گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 8, 2016 کد خبر : 45750 خبر ها

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در رشت:

منطق شهدا منطق قرآن است

منطق شهدا منطق قرآن است

گیلانیان : رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۱۵ هزار میلیارد تومان باید بدهیم و ۱۲ فروند هواپیمای پهن‌پیکر بخریم تا تنها بتواند در فرودگاه امام (ره) بنشیند و مستقیم به آمریکا و استرالیا برود.

سردار محمدرضا نقدی عصر امروز در مراسم یادواره دو هزار و ۲۰۰ شهید این شهرستان در مصلای امام خمینی (ره) رشت با گرامیداشت یاد شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم گیلان اظهار کرد: در ایامی که ایام درس و عبرت گرفتن از تاریخ است، بزرگداشت یاد شهدا مفهوم خاص خود را دارد.

وی افزود: شهدا انقلاب اسلامی را به ما هدیه کردند و پیشرفت‌ و در اهتزاز درآمدن پرچم اسلام و شکست‌های متوالی مستکبران و غلبه بر باطل مدیون ایثار و گذشت شهداست.

*شهدا ما را از شرایط تاریک و نکبت بار ستم‌شاهی رهانیدند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در ایامی قرار داریم که باید از آن درس بگیریم، تصریح کرد: شهدا ما را از شرایط تاریک و نکبت بار ستم‌شاهی رهانیدند و نظام اسلامی را به ما هدیه کردند.

وی با اشاره به اینکه شهدا با خدا معامله کردند، گفت: شهدا جان خود را دادند و آرامش و امنیت جهانی و زندگی و حیات جاودان در پیشگاه خدا را گرفتند.

نقدی بهشت خدا را پاداش شهدا دانست و افزود: آنها که تمام دنیا را در این چند روز زندگی مادی می‌بینند و حاضر می‌شوند به خاطر این چند روز زندگی با ستم‌کاران همصدا شوند، بویی از شهید نبرده‌اند حتی اگر به خانه شهدا بروند و عکس شهدا را در دست بگیرند.

*منطق شهدا ادای تکلیف و مبارزه با ظلم و دشمنان خدا بود

وی با بیان اینکه شهدا در سخت‌ترین شرایط در مقابل دشمن ایستادند و این مکتب شهداست، ادامه داد: منطق شهدا ادای تکلیف و مبارزه با ظلم و دشمنان خدا بود و ما نیز به این تکلیف عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: در دوره‌ای که رژیم بعث عراق با دستور آمریکا به ایران حمله کرد ایران تنهای تنها بود و تمام دنیا دشمن او بودند و از صدام حمایت می‌کردند و تنها کشوری که در حمایت از صدام نیروی خود را وارد جنگ با ایران کرد، آمریکا بود.

وی با تصریح بر اینکه بیشتر از ۵۵ میلیارد دلار به صدام کمک کردند، گفت: فرانسوی‌ها هواپیماهای سوپراستاندارد و موشک و پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را در اختیار صدام گذاشتند و ملت ایران به تنهایی در مقابل تمام قدرت‌های جهان با منطق شهدا ایستاد.

*اکنون انقلاب اسلامی توجه دنیا را به خود جلب کرده‌ است

نقدی گفت: عده‌ای آمدند ساز مخالف زدند و گفتند مبارزه را کنار بگذارید و حتی در دوران انقلاب اسلامی نیز امام (ره) را نصیحت می‌کردند که دست از مبارزه با شاه بردارد اما راه امام (ره) و منطق شهدا ایستادگی در مقابل ظالمان است.

وی با بیان اینکه اگر قرار بود با ظلم و ظالم کنار بیاییم در دوره تروریست‌ها و صدام و تنهایی و غربت ملت ایران این کار منطقی‌تر بود، تصریح کرد: اگر قرار بود تسلیم شویم و سازش کنیم در آن دوران بهتر بود اما اکنون انقلاب اسلامی توجه دنیا را به خود جلب کرده و دست‌های انقلاب اسلامی بلند و مقتدرانه است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه راه امام (ره) و شهدا ایستادگی در مقابل ظالمان است، خاطرنشان کرد: برخی می‌خواهند ایران را به طرف آمریکا سوق دهند و در مقابل آمریکا تسلیم شویم و این همزاد انقلاب تا آخر است.

وی پیشرفت‌ها را ثمره ایستادگی و منطق شهدا و تحقق وعده الهی عنوان کرد و یادآور شد: تاکنون هشت ناو آل‌سعود را نیروهای یمنی نابود کردند و این ایستادگی ثمره ایستادگی شهداست.

راه سعادت ایران سازش با آمریکا نیست/منطق بسیجی یقه آمریکا را در خلیج فارس گرفت

نقدی با اشاره به اینکه دیپلماسی نمی‌تواند موقعیت ما را در دنیا مستحکم کند، گفت: این منطق شهداست که دشمن را در مقابل ملت ایران خاضع کرده و آنها را به وحشت انداخته و به عقب رانده است.

وی با بیان اینکه امروز عده‌ای می‌خواهند پیروزی‌های به دست آمده را با منطق سازش مصادره کنند، افزود: اگر برای مذاکره دعوت می‌شویم به دلیل موفقیت در مناطق نیل و الزهرا در سوریه است.

این مقام مسئول گفت: اگر دیپلماسی بلد بودید صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌داشتید تا در مذاکرات امتیاز بگیرید، در مذاکره باید خود را قوی نشان داد و روشن و واضح است که دیپلماسی نمی‌تواند ما را در دنیا موفق کند.

نقدی عزت و تسلیم‌ناپذیری ملت ایران را برگرفته از مرام امام حسین (ع) و منطق دین دانست و اضافه کرد: منطق شهدا و بسیجیان است که یقه نیروهای آمریکایی را در خلیج فارس می‌گیرد.

*از کیسه شهدا به نفع خود خرج نکنید‌

وی با بیان اینکه برخی می‌خواهند پیروزی و اقتدار نظام را به حساب خردمندی خود بگذارند، خطاب به آنها گفت: از کیسه شهدا به نفع خود خرج نکنید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: دشمنان می‌خواهند نفوذ کنند و با نفوذ جریانی خود به ما القا می‌کنند که راه سعادتمندی در سازش با آمریکا است اما دلیل داریم که دروغ می‌گویند.

وی با ذکر سه دلیل برای دروغ بودن ادعای مذکور، اظهار کرد: ایران قبل از انقلاب ۵۰ سال با آمریکا رفیق بود و روزانه ۶ میلیون بشکه نفت ما را می‌بردند و نتیجه این شد که بیشتر مردم بی‌سواد مطلق بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، ثمره دوستی با آمریکا را گرسنگی و بی‌سوادی دانست و یادآور شد: ۳۶ سال با آمریکا مبارزه کردیم و همان ملتی که بی‌سواد بودند اکنون ماهواره به فضا پرتاب می‌کنند.

*در دو سالی که به آمریکا لبخند ‌زدیم با کاهش رشد علمی ‌و رتبه روبه رو شدیم

وی گفت: امروز حرف نخست را در امر پزشکی در منطقه می‌زنیم و این نتیجه دشمنی با آمریکاست و آن بدبختی نیز نتیجه دوستی با آمریکا بود.

نقدی دلیل دوم را در وضعیت دوستان آمریکا عنوان کرد و متذکر شد: ترکیه اکنون ۴۲۰ میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و فقر و بدبختی در این کشور بیداد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه عربستان یک سوم ایران جمعیت دارد، افزود: آمریکا روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت این کشور را می‌برد اما ۳۵ درصد مردم آن زیر خط فقر هستند.

این مقام مسئول به سومین دلیل مذکور اشاره کرد و یادآور شد: در مدت دو سالی که به آمریکا لبخند می‌زنیم پیشرفت علمی کشور دو رتبه کاهش پیدا کرده و یک رتبه در ورزش کاهش داشتیم و رکود و بیکاری در کشور تشدید شده و قیمت نفت به یک‌چهارم تقلیل یافته است.رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پیشرفت‌ و به اهتزاز درآمدن پرچم اسلام در دنیا و شکست‌های متوالی مستکبران مدیون ایثار و گذشت شهدا است.

دوستی با غرب اقتصاد ایران را فلج می‌کند

وی راه پیشرفت را منطق شهدا و استفاده از طرفیت‌های داخلی دانست و خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان باید بدهیم و ۱۲ فروند هواپیمای پهن‌پیکر بخریم تا تنها بتواند در فرودگاه امام (ره) بنشیند و مستقیم به آمریکا و استرالیا برود تا کسانی که می‌خواهند به این کشورها سفر کنند راحت باشند در حالی که با این پول می‌شود صدها شغل ایجاد کرد.

نقدی با بیان اینکه به طرف دوستی با غرب رفتن اقتصاد ما را به فلاکت می‌کشاند، یادآور شد: دشمن می‌خواهد به لحاظ اقتصادی سقوط کنیم.

وی متذکر شد: افرادی باید به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری راه پیدا کنند که با منطق شهدا با ظلم مبارزه کنند تا عزت ملت ما حفظ شود و پرچم اسلام را بالا نگه دارند نه اینکه پرچم آمریکا را بالا نگه‌ دارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بدهی اقتصادی آمریکا را ۱۹ هزار میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: اگر آمریکا نفت کشورها را غارت نکند از بین می‌رود.

و با اشاره به اینکه رهبری فرمودند مذاکره یعنی نفوذ و برخی دم از نفوذ می‌زنند، یادآور شد: عشق و اطاعت از ولایت در تمام وصیتنامه شهدا است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد