گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 8, 2014 کد خبر : 28293 خبر ها

آرمان:

معلم زبان “مشایی” در نهاد ریاست‌جمهوری “روحانی” مشغول کار است

معلم زبان “مشایی” در نهاد ریاست‌جمهوری “روحانی” مشغول کار است

گیلانیان : آزاده اردکانی از چهره‌های نزدیک به مشایی و بقایی، هم‌اکنون در نهاد ریاست‌جمهوری مشغول به کار است.

یکی از روزنامه‌های صبح امروز کشور در خبری از ادامه فعالیت آزاده اردکانی از چهره‌های نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی و دولت احمدی‌نژاد در نهاد ریاست جمهوری خبر داده است.

در خبر منتشره توسط آرمان عنوان شده که خانم اردکانی هم‌اکنون در بخش آموزش نهاد ریاست‌جمهوری مشغول به کار است. این روزنامه همچنین، حضور چهره‌هایی همچون آزاده اردکانی در دولت را به مثابه “زنگ خطر یا هشدار جدی” دانسته است.

آزاده اردکانی که معلم خصوصی اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی بوده، چند ماه پس از پیروزی مجدد محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال ۸۸، به سمت ریاست موزه ملی ایران منصوب می‌شود.

او این حکم انتصاب را از حمید بقایی رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی و حدود یک ماه پس از اینکه معاون رئیس موزه ملی شده بود، دریافت کرد. بقایی خودش هم حدود ۱۵ ماه بعد به سمت معاونت اجرایی رئیس‌جمهور منصوب شد.

آزاده اردکانی دانش آموخته رشته میکروب‌شناسی از دانشگاه آزاد بوده و گفته شده که در سوابق خود، سردبیری سایت اطلاع‌رسانی اجتماعی و فرهنگی میراث آریا و سایت خبرگزاری مناطق آزاد و همچنین سردبیری نشریه پارسه را دارد.

اگرچه هنوز دومین سال ریاست اردکانی در موزه ملی پایان نیافته بود اما با انتصاب داریوش اکبرزاده به ریاست موزه ملی ایران، وی رسما در ۲۱ تیر ماه سال ۹۰، از این سمت برکنار شد.

یک سال بعد هم سایت خبری مشرق (دهم آبان ماه سال ۹۱) از محکومیت آزاده اردکانی به ۶ ماه حبس و پرداخت ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی خبر داد. او در ۱۴ تیر ماه سال ۹۰ نیز بازداشت شده بود.

اتهام اردکانی در این پرونده که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب رسیدگی شده بود، تحصیل مال نامشروع عنوان شده بود. طبق خبر منتشره در مشرق در آن زمان، پرونده خانم اردکانی در خصوص اتهامات جاسوسی، اختلاس توام با جعل و اخذ رشوه همچنان مفتوح است./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی