گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
فوریه 7, 2014 کد خبر : 24483 خبر ها

مقدار ۴۴۶۱۸۰ کیلووات ساعت انرژی برق به کشور آذربایجان صادر شد

مقدار ۴۴۶۱۸۰ کیلووات ساعت انرژی برق به کشور آذربایجان صادر شد

اختصاصی گیلانیان : به گزارش روابط عمومی شرکت برق گیلان از ۸ میلیارد و ۴۶۴ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۷۶ کیلو وات ساعت انرژی تولیدی برق ۵ نیروگاه در استان گیلان در سال ۹۲ مقدار ۴۴۶۱۸۰ کیلووات ساعت انرژی برق به کشور آذربایجان صادر شده است.

شرکت برق منطقه ای گیلان دارای ۵ نیروگاه: سیکل ترکیبی گیلان (۱۳۰۶ مگاوات)، سیکل ترکیبی پره سر (۹۶۸ مگاوات )، شهید بهشتی لوشان(۳۶۰ مگا وات )، سد آبی سفید رود(۸۷٫۵ مگاوات) و انرژی های نو منجیل(۷۱٫۸ مگاوات) در مجموع به ظرفیت اسمی دو هزار ۸۲۷ مگاوات است .

این شرکت با ظرفیت بالای تولید انرژی برق به طور میانگین سه برابر مصرف استان گیلان برق تولید می کند که مازاد انرژی برق را از طریق شبکه های سراسری به استانهای همجوار و کشور همسایه ، آذربایجان صادر می شود .

این گزارش حاکیست جمع تولید خالص برق منطقه گیلان در سال ۹۲٫۸ میلیارد و ۴۶۴ میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۷۶ کیلووات ساعت بوده که از این مقدار ۳ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۳۴۰ کیلو وات ساعت دراستان گیان مصرف و ما بقی یعنی ۴ میلیارد و ۴۸۹ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۹۳۶ کیلووات ساعت از طریق شبکه سراسری به استان های همجوار صادر شده است .

شایان ذکر است سهم کشور آذربایجان از صادرات انرژی برق استان مقدار ۴۴۶۱۸۰ کیلووات ساعت انرژی بوده و پیک مصرف برق استان در تاریخ ۲۵/۴/۹۲ به مقدار ۱۲۴۲ مگاوات بوده است

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی