گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ Sunday, 19 August , 2018
تیر ۹, ۱۳۹۳ کد خبر : 28140 انتخاب سردبیر

مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان:

مماشات مانع فعالیت استاندارد گیلان است

مماشات مانع فعالیت استاندارد گیلان است

گیلانیان : مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان گفت: پدیده شوم مماشات و بی‌تفاوتی تولیدکننده و دستگاه‌های دولتی سبب شده نتوانیم به مسئولیت خود درست عمل کنیم.

محمدعلی یوسفی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست‌های نظری، اجرایی و بازخوردی در سازمان‌ها اظهار کرد: مردم سیاست‌های مذکور را از مسئولان انتظار دارند.

وی ارائه کالای با کیفیت را انتظار مردم از حوزه استاندارد عنوان کرد و افزود: موسسه استاندارد باید تضمین‌کننده کیفیت کالا باشد.

به گفته یوسفی، پدیده شوم مماشات، بی‌تفاوتی و قانون‌گریزی تولیدکننده و دستگاه‌های دولتی سبب شده موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان نتواند به مسئولیت خود درست عمل کند.

مدیرکل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان به اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی در کشور اشاره کرد و گفت: طبق بند ۲۴ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزایش پوشش استاندارد در تمام کالای داخلی و ترویج برای توسعه آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه مردم و تولیدکنندگان باید به استاندارد باور داشته باشند، تصریح کرد: رسیدن با باور موجب اعتقاد به کار می‌شود.

*فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت گیلان تجلیل می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در جمع مذکور به یک تیر ماه روز اصناف و دهم تیر ماه روز صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: مراسم تجلیل از فعالان عرصه صنعت، معدن و تجارت استان ۱۵ تیر ماه جاری در سالن خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار می‌شود.

علی منتظری از تقدیر از ۳۰ واحد تولیدی در حوزه صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد و افزود: امسال در دهه صنعت و معدن تعداد ۱۰ طرح صنعتی بزرگ در استان افتتاح می‌شود.

وی سرمایه‌گذاری بهره‌برداری از طرح‌های مذکور را ۳۶۰ میلیارد تومان دانست و بیان کرد: راه‌اندازی طرح‌های صنعتی برای ۹۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به وجود ۲ هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی فعال در استان، خاطرنشان کرد: صنعت گیلان ۸۷ هزار بیمه شده تامین اجتماعی دارد.

*اتمام ۵۰۰ طرح صنعتی در گیلان

وی از وجود یک‌هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی در گیلان خبر داد و تصریح کرد: اتمام ۵۰۰ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد از اولویت برنامه‌ها در سال جاری است.

منتظری تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را از برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در سال ۹۳ اعلام کرد و یادآور شد: حفظ اشتغال موجود اولویت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه فرصت خوبی برای استفاده از تسهیلات بانکی در سال ۹۳ فراهم شده است، اظهار کرد: برطرف شدن معوقات بانکی واحدهای تولیدی از جمله برنامه‌های سازمان مذکور است.

وی از شناسایی مشکل تمام واحدهای تولیدی گیلان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: واحدهای دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بالا برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی می‌شوند.

منتظری با اشاره به صدور ۱۰۰ پروانه معدنی در گیلان، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از معادن استان فعال هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر فعال شدن معادن غیر فعال استان تاکید کرد و افزود: گیلان به دلیل محدودیت سرزمینی به لحاظ مواد معدنی به‌ویژه معادن فلزی فقیر است.

*عملیات اکتشاف معدن در جنگل‌های گیلان

وی با بیان اینکه عملیات مطالعات و اکتشاف معدن در نقاط مختلف گیلان انجام می‌شود، گفت: اکتشاف معدن در جنگل‌ها و منابع طبیعی استان عملیاتی می‌شود.

منتظری توسعه صنایع معدنی را از اهداف اکتشاف در گیلان دانست و اظهار کرد: توسعه صنعت سیمان، کاشی و دانه‌بندی شن و ماسه از دیگر برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*