تبلیغ
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ Monday, 19 November , 2018
تیر ۹, ۱۳۹۳ کد خبر : 28140 انتخاب سردبیر

مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان:

مماشات مانع فعالیت استاندارد گیلان است

مماشات مانع فعالیت استاندارد گیلان است

گیلانیان : مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان گفت: پدیده شوم مماشات و بی‌تفاوتی تولیدکننده و دستگاه‌های دولتی سبب شده نتوانیم به مسئولیت خود درست عمل کنیم.

محمدعلی یوسفی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست‌های نظری، اجرایی و بازخوردی در سازمان‌ها اظهار کرد: مردم سیاست‌های مذکور را از مسئولان انتظار دارند.

وی ارائه کالای با کیفیت را انتظار مردم از حوزه استاندارد عنوان کرد و افزود: موسسه استاندارد باید تضمین‌کننده کیفیت کالا باشد.

به گفته یوسفی، پدیده شوم مماشات، بی‌تفاوتی و قانون‌گریزی تولیدکننده و دستگاه‌های دولتی سبب شده موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان نتواند به مسئولیت خود درست عمل کند.

مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان به اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی در کشور اشاره کرد و گفت: طبق بند ۲۴ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزایش پوشش استاندارد در تمام کالای داخلی و ترویج برای توسعه آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه مردم و تولیدکنندگان باید به استاندارد باور داشته باشند، تصریح کرد: رسیدن با باور موجب اعتقاد به کار می‌شود.

*فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت گیلان تجلیل می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در جمع مذکور به یک تیر ماه روز اصناف و دهم تیر ماه روز صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: مراسم تجلیل از فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت استان ۱۵ تیر ماه جاری در سالن خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار می‌شود.

علی منتظری از تقدیر از ۳۰ واحد تولیدی در حوزه صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد و افزود: امسال در دهه صنعت و معدن تعداد ۱۰ طرح صنعتی بزرگ در استان افتتاح می‌شود.

وی سرمایه‌گذاری بهره‌برداری از طرح‌های مذکور را ۳۶۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: راه‌اندازی طرح‌های صنعتی برای ۹۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به وجود ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی فعال در استان، خاطرنشان کرد: صنعت گیلان ۸۷ هزار بیمه شده تامین اجتماعی دارد.

*اتمام ۵۰۰ طرح صنعتی در گیلان

وی از وجود یک‌هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی در گیلان خبر داد و تصریح کرد: اتمام ۵۰۰ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد از اولویت برنامه‌ها در سال جاری است.

منتظری تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را از برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در سال ۹۳ اعلام کرد و یادآور شد: حفظ اشتغال موجود اولویت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه فرصت خوبی برای استفاده از تسهیلات بانکی در سال ۹۳ فراهم شده است، اظهار کرد: برطرف شدن معوقات بانکی واحدهای تولیدی از جمله برنامه‌های سازمان مذکور است.

وی از شناسایی مشکل تمام واحدهای تولیدی گیلان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: واحدهای دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بالا برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی می‌شوند.

منتظری با اشاره به صدور ۱۰۰ پروانه معدنی در گیلان، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از معادن استان فعال هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر فعال شدن معادن غیر فعال استان تاکید کرد و افزود: گیلان به دلیل محدودیت سرزمینی به لحاظ مواد معدنی به‌ویژه معادن فلزی فقیر است.

*عملیات اکتشاف معدن در جنگل‌های گیلان

وی با بیان اینکه عملیات مطالعات و اکتشاف معدن در نقاط مختلف گیلان انجام می‌شود، گفت: اکتشاف معدن در جنگل‌ها و منابع طبیعی استان عملیاتی می‌شود.

منتظری توسعه صنایع معدنی را از اهداف اکتشاف در گیلان دانست و اظهار کرد: توسعه صنعت سیمان، کاشی و دانه‌بندی شن و ماسه از دیگر برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

اجرای پروژه‌های برق‌ منطقه‌ای گیلان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ‌:

اجرای پروژه‌های برق‌ منطقه‌ای گیلان نیازمند سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

اگر از ظرفیت‌های ملی درست استفاده شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸:

اگر از ظرفیت‌های ملی درست استفاده شود مشکلات اقتصادی حل خواهد شد

راه‌اندازی ۱۷دفتر الکترونیک قضایی در شهرهای گیلان/۷شهر دفتر ندارد

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گیلان :

راه‌اندازی ۱۷دفتر الکترونیک قضایی در شهرهای گیلان/۷شهر دفتر ندارد

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد

مدیر دپارتمان مدیریت شهری :

برنامه مدونی برای اداره شهر رشت وجود ندارد