گیلانیان
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ Sunday, 16 June , 2019
مرداد ۶, ۱۳۹۵ کد خبر : 50940 خبر ها

معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان جدی است/پنجه‌های کارآموزی توسعه پیدا کند

معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان جدی است/پنجه‌های کارآموزی توسعه پیدا کند

 گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه نیاز به عزم و اراده جدی داریم و فقط نباید حرف بزنیم و باید عمل کنیم گفت: معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان جدی است.

اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشت اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و به جهت تشویق و حمایت از عزیزانی که در این عرصه تلاش می‌کنند حضور افرادی که به کارآفرینی، اشتغال، تولید و مهارت اعتقاد دارند در این جلسات امری مهم است.

وی با بیان اینکه دانش فنی جایگزین خوبی برای درآمدهای منابع فسیلی ما است تصریح کرد: ما در برخی از موارد به دلیل داشتن منابع نفتی و معادن از بسیاری کارها که کشورهای دیگر تجربه کرده‌اند غفلت می‌کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کشورهایی مانند ژاپن و آلمان فاقد منابع نفتی هستند ولی توانسته‌اند از دانش فنی خود استفاده کنند افزود: این کشورها اکنون در تجارت، تولید و حتی خدمات دارای جایگاه نخست در دنیا هستند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه باید به مهارت اهمیت داده شود و فرم تحصیلی کشور را اصلاح کنیم گفت: در گذشته شاهد بودیم که بسیاری از جوانان علاقمند به تحصیل با عشق و علاقه وارد دانشگاه‌ها شدند و در رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود تحصیل کردند ولی نتوانستیم بستری برای ایجاد کار و تولید آنان فراهم کنیم.

عباسی با اشاره به اینکه دانشجویان فارغ التحصیل در این رشته‌ها فقط علوم نظری مطالعه کردند و از علوم تجربی و عملی آگاهی کسب نکردند تصریح کرد: باید ارتقاء مهارت و توانمندسازی به موازات نیازهای علمی کشورمان صورت پذیرد و پنجه‌های کارآموزی توسعه پیدا کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استان گیلان دارای ظرفیت‌های بالای کاری است و می‌توانیم در سطح استانداردهای بین المللی ظاهر شویم خاطرنشان کرد: کشور ما در المپیادهای مهارتی تا رتبه ۴ در دنیا پیشروی کرد که باید حفظ شود و باز هم توان برای انجام این کار را داریم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه قرار بر این بود که دانشگاه‌های علمی و کاربردی در بخش کاردانی دانشجویی بیشتر تقویت شوند تا زودتر به‌عرصه کار ورود کنند، گفت: در آن زمان بسیار خوب حرکت کردیم و این حرکت سبب شد تا بسیاری از کشورها از جمله کره‌جنوبی متقاضی نیروی کار از ایران باشند.

وی با بیان اینکه نیاز به عزم و اراده جدی داریم و فقط نباید حرف بزنیم و باید عمل کنیم افزود: امروز نیاز کشور بر این است تا یک نهاد سیاستگذاری در عرصه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی در کشور ایجاد کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اکنون در کشور فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه‌ای و بخش فنی و حرفه‌ای در وزارت علوم داریم و هرکدام در شرایط خاص خود قرار گرفته‌اند افزود: باید شورای هماهنگی در این باره ایجاد شود تا بتوانند آینده را به‌خوبی مشاهده کنند و گام‌های خوبی در این زمینه بردارند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به معضل بیکاری و اشتغال جوانان در استان گیلان مطرح کرد: در تمامی نقاط استان گیلان می‌توانیم از مساله کارآفرینی تولید و مهارت با توجه به گام‌های خوبی که سازمان فنی و حرفه‌ای در این مهم برداشته استفاده کنیم.

عباسی با اشاره به اینکه دانشجویی که مدرک لیسانس حسابداری دریافت کرده است قادر به طبقه بندی مدارک و اسناد حسابداری نیست و فقط با اخذ مدرک جویای کار است افزود: ارتباط بین آموزش و صنعت در فنی و حرفه‌ای تعریف شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در کمیسیون آموزش و تحقیقات تلاش می‌کنیم تا بین این دو بخش ارتباط ایجاد کنیم و طرحی نیز در این زمینه دست اقدام داریم تصریح کرد: امیدواریم با تصویب این طرح ساماندهی در مهارت و فنی و حرفه ای ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان :

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر :

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان :

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

مدیر تعاون روستایی گیلان :

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz