گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
اکتبر 10, 2012 کد خبر : 13231 خبر ها

مهر نوشت :

میانگین ارزش هر خودروی وارداتی چقدر است

میانگین ارزش هر خودروی وارداتی چقدر است

در نیمه اول امسال ۱۹ هزار و ۳۸۰ دستگاه خودروی سواری به ارزش بیش از ۴۲۹ میلیون دلار وارد کشور شد.
گیلانیان به گزارش مهر، واردات خودرو سواری در نیمه اول امسال در حالی به ۱۹ هزار و ۳۸۰ دستگاه به ارزش بیش از ۴۲۹ میلیون دلار رسید که این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۰ (۱۶ هزار و ۵۶۳ دستگاه به ارزش بیش از ۳۶۹ دلار) از لحاظ ارزشی بیش از ۲۱ درصد و از حیث تعداد ۱۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از ۱۹ هزار و ۳۸۰ دستگاه خودروی سواری واردشده به کشور در نیمه اول امسال، ۹ هزار و ۴۴۷ دستگاه به ارزش بیش از ۲۴۶ میلیون دلار از مبدا امارات متحده عربی، ۷ هزار و ۱۶۹ دستگاه به ارزش بیش از ۱۲۰ میلیون دلار از مبدا جمهوری کره، ۷۱۰ دستگاه به ارزش بیش از ۱۴ میلیون دلار از مبدا کویت و ۲ هزار و ۵۴ دستگاه به ارزش بیش از ۴۷ میلیون دلار از مبدا سایر کشورها بوده است.

در همین حال، میانگین قیمت هر خودروی سواری در شش ماهه اول امسال بیش از ۲۲٫۱ هزار دلار ( نزدیک به ۳٫۹۱ برابر هر خودروی سواری صادراتی) بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش ۳٫۴۶ درصدی مواجه شده است.

اکثر خودروهای سواری که وارد ایران می‌شوند، چون پورشه و بنز خودروهای لوکس هستند و قیمت‌های بعضا چند صد میلیون تومانی دارند.

برهمین اساس، وقتی میانگین قیمت هر خودروی سواری وارداتی ۲۲٫۱ هزار دلار می‌شود، در واقع می‌تواند دو اتفاق افتاده باشد؛ نخست اینکه اکثر این خودروها با ارز دولتی ۱۲۲۶ تومان وارد کشور شده‌‍اند و دیگر اینکه احتمال کم اظهاری خودروی سواری در گمرک وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی