گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
می 23, 2012 کد خبر : 9103 خبر ها

مشاور فرمانده معظم كل قوا:

ملت ایران در جنگ نرم مانند جنگ سخت پیروز میدان است

ملت ایران در جنگ نرم مانند جنگ سخت پیروز میدان است

گیلانیان : ‘سیدیحیی رحیم صفوی’ روز چهارشنبه در اجتماع بزرگ یادگاران هشت سال دفاع مقدس گیلان که به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد، افزود: ملت شجاع و ولایت مدار ایران با اطاعت از ولی فقیه و همکاری با دولت ، در جنگ نرم هم مانند جنگ سخت به یاری امام زمان(عج) در مقابل استکبار به پیروزی می رسند.

وی اظهار کرد: دشمنان ملت ما همان هایی که قبلاً از راه نظامی قصد ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی را داشتند ، امروز با فشار های سیاسی و اقتصادی می خواهند ملت ایران را تسلیم کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: ملت ما باید با همان ولایت پذیری و ایمان راسخ به ارزش های دفاع مقدس، صبر و هوشمندی، مشارکت سیاسی و اتحاد ملی در برابر جنگ نرم دشمن ایستادگی است.

وی خاطرنشان ساخت: مقام عظمای ولایت طی بیش از دو دهه اخیر کشور را با درایت، حلم و بردباری و حکمت به پیش برده و رهبری کرده اند و انقلاب اسلامی را از گذرگاه های سخت، به سلامت عبور داده اند.

رحیم صفوی بیان داشت: امروز جوانان ما آماده هستند و با روحیه ای جهادی، از آرمان های انقلاب پاسداری می کنند بر همین اساس؛ دشمنان بدانند که یک ملت مجاهد را نمی توانند با فشار تسلیم اراده خبیث خود کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر گفت: استکبار جهانی از همان اوان پیروزی انقلاب، موتور جنگی رژیم بعث را برای مشغول کردن ملت از ساختن ایران تجهیز کرد و جنگ علیه ایران را به راه انداخت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: بعثیان متجاوز پیش بینی کرده بودند با توجه به فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر با عراق آن را طی ۴۸ ساعت تصرف کنند اما پس از گلوله باران وحشیانه این شهر و فرار مظلومانه مردم عادی، اندک نیروهای باقیمانده در شهر ۳۴ روز مقاومت کردند در حالیکه در زمان حمله ارتش عراق به کویت دولت آن کشور نتوانست هفت ساعت مقاومت کند و برای بیرون راندن ارتش عراق از کویت دست به دامان آمریکا شد.

وی ادامه داد: این درحالیست که ملت ایران برای تداوم جهاد مقدس فقط دست به دامان خدا شد و با صبوری و استقامت و رهبری خردمندانه خمینی کبیر به پیروزی رسید.

رحیم صفوی یادآور شد: خرمشهر در آن زمان ۲۲۰ هزار نفر جمعیت داشت اما حمله دشمن آنچنان وحشیانه بود که مردم عادی بی هیچ وسیله ای با پای پیاده به طرف اهواز رفتند.

وی در پایان سخنانش از نقش مردم گیلان و پشتیبانی مرحوم آیت الله احسانبخش نماینده فقید ولی فقیه در گیلان تقدیر و تشکر کرد و گفت: گیلان با تقدیم هشت هزار شهید در دوران دفاع مقدس و ۲۶۰ شهید در عملیات آزادسازی خرمشهر از استان های سرافراز در ولایت مداری ، شجاعت و استقامت در راه ارزش های انقلاب اسلامی است/ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی