گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
فوریه 23, 2014 کد خبر : 25026 خبر ها

مقابله با کم آبی در سال زراعی جدید در گیلان، نیازمند مدیریت مصرف است

مقابله با کم آبی در سال زراعی جدید در گیلان، نیازمند مدیریت مصرف است

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان گفت : مقابله با کم آبی در سال زراعی جدید در استان، نیازمند مدیریت مصرف و صرفه جویی است .

ˈ محمدعلی نجفی ˈ در نشست ستاد مدیریت مصرف آب اظهار کرد : تشویق کشاورزان برای شخم زمستانی نمونه ای از راهکارهای مدیریت مصرف آب است و فرمانداران ، بخشداران و دهیاران باید نهایت همکاری را در این زمینه با سازمان های آب منطقه ای و جهاد کشاورزی استان داشته باشند .

وی با بیان اینکه با توجه به کاهش بارش و خشکسالی در کشور و ساخت سدهای بالادستی در سال های گذشته میزان آب سد سفیدرود کمتر از سال گذشته است ، گفت : کشت همزمان شالیزارها در زمانیکه آب سد سفیدرود رها می شود؛ در مدیریت مصرف مهم است .

استاندار گیلان تاکید کرد : سازمان های جهاد کشاورزی و آب منطقه ای گیلان با انجام برنامه ریزی و تدابیر لازم، شرایط کشت همزمان شالیزارها را فراهم کنند .

نجفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تسهیلات لازم برای خرید پمپ های آب در اختیار کشاورزان قرار می گیرد ، لایروبی و بتونی کردن انهار ، راه اندازی و بازسازی تأسیسات ایستگاه های پمپاژ آب جهاد کشاورزی و آب منطقه ای ، احیاء آب بندان ها، سردهنه های نهرها و بهره گیری از روان آب های سطحی را از دیگر اقداماتی دانست که باید از سوی دستگاه های ذیربط مورد توجه قرار گیرد .

وی اطلاع رسانی صحیح و بهره گیری از ظرفیت رسانه های گروهی در مقابله با کم آبی را بسیار مهم و اثرگذار دانست و گفت : گفتن صادقانه واقعیت ها به مردم، موجب همراهی می شود چراکه مردم بهترین همراه و یاور مسوولان در رفع مشکلات هستند .

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد : بهره بردن از ظرفیت های درونی و تکیه برمردم از ویژگی های اقتصاد مقاومتی است که یکی از نمادهای آن را می توان در مقابله باکم آبی کشاورزی دید .

بر اساس این گزارش؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرعامل آب منطقه ای ، رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه این نشست گزارشی از آخرین وضعیت اقدامات انجام شده برای مقابله با کم آبی ارائه کردند./منبع : روابط عمومی استانداری

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی