گیلانیان
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 19 December , 2018
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ کد خبر : 40079 خبر ها

معاون استاندار گیلان:

موانع توسعه صادرات کالاهای تولیدی گیلان برطرف می‌شود

موانع توسعه صادرات کالاهای تولیدی گیلان برطرف می‌شود

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان گفت: کمک به توسعه صادرات کالاهای تولیدی استان، بررسی اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی مهم‌ترین وظایف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در گیلان است.

محمد حسین اصغریان در سومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پیش از ظهر امروز با حضور مدیران ارشد گیلان و مدیران واحدهای صنعتی در رشت برگزار اظهار داشت: با رویکرد تعاملی بین مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی و مدیران واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری استان، در چارچوب مقررات رفع موانع تولید، بسیاری از مشکلات در حوزه تولید، صنعت و تجارت قابل حل خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: این کارگروه طبق قانون موظف است تا با بررسی عوامل رکود و یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی با اجرای ضوابط قانون رفع موانع تولید، راهکارهای رفع موانع اشتغال و پیشرفت مناسب طرح های صنعتی را اتخاذ کند.

نماینده ویژه استاندار گیلان در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خاطرنشان کرد:کمک به توسعه صادرات کالاهای تولیدی استان، بررسی اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی استانی مانند سازمان امور مالیاتی و تأمین اجتماعی از جمله مهم‌ترین وظایف کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ است و علاوه بر پیگیری و حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در استان، رفع مشکلات بخش کشاورزی و گردشگری را در دستور کار خود دارد.

کارگروه حمایت از تولید اولین بار در سطح کشور و به‌صورت کاملا ابتکاری در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز گفت: پیش از تصویب قانون رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی، کارگروه حمایت از تولید اولین بار در سطح کشور و به‌صورت کاملا ابتکاری در گیلان به اجرا درآمد که در آن سفرهای شهرستانی تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به شهرستان‌های سطح استان، مشکلات واحدها به‌صورت جزء به جزء بررسی شد و در حدود اختیارات استانی در رفع آن‌ها اقدامات لازم صورت گرفت.

علی منتظری تصریح کرد: با تصویب قانون رفع موانع تولید هم‌اکنون سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان دبیرخانه مرکزی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان به همان شیوه، پیگیر رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی است

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در گیلان خاطر نشان کرد: در جلسات بعدی این کارگروه نتایجی که تاکنون از اجرای این قانون کشوری در استان اجراء شده است به اطلاع عموم خواهد رسید.

در سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در رشت برگزار شد، مشکلات ده واحد صنعتی در حوزه بانکی بررسی و تصمیمات لازم برای برون رفت از موانع تولید اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*