گیلانیان
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ Tuesday, 18 May , 2021
نوامبر 17, 2020 کد خبر : 80297 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور :

مناطق آزاد کشور به مراکز صادراتی در حوزه اوراسیا تبدیل می‌شوند

مناطق آزاد کشور به مراکز صادراتی در حوزه اوراسیا تبدیل می‌شوند

گیلانیان : دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: مناطق آزاد کشور قابلیت معرفی به‌عنوان مرکز صادرات در توافقنامه اوراسیا را‌ دارند.

مرتضی بانک امروز در همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا در منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: کشورهای مختلف با انعقاد این‌گونه موافقت‌نامه‌های بین‌المللی در اقتصاد و توجه به مزیت‌های نسبی و رقابتی در بازارهای خود و شرکای تجاری از طریق ایجاد توازن تجاری در صادرات و توانمندی‌ها علاوه بر توسعه بازار، عرصه را برای بهبود منابع بهینه جهت تامین تقاضاهای داخلی فراهم می‌کنند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور موافقتنامه ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را یکی از موثرترین اقدامات در جهت بهبود بازار، اشتغالزایی، بهبود حمل و نقل و جهش تولید دانست و افزود: این موافقت‌نامه از ۵ آبان ۹۸ وارد فاز اجرایی شد و با توجه به حصول نتایج موفق در طول یک سال گذشته منجر به تجارت آزاد با اعضای اتحادیه اوراسیا خواهد شد.

مشاور رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های موافقتنامه مذکور لازم است که از تجربیات موافقتنامه‌های دیگر و فرصت آسیب‌شناسی‌ها که در این زمینه انجام شده برای بهره‌برداری بهتر و رفع نواقص موجود استفاده شود.

بیشتر بخوانید

بانک با بیان اینکه در راستای تحقق اهداف تعیین شده در بازار اوراسیا باید نسبت به شناسایی صحیح نیاز این بازار اقدام و کالاهای باکیفیت تولید و صادرات شود ابراز داشت: در این مسیر، واحدهای توانمند داخلی ما باید از طریق تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی نسبت به هم‌افزایی قابلیت‌ها و رعایت اصول بین‌المللی از جمله بازاریابی حرفه‌ای و بسته‌بندی مناسب و رعایت استانداردها توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد نقش اساسی در تحقق مبادلات تجاری با اتحادیه اقتصادی اوراسیا دارند افزود: این موافقت‌نامه شرایطی را برای بیش از ۲ هزار و ۸۰ هزار واحد تولیدی فعال در مناطق آزاد و ویژه فراهم کرده که با توجه به امتیازات و مشوق‌های خاص صادرات‌گرا از بسترهای لازم برای تحقق مبادلات تجاری استفاده کنند.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور به ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی مناطق آزاد و ویژه  جهت کاهش هزینه‌های تولید و افزایش رقابت در بازارهای بین‌المللی اشاره کرد و گفت: مناطق آزاد کشور با بهره‌مندی از مزایای کاربردی، فعالیت‌های تجاری، سهولت تردد اتباع خارجی، استقرار شرکت‌های مدیریت صادرات و زیرساخت‌های توسعه یافته تجاری، موقعیت مناسبی را جهت بازریابی محصولات و توسعه‌ تجارت با اوراسیا فراهم می‌کنند.

بانک خاطرنشان کرد: با توجه به وجود پنجره واحد خدمات الکترونیک در مناطق آزاد و ویژه کشورمان، پاسخگویی به نیازهای فعالان اقتصادی در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود و می‌توان گفت که مناطق آزاد و ویژه کشور دارای امتیازات و قابلیت لازم برای معرفی به‌عنوان مرکز صادرات در توافقنامه اوراسیا هستند.

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه موقعیت ممتاز ایران در مرکز چهارراه‌های کلیدی منطقه از یک سو و موقعیت مناطق ویژه کشور به‌عنوان دروازه‌های این کریدورها نشان از پتانسیل بالای بازار لجستیک در این مناطق دارد عنوان کرد: بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی در کنار مناطق ویژه اقتصادی امیرآباد و آستارا در واقع دروازه‌های حمل و نقل دریایی را به‌عنوان مقرون به‌صرفه‌ترین مسیر تجارت با کشورهای اوراسیا معرفی کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

۱۲ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

مدیر امور طیور و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان :

۱۲ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

ادامه حمایت از کشاورزان سیاست قطعی دولت است

روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

ادامه حمایت از کشاورزان سیاست قطعی دولت است

برندسازی مراکز علمی کاربری جهاد دانشگاهی گیلان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان :

برندسازی مراکز علمی کاربری جهاد دانشگاهی گیلان

۱۵۰ اثر تاریخی تالش در اولویت ثبت ملی قرار گرفتند

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تالش :

۱۵۰ اثر تاریخی تالش در اولویت ثبت ملی قرار گرفتند