گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
نوامبر 24, 2011 کد خبر : 4351 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت :

میدان نظارت از بیت‌المال باید توسعه یابد

میدان نظارت از بیت‌المال باید توسعه یابد

گیلانیان : سید علی آقازاده عصر دیروز در سومین همایش سالانه مدیران دیوان محاسبات با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: ۳۵ درصد برنج کشور در گیلان تولید می‌شود. وی ادامه داد: گیلان ابتدای انقلاب اسلامی جزو سومین استان صنعتی کشور بوده و در حال حاضر در رتبه ۱۳ قرار دارد. آقازاده با با بیان اینکه گیلان با توجه به ظرفیت بسیار بالای اقتصادی و کشاورزی با مشکلات عدیده‌ای مواجه است، تصریح کرد: این مشکلات باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به وضعیت گردشگری گیلان اشاره کرد و گفت: استان از جاده ترانزیتی که بتواند سالانه حدود ۲۰ میلیون نفر را به گیلان انتقال دهد، محروم است.وی بزرگراه تهران به رشت را ناقص خواند و بیان داشت: سال گذشته این بزرگراه به صورت ناقص افتتاح شد.آقازاده نرخ بیکاری در گیلان را بالا دانست و خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در این استان مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار نمی‌گیرد.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نرخ بیکاری در گیلان را ۱۵ درصد اعلام کرد و ابراز داشت: سطح سواد مردم گیلان با تهران برابری می‌کند.وی با اشاره به جایگاه نظارت در جامعه اسلامی یادآور شد: اگر بخواهیم نظارت را با فرهنگ انقلابی و دینی خود تطبیق دهیم باید از تمام توان برای نظارت استفاده کنیم.
آقازاده با تاکید براینکه نهادهای نظارتی مانند مجلس و دیوان محاسبات باید برنامه‌های دقیق‌تری برای نظارت اعمال کنند، اذعان داشت: برنامه‌محوری در هر سیستم باید در نظر گرفته شود.رئیس مجمع نمایندگان گیلان به فرهنگ‌سازی و آرمان‌نگری در بحث بازرسی اشاره کرد و افزود: متولیان امر باید دانش نظارت را داشته باشند.وی ادامه داد: دانش نظارتی باید به جامعه انتقال یابد و فرهنگ خودنظارتی و دگرنظارتی در جامعه نهادینه شود.
آقازاده نیروی انسانی متعهد را از الزام‌های نظارت مطلوب دانست، تصریح کرد: وظیفه داریم در جامعه اسلامی از بیت‌المال نظارت کنیم.نماینده مردم رشت در مجلس خواستار نظارت صددرصدی بر عملکرد شهرداری‌ها شد و گفت: میدان نظارت از بیت‌المال باید توسعه یابد.وی بر پیشگیری از انحراف وام‌های خوداشتغالی تاکید کرد و ابراز داشت: از درآمدهای نفتی به‌راحتی نتوانستیم ارزش افزوده ایجاد کنیم.
آقازاده با بیان اینکه تعهد ارزش افزوده می‌آورد، خاطرنشان کرد: از اعتبارات کمتر توانستیم استفاده ببریم.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، انعطاف‌سازی در برنامه و بودجه را مهم برشمرد و اذعان داشت: کشور دارای اقلیم متفاوت است و مناسب با نیاز هر منطقه باید برنامه‌ریزی صورت گیرد./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد