گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
می 22, 2014 کد خبر : 27265 خبر ها

موسسات خیریه گیلان ساماندهی می شوند

موسسات خیریه گیلان ساماندهی می شوند

گیلانیان : مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به رتبه این استان در فعال بودن موسسات خیریه، گفت: موسسات خیریه گیلان ساماندهی می شوند.

یونس رنجکش ظهر امروز در نشست ساماندهی موسسات خیریه استان گیلان، اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا با ارائه خدمات داوطلبانه که از اهداف سازمان های خیریه مردم نهاد است، برای کاهش آلام نیازمندان با نهایت دقت عمل کنیم.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در این زمینه فعالیت موسسات براساس ضوابط کار داوطلبانه است زیرا هدف از تشکیل سازمان های مردم نهاد استفاده از ظرفیت های داوطلبانه مردم در ارائه خدمات نوع دوستانه می باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت:به دلیل عدم اشراف برخی از موسسات خیریه به وظایف طرح شده در اساسنامه هایشان گاهی با برخی مشکلات در شیوه فعالیت ها روبرو می شویم که در ارائه خدمات به نیازمندان و چگونگی جذب کمک های مردم شرایط خاصی را ایجاد می کنند که شایسته نیست.

رنجکش با تأکید بر رعایت ضوابط فعالیت ها براساس اساسنامه و اهداف سازمان های مردم نهاد یادآور شد:تلاش داریم تا در خصوص فعالیت های موسسات خیریه ساماندهی هایی داشته باشیم.

وی نوع جمع آوری کمک های سازمانهای خیریه مردم نهاد به شیوه های اجرایی فعلی را مناسب شأن و شخصیت جامعه گیلان ندانسته و خواستار تغییر شیوه های موجود شد.

به گفته مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، باید تلاش کنیم تا در جذب خیرین به صورت پایدار در موسسات خیریه عمل کنیم و این کار با اعتمادسازی و ارائه خدمات مطلوب انجام خواهد گرفت.

رنجکش تصریح کرد: مردم ما با توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی که دارند دارای نگاه های ارزشی ویژه ای هستند که نوع دوستی و کمک به هم نوعان را وظیفه و تکلیف خود می دانند.

وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم در ساماندهی های بهره گیری از ظرفیت های مردم برای کمک به نیازمندان نوآوری و خلاقیت داشته باشیم و موسسات خیریه،باید به این سمت پیش روند و باید در این زمینه از تجربیات موسسات موفق در سطح ملی و استانی استفاده شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان خواستار ساماندهی کمک های حمایتی به نیازمندان و بیماران با مشارکت همه موسسات خیریه مردم نهاد و دستگاههای اجرایی مرتبط در این زمینه با عنوان کمیته خیرین سلامت شد.

به گفته وی، یکی از موضوعات مهم در جلب مشارکت های مردم و جذب خیرین توسط موسسات خیریه،توجه به برنامه های مشارکت جویانه موسسات است و در این زمینه می بایست آنها آموزش های لازم را فراگیرند.

رنجکش، برگزاری کارگاههای آموزشی برای مسئولان موسسات خیریه و تشکیل همایش ها و برگزاری نمایشگاههایی از تولیدات و خدمات موسسات خیریه را برای معرفی به مردم از ضرورت ها عنوان کرد./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی