گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
دسامبر 18, 2012 کد خبر : 15572 خبر ها

رییس کل دادگستری گیلان :

منطقه آزاد ظرفیت بی نظیری برای گیلان است

منطقه آزاد ظرفیت بی نظیری برای گیلان است

اختصاصی  گیلانیان : سعید رحیمی ، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی درنشست مشترک با محمدجواد حشمتی ، مدیرکل دادگستری گیلان تحقق ظرفیت های قانونی منطقه متبوع خود را زمینه ساز شکوفایی استان اعلام کرد و اظهار داشت: پتانسیل های متعدد قانونی مصوب از سوی قانونگذار برای توسعه منطقه آزاد انزلی زمانی به بهره برداری می رسند که عزم و همکاری جدی از سوی نهادهای استانی و شهرستانی در مسیر اجرایی شدن آنها وجود داشته باشد.

وی با قدردانی از همراهی و حمایت های بی دریغ مدیرکل دادگستری استان و دادستان انزلی که همیشه پشتیبان اجرای پروژه های عمرانی-توسعه ای منطقه بودند افزود: ما دستگاه قضا را پشتیبان، نقطه اتکاء و قدرت خود قلمداد کرده و نقش حمایتی آن را در توسعه منطقه بسیار مهم ارزیابی می کنیم.

رحیمی در خصوص مسائل مربوط به تملک اراضی محدوده ۳۲۰۰ هکتاری منطقه که بخش اغلب آن خارج از مالکیت سازمان منطقه آزاد انزلی است اظهار داشت: رفع مشکلات اراضی محدوده را به عنوان اولویت کاری به صورت جدی در دستور کار قرار داده ایم و در آینده نزدیک شاهد برطرف شدن بخش اعظم آن خواهیم بود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: پس از تملک اراضی محدوده مصوب، قادر به جذب سرمایه گذار خواهیم بود چرا که ابتدایی ترین زمینه حضور سرمایه گذار وجود زمین برای فعالیت اقتصادی- تجاری و تولیدی است.

وی با اعلام اینکه حق و حقوق مالکین بخش خصوصی که سند مالکیت آنها احراز شده را به رسمیت می شناسیم ، افزود: در خصوص مالکین فاقد سند، نظر و رأی دادگاه صالحه برای سازمان منطقه آزاد انزلی ملاک تصمیم گیری است.

محمدجواد حشمتی ، مدیرکل دادگستری گیلان با تأکید براینکه اعتقادم این است که منطقه آزاد ظرفیت بی نظیری برای گیلان است که با شکوفایی آن بخش عمده مشکل اشتغال و جذب سرمایه گذار استان برطرف می شود اضافه کرد: دستگاه قضای استان نیز شکوفایی اقتصادی استان را آرزو و هدف خود دانسته و در این مسیر خود را متعهد می داند.

وی آمادگی کامل مجموعه دادگستری استان را برای هرگونه همراهی و حمایت در چارچوب قوانین به منظور توسعه منطقه و تحقق اهداف تعیین شده اعلام کرد و افزود: بی شک توسعه همه جانبه افزایش رفاه اجتماعی و کاهش ناهنجاریهای اجتماعی-انتظامی را در پی داشته و دستگاه قضا یکی از مهمترین کارکردهای حمایت از سرمایه گذاران را بالارفتن امنیت اجتماعی و روانی جامعه می داند موضوعی که باعث تسریع در روند توسعه سرمایه گذاری خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی