گیلانیان
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ Saturday, 19 January , 2019
شهریور ۲۸, ۱۳۹۴ کد خبر : 41023 خبر ها

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان

مقابله با شبهه‌افکنی در مورد دفاع مقدس

مقابله با شبهه‌افکنی در مورد دفاع مقدس

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: مقابله با شبهه‌افکنی با ارائه پرسش‌های جامعه در مورد دفاع مقدس باید فراهم شود.

رسول جلائی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: دفاع مقدس ظرفیت مردمی در تمام عرصه‌ها را مشخص کرده است.

وی دفاع مقدس را دستاورد پر افتخار ملت ایران عنوان کرد و افزود: دفاع مقدس گفتمان وحدت‌محور و آینده‌محور با تبیین موضوع‌های مختلف در این زمینه است.

جلائی با بیان اینکه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در تمام استان‌ها تشکیل شده است، تصریح کرد: شورای مذکور برای رسیدن به هماهنگی و هم‌افزایی در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خواستار جلوگیری از موازی‌کار در امور شد و بیان کرد: شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به‌ دنبال ساماندهی امور در حوزه فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه است.

وی بر گفتمان امام (ره) و مقام معظم رهبری در دفاع مقدس و جلوگیری از شکل‌گیری گفتمان متقابل تاکید کرد و گفت: پرهیز و پیشگیری از خرافه‌گرایی و تحریف حقایق دفاع مقدس که می‌تواند به این فرهنگ خدشه وارد کند، حائز اهمیت است.

جلائی با اشاره به آسیب‌شناسی امر ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و مقاومت در جامعه، خاطرنشان کرد: کمیته‌های هفت‌گانه برای غنی شدن شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گیلان تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان مسئولیت کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس را به عهده دانشگاه گیلان خواند و یادآور شد: مسئولیت کمیته هنری، نمایش و ادبیات دفاع مقدس به عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای دفاع مقدس را صدا و سیمای مرکز گیلان به عهده گرفته است، اظهار کرد: کمیته راهیان نور با مسئولیت سپاه قدس گیلان است.

جلائی به مسئولیت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در کمیته امور پیشکسوتان و امور مردم‌نهاد در استان اشاره کرد و افزود: کمیته زنان و خانواده دفاع مقدس توسط اداره کل بانوان و خانواده استانداری گیلان مدیریت می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خواستار پرهیز و پیشگیری از خرافه‌گرایی و تحریف حقایق دفاع مقدس شد و بیان کرد: جلوگیری از فضای دوقطبی بر سر دفاع مقدس در جامعه مهم است.

وی دفاع مقدس را حماسه ملی بر محور وحدت دانست و تصریح کرد: تاکید متوازن و متناسب بر تمام اقشار، اقوام و … از موضوع‌های مهم در دفاع مقدس محسوب می‌شود زیرا دفاع مقدس محصول فداکاری تمام ملت ایران است.

جلائی بر رعایت اعتدال، انصاف و پرهیز از افراط و تفریط و مبالغه در مورد افراد و جریان‌های مختلف در دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: زمینه‌سازی برای گسترش فضای منزلت‌افزایی برای ایثارگران و خانواده شهدا از محورهای تبیین موضوع دفاع مقدس در سال جاری است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به تنوع‌بخشی در الگوسازی شهدا، ایثارگران و رزمندگان، خاطرنشان کرد: پرهیز از انحصار شاخص‌های برجسته دفاع مقدس برای الگوسازی در جامعه باید رعایت شود.

وی خواستار اطلاع‌رسانی از نقش و سرانجام جریان ضد انقلاب به‌ویژه منافقین علیه رزمندگان در دفاع مقدس شد و اظهار کرد: مقابله با شبهه‌افکنی با ارائه پرسش‌های جامعه در مورد دفاع مقدس باید فراهم شود.

جلائی با بیان اینکه ۱۲ کارگروه طبق عنوان‌ها و محورهای تبلیغی هفته دفاع مقدس در گیلان تشکیل شده است، یادآور شد: امسال هفته دفاع مقدس با شعار «ما می‌توانیم با همدلی و هم‌زبانی» برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان هم‌زمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس در میدان شهدای ذهاب شهر رشت خبر داد و بیان کرد: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس نمایش رزمی فرهنگی کربلای۵ در گیلان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

‌گیلان ‌سالمندترین استان کشور شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

‌گیلان ‌سالمندترین استان کشور شد

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

۵ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد/ایجاد۶۴ هزار شغل

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

۵ هزار میلیارد تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد/ایجاد۶۴ هزار شغل

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

پست  ۲۰/۶۳ کیلوولت ضیابر احداث خواهد شد

مدیر دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان :

پست ۲۰/۶۳ کیلوولت ضیابر احداث خواهد شد