گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 15, 2017 کد خبر : 55886 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان عنوان کرد

معضلات اجتماعی اولویت برنامه‌های بسیج حقوقدانان گیلان

معضلات اجتماعی اولویت برنامه‌های بسیج حقوقدانان گیلان

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان بر توجه به موضوع‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: سال ۹۶ پرداختن به معضلات اجتماعی باید در اولویت برنامه‌های شورای عالی بسیج حقوقدانان گیلان باشد.

احمد سیاوش‌پور بعد از ظهر امروز در جلسه شورای عالی سازمان بسیج حقوقدانان گیلان با قدردانی از برگزاری همایش مبارزه با اشرافی‌گری در استان اظهار کرد: در بخش‌های مختلف با موضوع مذکور مواجه هستیم و باید در این زمینه دقت نظر داشته باشیم.

وی مسائل اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را از موضوع‌های مهم در جامعه عنوان کرد و افزود: بیشتر رفتارهای اجتماعی هدف رفته است و تلاش در این زمینه احساس نیاز می‌شود.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دستگاه قضایی آینه تمام نمای خروجی مسائل در کشور است، تصریح کرد: مسائل اجتماعی دارای فراوانی در پرونده‌های قضایی است.

سیاوش‌پور، خواستار توجه به موضوع‌های اجتماعی شد و بیان کرد: سال ۹۶ پرداختن به معضلات اجتماعی باید در اولویت برنامه‌های شورای عالی بسیج حقوقدانان گیلان باشد.

وی به پایین بودن آستانه تحمل مردم در جامعه اشاره کرد و گفت: جوانان باید دارای صبر، تحمل، مذاکره و گفت‌وگو بین طرفین باشند.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه نگاه حقوقدانان به مسائل اجتماعی و انسان‌شناسی است، خاطرنشان کرد: مسؤولان ملزم به اجرای فرمایش مقام معظم رهبری در جامعه هستند ضمن اینکه جامعه آن را طلب می‌کند.

سیاوش‌پور بر تلاش حقوقدانان در پیشگیری از معضلات اجتماعی تأکید کرد و یادآور شد: گروه‌های آسیب‌زننده گوش شنوایی ندارند و در فضای دیگری سیر می‌کنند و باید همراه با دانش روز با این افراد مواجه شویم.

وی با بیان اینکه مسائلی که در ذهن جوانان و نوجوانان است باید بررسی شود، متذکر شد: دانش به‌سرعت در حال پیشرفت است و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا جوانان در مقابل معضلات مقاوم شده و دچار انحراف نشوند.

رئیس کل دادگستری گیلان، طلاق را حاصل معضلات فرهنگی، اقتصادی و اعتیاد ذکر کرد و گفت: ۴۰ تا ۵۰ درصد از طلاق‌ها در رابطه با مواد مخدر است ضمن اینکه بخش دیگری مربوط به شبکه‌های مجازی و تغییر فرهنگ می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی