گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
ژوئن 26, 2018 کد خبر : 67586 خبر ها

استاندار گیلان :

منطقه آزاد انزلی می‌تواند کانون توسعه گیلان شود

منطقه آزاد انزلی می‌تواند کانون توسعه گیلان شود

گیلانیان : استاندار گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد انزلی با پتانسیل های بالای موجود می تواند کانون توسعه در تمامی محورها شود.

مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه های زیرساختی،گردشگری و صنعتی و همچنین راه اندازی کریدور بین المللی چین- قزاقزستان -ایران که با حضور معاون اول رئیس جمهور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد با ابراز خرسندی از سفر اسحاق جهانگیری به گیلان اظهار داشت: پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد توسعه و رونق اقتصادی را برای استان به دنبال دارد.

وی با اشاره به سابقه دیرینه تجارت در گیلان تصریح کرد: متاسفانه این رویکرد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در دهه‌های اخیر با رکود مواجه شد.

سالاری کریدور بین‌المللی چین- قزاقزستان-ایران را موجب احیای مبادلات با کشورهای همسایه خواند و افزود: توسعه این رویکرد نیازمند حمایت های دولتمردان تدبیر و امید است.

استاندار گیلان به سیاست‌های مستمر دولت تدبیر و امید در حوزه افزایش ارتباط با کشورهای مختلف دنیا به ویژه کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: این نگاه جامع نگر و بهره‌مندی از سیاست‌های آن می تواند در افزایش کریدورهای مشترک با دیگر کشورها موثر باشد.

وی به افتتاح پروژه های حوزه صنعت و نیز گردشگری در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: توسعه گردشگری در گیلان علاوه بر افزایش ظرفیت میزبانی مسافران در ایام مختلف می تواند رونق اقتصادی و رشد میزان اشتغال را به همراه آورد.

نماینده عالی دولت در گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور خواند که با پتانسیل های بالا می تواند کانون توسعه در تمامی محورها باشد .

وی در پایان خواستار نگاه ویژه دولت به منطقه آزاد انزلی با ارائه تسهیلات ویژه همچون معافیت مالیاتی ،معافیت گمرکی و … شد و خاطرنشان کرد: رونق و توسعه گیلان با حمایت دولت تدبیر و امید محقق می شود

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی