گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
ژوئن 29, 2012 کد خبر : 10441 خبر ها

در جمع خبرنگاران:

معاون استاندار گیلان نرخ‌گذاری نان را منصفانه خواند

معاون استاندار گیلان نرخ‌گذاری نان را منصفانه خواند

گیلانیان : محمدحسین اصغریان در جمع خبرنگاران با اشاره به خرید تضمینی گندم در سال جاری اظهار کرد: نرخ تضمینی خرید گندم از ۳۴۰ تومان در سال گذشته به ۴۲۰ تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده است وی نرخ خرید گندم مرغوب را کیلویی ۴۴۰ تومان عنوان کرد و افزود: گیلان استان گندم‌خیز نیست و به طور میانگین بابت هزینه حمل هر کیلوگرم گندم از استان‌های همجوار به گیلان مبلغ ۳۵ تومان پرداخت می‌شود. به گفته وی  ، امسال دولت گندم را کیلویی ۴۲۰ تا ۴۴۰ تومان از کشاورزان می‌خرد و به نرخ ۴۴۵ تا ۴۸۵ تومان به متقاضیان می‌فروشد.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه هر کیلوگرم گندم هنگام آسیاب ۲۰ درصد دورریز دارد، تصریح کرد: ۸۰ درصد از هر کیلوگرم گندم به آرد تبدیل می‌شود و این امر نرخ آرد را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.وی نرخ هر کیلو آرد را ۵۹۶ تومان اعلام کرد و گفت: ۱۸ درصد از آرد سبوس‌گیری می‌شود.

اصغریان با تاکید براینکه نرخ نان در گیلان با میانگین کشوری برابری می‌کند، خاطرنشان کرد: ماهانه ۵۰۰ هزار کیسه آرد بین نانوایان در استان توزیع می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار گیلان به فعالیت چهار هزار نانوا در استان اشاره کرد و یادآور شد: ماهانه ۱۲۵ کیسه آرد به طور میانگین بین نانوایان در گیلان توزیع می‌شود.وی ۸۰ درصد نوع پخت نانوایی‌های گیلان را بربری عنوان کرد و افزود: ۱۲۰ عدد نان بربری از هر کیسه آرد پخت می‌شود.

اصغریان بر بازرسی از نانوایی های گیلان تاکید کرد و گفت: روزانه بین هفت تا ۱۳ نانوای متخلف در رشت به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

معاون استاندار گیلان نرخ‌گذاری نان را منصفانه خواند و تصریح کرد: نرخ نان در استان عادلانه است ضمن اینکه روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ نانوایی در شهر رشت بازرسی می‌شوند.وی خواستار همکاری مردم با اداره‌های بازرسی و تعزیرات حکومتی مبنی بر معرفی نانوایان متخلف شد و بیان کرد: سامانه ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • معاون استاندار براساس وضع اقتصادی چه کسی صحبت می کند؟مردم عادی توان خرید نان هم دیگر ندارند دولت نباید یارانه گوشت و شیر را قطع می کرد.فکر کنم بزودی بخشی از جامعه مخصوصا بچه ها که در سن رشد هستند دچار سو تغذیه شوند

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی