گیلانیان
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ Saturday, 8 August , 2020
ژانویه 13, 2013 کد خبر : 16388 خبر ها مذهبی

مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری :

ملت ایران با تمسک به ولایت به مقابله با ظلم جهانی برخاسته‌اند

ملت ایران با تمسک به ولایت به مقابله با ظلم جهانی برخاسته‌اند

گیلانیان : حجت الاسلام و المسلمین ˈاحمد مرویˈ در مراسم شهادت امام رضا (ع) در مصلی امام خمینی (ره) رشت افزود: دشمن، در سال‌های اخیر بیشترین هجمه را علیه اصل ولایت و امامت به کار بسته چراکه ملت ایران با تمسک به این اصل، به مبارزه با ظلم پرداخته است.

وی تاثیرگذاری و سربلندی ایران اسلامی در جهان را مدیون پیروی از ولایت دانست و اظهار کرد: آبرو، عزت و افتخار کشورمان به برکت این نعمت الهی است.

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به همراه بودن توحید با امامت و ولایت ادامه داد: اعمال واجب شرعی چون نماز، روزه و حج بدون امامت و ولایت، فاقد ارزش است.

وی ولایت فقیه را ادامه راه ائمه اطهار (ع) در عصر کنونی عنوان و خاطرنشان کرد: اسلام، بدون ولایت و امامت مانند کالبد بدون روح است.

حجت الاسلام مروی در خاتمه سخنانش به تبیین ویژگی‌های شخصیتی و شرح زندگانی امام رضا (ع) پرداخت و اضافه کرد: حضرت ثامن‌الحجج در طول عمر شریف‌شان، علاوه بر مبارزه با زورگویان، تلاش‌های بسیار علمی و تبلیغی برای گسترش دین مبین اسلام انجام دادند.

به گزارش ایرنا، مراسم سوگواری شهادت امام رضا (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام احمد مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری و با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان ، ائمه جمعه و جماعت و اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*