پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, 19 July , 2018
تیر ۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 67586 خبر ها

استاندار گیلان :

منطقه آزاد انزلی می‌تواند کانون توسعه گیلان شود

منطقه آزاد انزلی می‌تواند کانون توسعه گیلان شود

گیلانیان : استاندار گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد انزلی با پتانسیل های بالای موجود می تواند کانون توسعه در تمامی محورها شود.

مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه های زیرساختی،گردشگری و صنعتی و همچنین راه اندازی کریدور بین المللی چین- قزاقزستان -ایران که با حضور معاون اول رئیس جمهور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد با ابراز خرسندی از سفر اسحاق جهانگیری به گیلان اظهار داشت: پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد توسعه و رونق اقتصادی را برای استان به دنبال دارد.

وی با اشاره به سابقه دیرینه تجارت در گیلان تصریح کرد: متاسفانه این رویکرد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در دهه‌های اخیر با رکود مواجه شد.

سالاری کریدور بین‌المللی چین- قزاقزستان-ایران را موجب احیای مبادلات با کشورهای همسایه خواند و افزود: توسعه این رویکرد نیازمند حمایت های دولتمردان تدبیر و امید است.

استاندار گیلان به سیاست‌های مستمر دولت تدبیر و امید در حوزه افزایش ارتباط با کشورهای مختلف دنیا به ویژه کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: این نگاه جامع نگر و بهره‌مندی از سیاست‌های آن می تواند در افزایش کریدورهای مشترک با دیگر کشورها موثر باشد.

وی به افتتاح پروژه های حوزه صنعت و نیز گردشگری در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: توسعه گردشگری در گیلان علاوه بر افزایش ظرفیت میزبانی مسافران در ایام مختلف می تواند رونق اقتصادی و رشد میزان اشتغال را به همراه آورد.

نماینده عالی دولت در گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور خواند که با پتانسیل های بالا می تواند کانون توسعه در تمامی محورها باشد .

وی در پایان خواستار نگاه ویژه دولت به منطقه آزاد انزلی با ارائه تسهیلات ویژه همچون معافیت مالیاتی ،معافیت گمرکی و … شد و خاطرنشان کرد: رونق و توسعه گیلان با حمایت دولت تدبیر و امید محقق می شود

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش