گیلانیان
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ Friday, 25 September , 2020
اکتبر 4, 2019 کد خبر : 75239 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

میزان صادرات محصولات کشاورزی گیلان به کشورهای همسایه شمالی «صفر» است

میزان صادرات محصولات کشاورزی گیلان به کشورهای همسایه شمالی «صفر» است

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان گفت: میزان صادرات محصولات کشاورزی گیلان به روسیه و سایر کشورهای همسایه شمالی در حد صفر است.

محمد صادق حسنی جوریابی عصر امروز در جلسه‌ای با حضور وزیر صمت و فعالان اقتصادی که در استانداری گیلان برگزار شد پیوستن ایران به معاهده اوراسیا را مطلوب خواند و اظهار داشت: میزان صادرات محصولات کشاورزی گیلان به روسیه و سایر کشورهای همسایه شمالی در حد صفر است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان عضویت ایران در معاهده اوراسیا را فرصتی مغتنم برای کشورمان خواند و عنوان کرد: به عقیده بنده در شرایط سخت و جنگ اقتصادی فعلی یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها پیوستن به معاهده و پیمان اوراسیا است و گیلان در این میان بهترین فرصت را جهت تحقق این هدف برای کشور ایجاد کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس بازار میلیونی روسیه و جای خالی کشورمان در این بازار بزرگ را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های ما در بحث پیوستن ایران به معاهده اوراسیا امکان واردات راحت‌تر کالاها و محصولات خارجی است که اگر مدیریت نشود به اقتصاد داخلی ضربه بزرگی وارد می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس حذف معافیت‌های گمرکی را از ویژگی‌های معاهده اوراسیا دانست و بیان داشت: این موضوع در بخش صادرات کالاها به نفع کشورمان است اما باید مراقب باشیم که به سبب قواعد این معاهده از واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود جلوگیری شود.

حسنی واردات کالاها و قاچاق را از بزرگ‌ترین مشکلات کشورمان اعلام کرد و با ذکر این نکته که عوامل یاد شده اقتصاد داخلی را فلج کرده است افزود: چشم امید تولیدکنندگان به حمایت‌های دولت است زیرا بسیاری از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان به دلیل ناتوانی در بازپرداخت تسهیلات خارجی ورشکست شده‌اند.

وی حذف تعرفه ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی واردات چای خارجی را اقدامی مثبت از سوی دولت ارزیابی کرد و گفت: دولت در بخش مدیریت بازار کم آورده است زیرا مدیران غیررسمی بازار داخلی را مدیریت و هدایت می‌کنند و نمونه بارز این مسأله نیز واردات برنج خارجی و دپوی آن در انبارهای کشور است.

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه مشخص نیست واردکنندگان از کجا خبر آزاد شدن واردات برنج را شنیده‌اند تصریح کرد: ما به عنوان نماینده مردم بحث ممنوعیت واردات برنج و یا توزیع برنج‌های وارد شده خارجی را به شدت دنبال می‌کنیم و از دولت انتظار داریم حمایت بیشتری از کشاورزان داخلی داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران