.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان گفت: زمانی که مدیریت را قبول کردم این سازمان ۲ میلیارد و ۷ میلیون تومان بدهکاری داشت که در حال حاضر هیچ بدهکاری وجود ندارد.

حاشیه جالب در این مراسم پخش کلیپ زندگی نامه مدیر کل سابق اوقاف بود که مشخص نیست با چه هدفی صورت گرفته است.

همچنین یکی دیگر از نکات قابل توجه در سخنان اشکوری، استفاده نکردن وی از حق ماموریت های داخل استان در دوره خدمت خود بود.وی افزود: در طی تصدی گری اداره اوقاف حتی از منازل سازمانی هم استفاده نکردم.

مهم ترین اقدام اشکوری قطع درختان بقاع متبرکه به بهانه مبارزه با خرافه پرستی بود.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین میرحسینی اشکوری تودیع و حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان گیلان معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • مشکلاتی مدیریتی مدیرکل سابق اوقاف گیلان هم در آینده ، کم کم رو می شود . به همین خاطر فرد نامبرده اصرار داشت که یکی از اذبابش را به عنوان مدیرکل در آن اداره جا بزند تا بعدها گندش درنیاید . فعلا رسم هم بر این است که هر مدیری دارد می رود از خودش تعریف می کند و کلیپ « من مرا قربان » می سازد !.
    جای تعجب از رییس سازمان اوقاف کشور است که چگونه با ساده لوحی ، آلت دست این آقا شده و بدون کسب نظر و موافقت نماینده محترم ولی فقیه در استان ، دست به اقدامی بسیار ناشیانه زده است !

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی