گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی پنج شنبه,۲۸ام دی ۱۳۹۶

مهاجرت معکوس ثمره اهتمام به توسعه پایدار در روستاهای گیلان است

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بیان کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی، ترویج هنرهای سنتی و همچنین مهاجرت معکوس ثمره اهتمام به توسعه پایدار در روستاهاست که از برنامه های مورد توجه دولت تدبیر و امید بوده است.

رضا علیزاده افزود: گردشگری صنعتی چندبخشی است و سوق دادن این صنعت به روستاها موجب تعالی فرهنگی، رشد اقتصادی و رفع محرومیت از روستاها است.

وی بر فراگیری صنایع دستی برای روستائیان تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود تا روستاها به منبعی خودکفا تبدیل شوند و جریان سازی اقتصاد مقاومتی در آن به بهترین شکل اجرایی شود.

علیزاده با اشاره به اجرای فعالیت های مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و بهزیستی استان در راستای توانمندسازی روستایی، توجه به توسعه پایدار روستاها را از اهداف دولت تدبیر و امید برشمرد و بیان کرد: فعالیت های مطلوبی در این خصوص صورت گرفته که ماحصل آن ایجاد اشتغال جوانان روستایی، ترویج هنرهای سنتی و همچنین مهاجرت معکوس بوده است.

علیزاده با اشاره به اینکه در راستای اجرای این طرح مشترک روستاهای مختلف با پتانسیل های موجود در آن مورد بررسی قرار گرفته، تصریح کرد: انتخاب سه هزار و ۳۷۹ خانه با قابلیت تبدیل شدن به اقامتگاه گردشگری ماحصل این فعالیت بوده است.

وی با بیان اینکه در بحث گردشگری اجتماع محور مشارکت جنبه عمومی دارد، حضور مددجویان بهزیستی و مشارکت آنان در اجرای طرح را گامی مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: فعالان این بخش به عنوان نیروهای تسهیل گر شناخته شده اند و می توان از آنان بعنوان راهنمای محلی استفاده کرد.

علیزاده اجرای آیین ها و برگزاری جشنواره ها در روستاهای هدف این طرح را موجب ترغیب ساکنان روستاهای مذکور به توسعه محلی خواند و گفت: توجه به نیاز جوامع روستایی باید در سایه تعاملات دستگاه های اجرایی مرتفع شود.

در استان گیلان ۷۱ منطقه گردشگری و ۱۷ روستای هدف گردشگری وجود دارد.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار