گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
ژانویه 11, 2019 کد خبر : 71499 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

مگاهاسپیتال گیلان از لایحه بودجه ۹۸ جا ماند

مگاهاسپیتال گیلان از لایحه بودجه ۹۸ جا ماند

گیلانیان رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی از جا ماندن مگاهاسپیتال گیلانی‌ها در لایحه بودجه سال ۹۸ به دلیل مفقود شدن مکاتبات مجمع در معاونت امور پارلمان سازمان برنامه بودجه خبر داد.

ولی داداشی با اشاره به چهار درخواست اساسی و مهم مجمع نمایندگان گیلان از رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در راستای رفع مشکلات زیربنایی گیلان اظهار کرد: نوبخت در نشست مشترک با مجمع نمایندگان قول مساعد در خصوص حل مشکلات فاضلاب کل استان، لایروبی رودخانه‌ها، حل معضل پسماند و احداث مگاهاسپیتال را به درخواست وکلای ملت داده است.

وی با بیان اینکه پس از قول مساعد نوبت به مجمع نمایندگان در خصوص رفع دغدغه مجمع نمایندگان گیلان، مکاتبات و درخواست‌های ما به معاونت پارلمانی و مدیر پارلمان سازمان برنامه‌وبودجه ارائه شد تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها، معاونت پارلمانی و مدیر امور مجلس سازمان برنامه‌وبودجه باید درخواست‌ها و مکاتبات مجمع نمایندگان گیلان در خصوص چهار خواسته اساسی مردم استان را در لایحه پیشنهادی دولت منظور و در بودجه سنواتی بگنجانند اما متأسفانه شاهد کارشکنی از سوی مسؤولین پارلمانی سازمان برنامه‌وبودجه بوده‌ایم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به گلایه شدید مردم گیلان نسبت به بی‌توجهی سازمان برنامه بودجه به خواسته اساسی و زیربنایی آن‌ها گفت: مردم گیلان و دستگاه‌های مرتبط همچون مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نسبت به کارشکنی که به نظر می‌رسد به دلیل برخی ملاحظات مسئولان امور پارلمانی سازمان برنامه‌وبودجه است شدیداً گله‌مندند و خواهان رفع دغدغه و‌ نیاز استان هستند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی وجود مگاهاسپیتال بیمارستان هزار تختخوابی گیلان را برای استان ضروری دانست و بیان کرد: استان گیلان با جمعیت قابل‌توجه و از سوی دیگر که پس از شهر مقدس مشهد که توریسم مذهبی کشور محسوب می‌شود بالاترین جمعیت شناور را در ایام تعطیلات و اوقات فراغت دارد وجود مگاهاسپیتال در این استان یک امر بدیهی و ضروری است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارهای مقدماتی برای احداث مگاهاسپیتال گیلان صورت گرفته افزود: مقدمات احداث مگاهاسپیتال در گیلان از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای آغاز عملیات اجرایی در سال ۹۸ صورت گرفته و در شورای عالی اقتصاد و کمیسیون‌های مختلف وزارت بهداشت مجوزهای لازم نیز اخذشده است.

داداشی با بیان اینکه تنها مجوز موردنیاز برای احداث مگاهاسپیتال در گیلان مجوز کمیسیون ماده ۲۳ بود گفت: اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳ نیازمند همکاری معاونت پارلمانی و مدیر امور مجلس سازمان برنامه‌وبودجه بود که در بودجه سنواتی سال ۹۸ گنجانده شود اما گفته می‌شود مکاتبات و نامه‌های موردنیاز از سوی معاونت پارلمانی و مدیر امور مجلس و مفقودشده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه قبل دو ساعت از بسته شدن لایحه بودجه و ارسال آن به مجلس، با ما تماس گرفته‌شده که نامه موردنیاز برای احداث مگاهاسپیتال گیلان در معاونت پارلمانی و امور مجلس سازمان برنامه‌وبودجه گمشده تصریح کرد: بنده در همین حال مجدداً در سازمان برنامه بودجه حاضر و مکاتبات و نامه موردنیاز را تهیه کردم تا احداث مگاهاسپیتال گیلان در لایحه بودجه سال ۹۸ گنجانده شود اما متأسفانه در وقتی‌که ما حاضر شدیم معاون امور مجلس سازمان برنامه‌وبودجه در سازمان حضور نداشت و طبیعتاً لایحه پیشنهادی دولت به مجلس بدون گنجانده شدن بیمارستان مگا هاسپیتال رشت بسته و به مجلس فرستاده‌شده بود.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر از نوبخت، رئیس سازمان برنامه بودجه مبنی بر توجه به خواسته مجمع نمایندگان گفت: مجمع نمایندگان گیلان تمام تلاش خود را به کار بسته تا احداث مگاهاسپیتال را در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور بگنجاند.

داداشی در خصوص انتقال و جابه‌جایی محل عوارضی در محدوده آزادراه رشت ـ قزوین بیان کرد: طی جلسه و مکاتباتی که مجمع نمایندگان با معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، وزیر راه و شهرسازی و دستگاه‌های مرتبط برگزار کرده محل اخذ عوارضی در آزادراه رشت قزوین به ابتدای شهرستان رودبار منتقل می‌شود که نفع آن برای همه مردم گیلان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی