گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
می 27, 2012 کد خبر : 9191 خبر ها

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری:

منتخبان گیلان از ورود به مسایل حاشیه‌ای بپرهیزند

منتخبان گیلان از ورود به مسایل حاشیه‌ای بپرهیزند

گیلانیان : حجت‌الاسلام والمسلمین رضا رمضانی امروز با صدور بیانیه‌ای به مناسبت آغاز فعالیت مجلس نهم اظهار کرد: با پایان یافتن مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سند حماسه حضور این دوره نیز با هدایت داهیانه مقام معظم رهبری و اراده مردم به پیروزی رسید. وی افزود: بدون تردید مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین قوای نظام جمهوری اسلامی مانند دیگر قوای کشور است که باید نقش ویژه‌ای را در قوه عاقله نظام داشته باشد زیرا تدبیر امور اجتماع با قانون‌گرایی جامع و نظارت بر اجرای صحیح قوانین در تمام ابعاد امکان‌پذیر است از این رو توجه به عقلانیت و خردورزی نقش ویژه‌ای را در نهادینه کردن امور مختلف کشور دارد.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری در ادامه بیانیه خود اضافه کرد: از مردم نجیب، بصیر و انقلابی استان که با هوشیاری و درک بالای سیاسی ناشی از ولایت‌مداری و دین باوری خود یک بار دیگر حماسه حضور خلق کردند، قدردانی می‌کنم و در آستانه تشکیل نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شایسته است منتخبان مردم استان نکاتی را مورد توجه و عنایت ویژه خود قرار دهند.

وی، توجه خاص به رهنمودها، فرامین و دغدغه‌های رهبر فرزانه انقلاب در دهه چهارم نظام که از جانب ایشان دهه پیشرفت و عدالت معرفی شده و وفاداری منتخبان به سوگند نامه خود که عدول از آن موجب سلب مشروعیت آرا مردم است را مورد تاکید نمایندگان منتخب مردم گیلان قرار داد.

رمضانی افزود: با توجه به نامگذاری امسال به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر فرزانه انقلاب، فراهم کردن بستر تحقق این امر مهم با وضع قوانین حمایتی از تولیدات داخلی، ایجاد اشتغال و برطرف کردن بیکاری و افزایش سرمایه ایرانی باید مورد توجه ویژه نمایندگان منتخب قرار گیرد.

وی، انتظار دیگر موکلان از نمایندگان منتخب را ایجاد بستر آرامش، وفاق و وحدت ملی دانست که در سایه آن، وضع قوانین ارزشمند و اثرگذار مقدور می‌شود.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری، در بیانیه خود ذکر کرده است: نمایندگان منتخب با توجه به اوضاع معیشتی مردم باید نظارت دقیق بر بودجه‌های تصویب شده در بخش‌های کشاورز، صنعت و عمران حوزه انتخابیه خود اعمال کنند.

وی، افزود: بودجه بخش فرهنگ یکی از ارکان مهم توسعه است که همواره باید مورد توجه، دقت و نظارت نمایندگان منتخب استان قرار گیرد تا صرف هزینه‌ها در این بخش هدفمند و آثار آن مشهود باشد زیرا امکان حیف و میل، جابه‌جایی و اسراف در این بخش، همان طور که تاکنون مشاهده شده، بیش از بخش‌های دیگر است.

رمضانی ادامه داد: منتخبان مردم استان می‌دانند که گیلان یکی از استان‌های قدیمی کشور بوده و از لحاظ نیروی انسانی و سرمایه‌های مختلف ملی، از غنای بالایی برخودار است بنابراین استان باید جایگاه واقعی خود را از نظر پیشرفت در عرصه‌های مختلف به دست آورد و بدون تردید تعامل منتخبان مردم با بخش اجرایی استان و بررسی ضرورت‌ها و اولویت‌های کنونی استان می‌تواند به تدریج زمینه رشد علمی و استفاده از نیرو های کارآمد برای دستیابی به توسعه‌ای همه جانبه را فراهم آورد.

وی، پیش‌بینی طرح و برنامه و تصویب قوانین برای جلوگیری از گرانی و بیکاری را در راستای اعتماد سازی در جامعه دانست که هیچگاه نباید از نظر نمایندگان منتخب مغفول بماند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری، در بیانیه خود تصریح کرد: منتخبان مردم ضمن پرهیز از ورود به مسایل جزئی و حاشیه‌ای، در انتخاب نیروهای مورد نیاز خود تنها به تعهد، توانایی، لیاقت و شایستگی افراد توجه کنند تا به خواست الهی استان گیلان به جایگاه واقعی خود نایل آید.

وی، مبارزه با فساد را یک امر دائمی دانست و اذعان کرد: این امر صرفا با نطق و سخنرانی در صحن علنی مجلس قابل مهار نیست بلکه با نظارت بر قوانین موجود و پیگیری و سماجت بر اجرای آنها می‌توان بر ضریب اعتماد مردم افزود و منتخبان با صیانت از ارزش‌ها و دفاع از حقوق مردم در بهارستان موجب بهاری شدن قلوب مردم مسلمان و وفادار ایران اسلامی شوند/فارس

اخبار مرتبط

نظرات

 • حاج آقا در دوران فتنه کجابودی؟
  چرا در دوران فتنه دفتر شما به نقل از شما پیام نداد؟
  در زمان انتخابات چه کردی که امروز برای منتخبین مردم پیام می دهی؟
  حاجی جان اصلا می دانی گیلان در کجای زمین است؟
  حقوقت را به یورو می گیری و نمی دانی کشاورزان بیچاره گیلانی چه بد بختی می کشند
  می دانم گیلانیان ترسو تر از این حرفهاست که این پیام را بگذارد فقط خواستم ادای وظیفه کرده باشم

 • سلام.آقای واقع نبین،حق داشتی،سایت گیلانیان خیلی ترسوترازاین است که حقایق رامنتشرکند.چون پاسخی برایت نوشته وارسال کردم که به مذاق آقایان خوش نیامد.خداوندهمه رابه راه راست هدایت نماید.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی