گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
مرداد ۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 67896 خبر ها

موافقت با استعفای شهردار رشت/ بهارمست سرپرست شد

موافقت با استعفای شهردار رشت/ بهارمست سرپرست شد

گیلانیان : در چهل و نهمین جلسه فوق‌العاده شورای رشت با استعفای شهردار رشت با هفت رای موافقت و سرپرست جدید شهرداری رشت نیز منصوب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ابتدای جلسه با اشاره به اینکه بررسی استعفای شهردار رشت روز خاصی برای شورا محسوب می‌شود اظهار کرد: در جلسه امروز شورا استعفای مسعود نصرتی شهردار رشت پس از حدود یازده ماه فعالیت بررسی می‌شود.

سید امیر حسینی علوی با بیان اینکه شورای اسلامی در یک فضای دموکراتیک و آزاد نسبت به انتخاب نصرتی به‌عنوان شهردار رشت اقدام کرد افزود: شورای پنجم بالاترین سطح همکاری را با شهردار رشت داشته و انتظار داریم پس از استعفای شهردار وقفه‌ای در خدمات‌رسانی به شهروندان ایجاد نشده و شهروندان بدانند یازده عضو شورای رشت توان فکری خود را در راستای تحقق بهترین‌ها برای شهر به کار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه انتقاداتی در فضای مجازی و در سطح نخبگان نسبت به شورا مطرح است بیان کرد: شورا از تمامی داشته‌هایش در راستای رفع مشکلات استفاده می‌کند و پذیرش استعفای شهردار رشت برای شورا سخت است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تبریک ایام دهه کرامت و فرارسیدن میلاد امام رضا (ع) و گرامیداشت پنجم مردادماه مصادف با عملیات غرورآفرین مرصاد اظهار کرد: در انجام عملیات مرصاد شهدای فراوانی نثار انقلاب شد و امیدوارم همواره در هر اقدامی در راستای حفظ ارزش‌های اسلام و انقلاب بکوشیم.

فاطمه شیرزاد با اشاره به بررسی استعفای شهردار رشت افزود: در صورت موافقت با استعفای شهردار رشت شهرداری گذر کوتاه سرپرستی را تجربه می‌کند و طی این مدت نخبگان، رسانه‌ها و غیره دغدغه‌های خود را بابت استعفای شهردار رشت مطرح کرده‌اند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی گزینه‌های متعدد مسعود نصرتی توسط اعضای شورا به‌عنوان شهردار رشت انتخاب شد تصریح کرد: مسعود نصرتی از میان چند کاندیدای تصدی بر شهرداری رشت بارأی موافق تمامی اعضای شورا به‌عنوان شهردار رشت انتخاب شد و در حال حاضر پس از گذشت یک سال باید با رفتن نصرتی موافقت کنیم و یقیناً باید بابت این موضوع به آیندگان پاسخگو باشیم.

شیرزاد با تأکید بر اینکه شهردار جدید رشت باید با بررسی تمام جوانب و در اسرع وقت انتخاب شود گفت: امیدوارم با برگزاری نشست‌هایی در راستای هم‌افزایی بیشتر بتوانیم در اسرع وقت نسبت به انتخاب شهردار جدید اقدام و اشتباهات گذشته تکرار نشود.

وی با اشاره به اینکه موافق استعفای شهردار رشت نیستم افزود: باید با انتخابی اصلح در راستای توسعه هر چه بیشتر رشت گام برداریم.

عضو دیگر شورای رشت نیز با اشاره به اینکه کاهش عمر مدیریتی به شهر آسیب می‌رساند اظهار کرد: نصرتی با سختی‌های فراوانی به‌عنوان شهردار رشت انتخاب شد و بنده از مخالفین حضور وی برای تصدی در جایگاه شهرداری رشت بودم.

اسماعیل حاجی پور با بیان اینکه نصرتی به‌سختی انتخاب شد و ظاهراً به‌راحتی از رشت رفت افزود: نصرتی کارهای زیربنایی فراوانی در رشت انجام داد و یکی از آن‌ها راه‌اندازی پروژه تراموا است.

وی با تأکید بر اینکه شهردار رشت بودن برای نصرتی افتخار بزرگی است گفت: مدیریت شهری کار بسیار سختی بوده و تشکیلات سیاسی نیز باید با مدیریت شهری همکاری لازم را داشته باشند.

حاجی پور با بیان اینکه استعفای شهردار رشت را تهدید نمی‌دانم بیان کرد: حضور نصرتی در سازمان همیاری شهرداری‌های کشور می‌تواند برای شهر رشت یک فرصت مناسب باشد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت در جلسه امروز شورا با اشاره به طرح تفصیلی رشت اظهار کرد: طرح تفصیلی به علت ناکارآمدی مشکلات فراوانی ایجاد کرده است.

رضا رسولی با بیان اینکه در تهیه طرح تفصیلی شهر رشت اتفاقات شاید ناثوابی رخ‌داده است افزود: این طرح در شرایط فعلی به اقتصاد و شهرسازی در رشت آسیب فراوانی وارد کرده است.

وی به تشکیل کارگروهی در راستای اصلاح طرح تفصیلی رشت اشاره کرد و گفت: کمیسیون عمران شورای رشت با تشکیل کارگروهی با حضور ۵۰ نفر از کارشناسان و متخصصین نسبت به اصلاح طرح تفصیلی رشت اقدام کرده و این اصلاحیه مدت‌هاست که برای بررسی و تصویب نهایی به مسکن و شهرسازی ارسال‌شده و تاکنون پاسخی دراین‌باره به شورا و شهرداری رشت داده نشده است.

رسولی با اشاره به اینکه خلاف سازی در رشت به‌صرفه‌تر از کسب پروانه برای ساخت‌وساز است افزود: با مشکلات پیش رو در طرح تفصیلی شهروندان را به سمت خلاف سازی سوق داده و حتی افرادی که املاک سنددار در اختیاردارند تمایلی به کسب پروانه برای ساخت‌وساز ندارند.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات پیرامون طرح تفصیلی رشت باید برطرف شود گفت: با اصلاح طرح تفصیلی ساخت‌وساز در رشت قوت می‌گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه فوق‌العاده شورا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد و شهادت مرزبانان ایران اسلامی اظهار کرد: امنیت کشور مرهون رشادت‌های این افراد است.

بهراد ذاکری با اشاره به اینکه از شهردار رشت بابت نظمی که به لحاظ مالی در شهرداری ایجادشده سپاسگزارم اظهار کرد: شهردار رشت عهدشکنی کرده است.

بهراد ذاکری به سوره مائده در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: در این سوره به پایبندی افراد به عهدشان تأکید شده و شهردار رشت حدود یازده ماه قبل عهدی برای خدمت در شهرداری با اعضای شورا بسته و در حال حاضر با استعفای خود عهدشکنی کرده است.

وی با بیان اینکه شهردار رشت موظف به ارائه گزارش جامعی از عملکرد یازده‌ماهه خود به شورا است تصریح کرد: اعضای شورا و شهردار رشت باید بابت این استعفا از شهروندان عذرخواهی کنند و متأسفانه نصرتی پس از اعلام استعفای خود نسبت به صدور حکم و حتی پرداخت پاداش به برخی از مدیران شهرداری رشت اقدام کرده که این مسئله قابل‌تأمل است.

ذاکری با اشاره به اینکه دغدغه‌هایی بابت استعفای نصرتی از سوی برخی از شهروندان و نخبگان مطرح‌شده است گفت: شهردار رشت به‌جای استعفا باید استیضاح شود و نصرتی طی مدت‌زمان حضورش نتوانست پاسخگوی انتظارات شهروندان باشد.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های بنده عزل و نصب مکرر شهرداران رشت بوده است اظهار کرد: همواره به داشتن شهرداری برای مدت چهار سال تأکید داشته و همه اعضای شورا به این استراتژی اعتقاددارند.

احمد رمضانپور با بیان اینکه نصرتی در دوران کوتاه فعالیتش آرامش و امید را در بین مدیران شهرداری رشت ایجاد کرده است افزود: مدیران فعلی شهرداری افرادی شایسته‌ای هستند و مسعود نصرتی طی حضورش تلاش‌های فراوانی در راستای راه‌اندازی کارخانه آسفالت، طرح تراموا و غیره انجام داده است.

وی به مالکیت پنج‌درصدی سهام بانک شهر توسط شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: با این اقدام نصرتی در حال حاضر بیست میلیارد تومان از سهام بانک شهر در اختیار شهرداری رشت قرار دارد.

رمضانپور با تأکید بر اینکه اصولگرا و اصلاح‌طلب در شورا معنایی ندارد بیان کرد: نصرتی اقدامات ماندگاری در رشت انجام داده و یقیناً روزی حسرت از دست دادن چنین فردی را خواهیم خورد.

وی به اقدامات مسعود نصرتی طی مدت‌زمان فعالیتش در شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: پروژه‌هایی ازجمله باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان، تراموا و غیره ازجمله دستاوردهایی بود که در دوران مدیریتی نصرتی برای رشت محقق شد.

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز با اشاره به اینکه هفت نفر از اعضای شورا برای آوردن مسعود نصرتی به قزوین سفرکرده بودند اظهار کرد: رفتن نصرتی به رشت آسیب می‌زند.

فرهام زاهد با بیان اینکه در داخل بدنه شهرداری رشت نگرانی‌هایی بابت استعفای نصرتی ایجادشده است افزود: نصرتی انتخاب بنده نبود ولی خوشحالم که با وی آشنا شده و به عملکرد وی طی مدت‌زمان حضورش در شهرداری رشت نمره بسیار خوب می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه وفای به عهد باید دوطرفه باشد گفت: در شرایطی که خودمان عهدشکنی می‌کنیم نباید انتظار وفای به عهد داشته باشیم.

زاهد با اشاره به اینکه باید ناز مدیران خوب را بکشیم تصریح کرد: موافقت بنده با استعفای مسعود نصرتی به‌واسطه این است که بتواند با آرامش خیال در حوزه جدید خدمتش فعالیت کند و از این بابت از شهروندان عذرخواهی می‌کنم.

عضو شورای اسلامی رشت در جلسه فوق‌العاده امروز صحن شورا با اشاره به استعفای شهردار رشت اظهار کرد: مسعود نصرتی برای تثبیت حوزه مدیریت شهری و دریافت اعتبارات ملی برای شهر تلاش فراوانی انجام داده و این اقدامات بسیار حائز اهمیت است.

محمدحسن عاقل منش با اشاره به شرایط مناسب جذب سرمایه‌گذار در رشت افزود: فراهم کردن شرایط مناسب برای جذب سرمایه‌گذار در رشت ازجمله دستاوردهای حضور نصرتی در شهرداری رشت بوده است.

وی ادب و نزاکت را ازجمله ویژگی‌های بسیار خوب شهردار رشت دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت نمایندگان ملی به‌منظور بررسی و رفع مشکلات رشت از دیگر دستاوردهای حضور نصرتی در جایگاه شهردار رشت بوده است.

از تعداد ده عضو حاضر در جلسه امروز شورا هفت نفر به استعفای نصرتی رأی موافق دادند و علی بهارمست با اکثریت آرا به‌عنوان سرپرست شهرداری رشت انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند