گیلانیان
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ Sunday, 5 July , 2020
می 28, 2020 کد خبر : 78663 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) :

مهم‌ترین هدف کمیته امداد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در کشور است

مهم‌ترین هدف کمیته امداد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در کشور است

گیلانیان : رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مهم‌ترین هدف کمیته امداد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در کشور است و از هیچ تلاشی برای رسیدن به این هدف دریغ نمی‌کند، گفت: سه هزار و ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای تسهیلات و اشتغال روستایی در نظر گرفته‌شده بود که هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات از صندوق ارزی بوده و هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت‌ شد.

سید مرتضی بختیاری ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه هدف کمیته امداد حمایت از تمامی مددجویان در کشور است، اظهار کرد: در تمامی کشور و با هماهنگی دولت تفاهم‌نامه‌های بسیار خوبی برای حمایت از مددجویان کمیته امداد و ساخت واحدهای مسکونی صورت گرفته و این روند ادامه دارد.

وی با اشاره به اشتغال پنج هزار نفر در استان گیلان گفت: با تلاش‌های انجام‌شده و در سال ۹۷ پنج هزار اشتغال در استان گیلان با میزان اعتبار ۱۷۶ میلیارد تومان و با کمک‌های کمیته امداد ایجادشده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اذعان به اینکه باید از بانوان سرپرست خانوار در کشور حمایت‌های لازم انجام شود، تصریح کرد: یکی از اهداف مهم در کمیته امداد حمایت و ایجاد اشتغال برای بانوان سرپرست خانوار در کشور است که از پنج هزار اشتغال ایجادشده در گیلان ۵۵ درصد آنان را بانوان تشکیل دادند.

بختیاری با تأکید بر تلاش برای افتتاح واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد در کشور افزود: تاکنون هزار و ۲۸۶ واحد مسکونی در گیلان توسط کمیته امداد به بهره‌برداری رسیده و این روند کماکان ادامه دارد.

وی یکی از الزامات برای رشد اقتصادی کشور را ایجاد اشتغال خانگی برشمرد و بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در سال جدید چهار و ۹۰۰ تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کمیته امداد قرارگرفته که این آمار با افزایش مواجه می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی در کشور تصریح کرد: سه هزار و ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای تسهیلات و اشتغال روستایی در نظر گرفته‌شده بود که هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات از صندوق ارزی بوده و هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت‌شده و اگر کرونا نبود این آمار با افزایش مواجه می‌شد.

بختیاری با اذعان به اینکه باید شرایط برای ایجاد اشتغال در کشور فراهم شود، گفت: اگر در جامعه اشتغال ایجاد شود بسیاری از معضلات برطرف می‌شود لذا مهم‌ترین هدف کمیته امداد ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در کشور است و از هیچ تلاشی برای رسیدن به این هدف دریغ نمی‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها :

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است