گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
فوریه 14, 2013 کد خبر : 17299 خبر ها

سرپرست معاونت امور صنايع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان:

میزان استخراج از معادن استان به بیش از ۵ میلیون تن رسید

میزان استخراج از معادن استان به بیش از ۵ میلیون تن رسید

گیلانیان : از ابتدای سالجاری تا پایان دیماه میزان پنج میلیون و دویست و شصت و سه هزار تن محصولات معدنی از معادن استان استخراج شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، کریم توکل‌نیا سرپرست معاونت امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اعلام این مطلب افزود: این مواد عمدتاً شامل سنگ لاشه، سنگ آهک، سیلیس،مارن و خاک صنعتی بوده است.

کریم توکل نیا گفت: در طی مدت زمان مذکور، تعداد ۹ فقره پروانه بهره برداری معدنی نیز در استان صادر شده که میزان سرمایه گذاری برآورد شده برای آنها مجموعاً بالغ بر ۲۰ میلیارد بوده و پیش بینی اشتغال آنها ۱۶۰ نفر است.

وی تصریح کرد : صدور ۶ فقره پروانه اکتشاف و ۷ فقره گواهی کشف نیز از دیگر اقدامات حوزه معادن استان در ۱۰ ماهه اول امسال بوده است.

توکل نیا همچنین گفت: سرمایه گذاری انجام شده در بخش اکتشافات معدنی در سالجاری حدود ۱۱ میلیارد ریال بوده و میزان مواد معدنی مکشوفه نیز در نتیجه عملیات اکتشافی امسال بالغ بر ۲۸ میلیون تن است.

وی افزود: در کنار اقدامات صورت گرفته در حوزه معادن و اکتشافات معدنی، در بخش مصالح نیز ۲۹۰ فقره مجوز برداشت صادر گردیده که منجر به برداشت ۳٫۵ میلیون تن مصالح در استان شده است.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی