گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژوئن 11, 2014 کد خبر : 27626 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان:

ملاحظه‌های جناحی موجب سوءاستفاده‌های اقتصادی می‌شود

ملاحظه‌های جناحی موجب سوءاستفاده‌های اقتصادی می‌شود

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: ملاحظه‌های سیاسی، جناحی و حرکت بدون در نظر گرفتن قانون موجب سوءاستفاده‌های اقتصادی می‌شود.

احمد سیاوش‌پور امشب در نشست آسیب‌شناسی حقوقی شهرداری رشت، نقش مدیریت شهری در تعیین سرنوشت جامعه را تاثیرگذار عنوان و اظهار کرد: اگر مدیریت شهری قوی عمل کند می‌تواند بسیاری از ناهنجاری‌ها را از بین ببرد.

سیاوش‌پور تظلم‌خواهی را از وظایف قوه قضائیه خواند و افزود: مدیران باید فضای پیشگیرانه از وقوع جرم و اختلاف را در جامعه ایجاد کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان با اعلام آمادگی همکاری با مدیران شهری در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی، بیان کرد: مدیران شهری باید با همدیگر تعامل و همگرایی داشته باشند.

وی به بعضی از حوادث که موجب نگرانی جامعه شده است، اشاره کرد و گفت: بعضی از حوادث آثاری را در بر دارد و می‌تواند آثار منفی در مسیر توسعه بگذارد.

سیاوش‌پور بعضی از حوادث را در حرکت روبه جلوی مدیران تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: ملاحظه‌های سیاسی، جناحی و حرکت بدون در نظر گرفتن قانون موجب سوءاستفاده‌های اقتصادی می‌شود.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه نتیجه ملاحظه‌های مذکور را امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم، خاطرنشان کرد: شرایطی که در رشت ایجاد شد آثار ناگواری در بر داشته و جامعه با اثر روحی و روانی مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه مدیران شهری بر محور قانون حرکت کنند، یادآور شد: فعالیت‌ها حتی اگر با نگاه خیرخواهانه باشد باید طبق مجوز قانون انجام شود، زیرا مدیریت شهری با بیت‌المال مواجه است.

*عملکرد مدیریت شهری شفاف باشد

سیاوش‌پور خواستار شفاف شدن فعالیت‌ها در مدیریت شهری شد و اظهار کرد: مدیریت شهری باید به گونه‌ای عمل کند که هر لحظه آمادگی شفاف کردن موضوع‌ها را داشته باشد.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه اگر در بانک‌ها شفافیت واگذاری امتیازها و وام‌ها وجود داشت بسیاری از اتفاق‌ها در جامعه نمی‌افتاد، تصریح کرد: مدیران شهری تلاش کنند شفاف بودن را در برنامه‌ها لحاظ کنند.

وی بر همراهی، همفکری و همسویی مدیران شهری تاکید کرد و افزود: مدیران شهری اعمال همدیگر را خنثی نکنند، زیرا مسیر توسعه غیر قابل برگشت است.

*فرصت‌سوزی خیانت به جامعه است

سیاوش‌پور عامل زمان در اتمام پروژه‌ها را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: نباید در اجرای پروژه‌ها فرصت‌سوزی شود زیرا فرصت‌سوزی برابر با خیانت به جامعه است.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان نظام مبنی بر ایجاد وحدت در جامعه، یادآور شد: اختلاف نظر امری طبیعی است و موجب پیشرفت می‌شود اما این موضوع نباید در روند اجرای برنامه‌ها کندی ایجاد کند./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی