گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
دسامبر 13, 2012 کد خبر : 15459 خبر ها

رئیس پلیس فتای گیلان خبر داد :

مواظب پیامک ها و ایمیل ها باشید

مواظب پیامک ها و ایمیل ها باشید

گیلانیان : رئیس پلیس فتای گیلان نسبت به شیوه جدید سارقان اینترنتی در کلاهبرداری از طریق پیامک کوتاه هشدار داد.

ایرج محمدخانی در جلسه فرماندهی انتظامی استان با اشاره به کلاهبرداری از طریق پیامک کوتاه اظهار کرد: برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب از طریق پیام کوتاه و ارسال آن با عناوین شرکت‌های معتبر به مشترکان تلفن همراه مبنی بر اینکه در یک قرعه‌کشی برنده شده‌اند، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: کلاهبرداران از طریق پیامک، اطلاعات حساب اینترنتی افراد شامل نام و نام خانوادگی، شماره حساب، رمز اول و دوم را به بهانه واریز وجه به حساب مشترکان اخذ کرده و از این طریق با استفاده از روش‌های غیر قانونی از حساب شهروندان سرقت می‌کنند.

این مسئول با هشدار به شهروندان گیلانی درباره عدم اعتماد به تماس‌های تلفنی، پیام کوتاه و ایمیل‌هایی که اطلاعات حساب، رمز اول و دوم کارت و آدرس پستی برای ارسال جایزه یا واریز وجه نقد را درخواست کنند، ابراز کرد: شرکت‌های معتبر همواره درج اسامی برندگان قرعه‌کشی‌ها را از طریق روزنامه‌های کثیرالانتشار، سایت‌های اینترنتی معتبر یا رسانه ملی اطلاع رسانی می‌کنند.

محمدخانی از شهروندان گیلانی خواست تا در صورت دریافت چنین پیام کوتاهی، موضوع را از طریق مراجعه به بخش «تماس با ما» سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir یا ارسال به ایمیل GFATA@POLICE.ir و یا تماس با شماره‌های ۷۷۵۶۱۱۲ و ۲۱۸۳۹۱۰ گزارش دهند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی