تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 66866 خبر ها

ملت ایران سلطه‌گری را نمی‌پذیرد‌

ملت ایران سلطه‌گری را نمی‌پذیرد‌

گیلانیان : رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه دکتر حشمت باعث شد تا مردم از حقوقشان در جامعه آگاه شوند گفت: ملت ایران ملتی است که سلطه‌گری را نمی‌پذیرد‌.

اشرف بروجردی عصر امروز در همایش “بزرگداشت تاریخ‌سازان گیلان” که به‌مناسبت سالروز شهادت “دکتر حشمت” از رهبران نهضت جنگل در رشت برگزار شد اظهار داشت: استان گیلان مفاخر و شخصیت‌هایی بزرگی را در طول تاریخ به خود دیده است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به نقش دکتر حشمت در مبارزات جنگل عنوان داشت: قاعدتاً هر فردی که در یک مبارزه شرکت می‌کند در آن مبارزه موثر است اما میزان این اثرگذاری بستگی به جایگاه و مقام او در طول مدت مبارزه دارد.

بروجردی با تاکید بر اینکه دکتر حشمت و یارانش برای دفاع از مردم در مبارزات جنگل شرکت کردند ابراز داشت: دکتر حشمت در مقابل حاکمیتی ایستاد که به‌دنبال سلطه‌گری بود و به مردم آموخت که مبارزه نیاز به تخصص ندارد بلکه دغدغه‌مندی لازمه اصلی حضور در مبارزه است.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور با بیان اینکه دکتر حشمت باعث شد تا مردم از حقوقشان در جامعه آگاه شوند خاطرنشان کرد: ملت ایران ملتی است که سلطه‌گری را نمی‌پذیرد‌.

وی با بیان اینکه مردم ایران هیچ‌گاه سلطه استعمار را نپذیرفته‌اند تصریح کرد: ملت ایران هیچ‌گاه در طول تاریخ حکومت مستبدان را نپذیرفته و اجازه نداده تا کشور را مستبدان اداره کنند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام اینکه دکتر حشمت و یارانش نمی‌توانستند بپذیرند که حکومت بیگانه روس بر کشورشان حکومت کند افزود: او به مردم آموخت که باید آزاده باشند و هیچ‌کس حق ندارد آزادی و آزادگی آن‌ها را سلب کند.

بروجردی خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول تاریخ از امام حسین(ع) تبعیت و پیروی کردند که در روز عاشورا شعار “هیهات من ‌الذله” سر داد و گفت اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور با اعلام اینکه مردم از دکتر حشمت آموختند که نباید تحت حکومت ظالمان قرار بگیرند تصریح کرد: اجرای پویش “اهدای اسناد گیلان” سبب شد تا مردم توجه بیشتری به حوزه اسناد کنند.

وی گفت: با استاندار گیلان به تفاهم رسیدیم تا اقدامات لازم در راستای توسعه فیزیکی و اعتباراتی اداره‌کل مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان انجام شود و همچنین اگر مردم اسنادی دارند برای آن‌ها ترمیم کرده و برای نگهداری به مرکز اسناد استان تحویل دهیم‌.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران عنوان داشت: از عموم مردم می‌خواهیم به ما در حفظ اسناد استان گیلان کمک کنند تا پژوهشگران بتوانند اندیشه‌های پنهان شده در این اسناد را کشف کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است