گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
آگوست 4, 2012 کد خبر : 11275 خبر ها

تأمینی‌لیچایی با اشاره به ناپدید شدن ۷ نماینده جمعیت هلال احمر در لیبی:

معاون پارلمانی هلال‌احمر به کمیسیون بهداشت گزارش می‌دهد

معاون پارلمانی هلال‌احمر به کمیسیون بهداشت گزارش می‌دهد

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با اعلام اینکه به طور حتم مجلس و به‌ویژه کمیسیون بهداشت و درمان پیگیر موضوع ربوده شدن نمایندگان هلال احمر است٬ گفت: قرار است که صنایعی، معاون پارلمانی سازمان هلال احمر گزارشی در این درباره به کمیسیون ارائه کند.
حسن تأمینی‌لیچایی با اشاره به ناپدید شدن هفت نیروی جمعیت هلال احمر در کشور لیبی٬ تصریح کرد: این موضوع نگرانی تمام نمایندگان مجلس و مسئولان هلال احمر را به‌دنبال داشته است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی٬ با اعلام اینکه به طور حتم مجلس به‌ویژه کمیسیون بهداشت و درمان پیگیر موضوع ربوده شدن نمایندگان هلال احمر است٬ اعلام کرد: قرار است که صنایعی، معاون پارلمانی سازمان هلال احمر در آینده نزدیک گزارشی را درباره این موضوع به کمیسیون ارائه کند.

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس٬ با بیان اینکه هلال احمر با توجه به وظایفش، باید در تمام بخش‌ و مناطق آسیب‌دیده مشارکت داشته باشد٬ افزود: دستگاه دیپلماسی هم باید تمام تلاش خود را به جهت پیگیری و نجات نمایندگان هلال احمر انجام دهند.

روز یکشنبه ۲۹ ژوئیه هیأتی ازسوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران متشکل از هفت نفر به دعوت هلال احمر لیبی از طریق پرواز هوایی به سمت این کشور اعزام شدند.

این هیأت به صورت کاملا رسمی و با روادید از قبل تهیه شده به عنوان میهمان جمعیت هلال احمر لیبی وارد این کشور شده و در طول اقامت خود در بنغازی با دبیر کل جمعیت و تعدادی از مدیران عالی‌رتبه و مقام‌های محلی در لیبی درمورد موضوعات مختلف گفت‌وگو کردند.

ولی سفر اعضای هلال احمر ناتمام ماند و صبح سه شنبه در مسیر هتل تبسی (مقر اقامتشان) یک گروه مسلح به آنها حمله‌ور شده و آنها را به منطقه نامعلومی منتقل می کنند.

بلافاصله هلال احمر ایران و لیبی این اقدام را محکوم کردند. آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که “ونیس الشارف” نماینده وزارت کشور لیبی در منطقه الشرقیه اعلام کرد: هیئت هلال احمر ایران که در لیبی به گروگان گرفته شده‌اند در سلامتی کامل بسر می‌برند و گروگانگیران از مقامات ایرانی مطالباتی را تقاضا کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی