گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
فوریه 20, 2012 کد خبر : 7025 دسته‌بندی نشده

گيلانيان به چه كسي دلخوش باشند ؟

نامه دلخوش به خاوری مدیرعامل متواری بانک ملی !

نامه دلخوش به خاوری مدیرعامل متواری بانک ملی !

اختصاصی گیلانیان : کمتر کسی است که نداند وظایف نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وضع قوانین و نظارت بر حسن اجرای آن در کشور است ولی مشکل اینجاست که خود نمایندگان علاوه بر نقش تقنینی و نظارتی وظیفه سومی نیز به عنوان مقام اجرائی برای خود قائل هستند که مورد اخیر وظیفه اصلی آنان را تحت الشعاع قرار داده‌است.

از طرفی برخی از نمایندگان حضور فعال در حوزه انتخابیه خود را به جای مجلس ترجیح داده و تمام توان خود را در اعمال قدرت و اقتدار و سلطه در محدوده حوزه انتخابیه شان به منظور استحکام پایه های حکومتی برای تضمین ادوار آتی مجلس بکار می گیرند بهمین خاطر لااقل در دوره هشتم مجلس کم نیستند نمایندگانی از گیلان که در طول چهار سال نمایندگی حتی برای یک بار هم صدای موثر آنان از تریبون مجلس شنیده شده باشد .

البته این جا به جائی حوزه مسئولیت به خاطر دور اندیشی و صرف تضمین آینده است که آنان را ناگزیر به وفا به وعده های رنگین انتخاباتی در قالب اعطای موقعیت شغلی ، رفاهی و انواع تسهیلات به اقوام و اعوان و انصار می کند و این امر سبب می شود که عامه مردم تصور کنند حتی برای آب و برق و تلفن شخصی و آسفالت کوچه و غیره باید به نماینده خود مراجعه نمایند ؟!

با کمال تأسف عملکرد غیر مسئولانه برخی از نمایندگان تنها ذائقه مردم را تغییر نداده بلکه در مدیران اجرائی هم اثر گذاشته تا جائیکه برخی از مدیران ، حتی مدیران با تخصص و تجربه تا چه رسد به مدیران نوظهور فاقد هرگونه تخصص و تجربه بر این باورند که بقای مسند مدیریت بدون حمایت حداقل یک نماینده ممکن نخواهد بود که اتفاقا چنین هم هست و نمونه فراوان است .

بعنوان نمونه عزل و نصب های بی حساب و کتاب اخیر استان ، تحمیل نیرو بر خلاف روال اداری به فرمانداران ، گماردن خواص در پست های عدیده از فرمانداری گرفته تا بخشداری و کارشناس فلان و بهمان و رئیس دفتر و مشاور و غیره گواه این مدعا است .

بر اساس شواهد و قرائن چنین بر می‌آید مردم و نمایندگان در تعریف (نقش نظارتی) به تضاد رسیده اند و نماینده آن را به معنی دخالت در امور اجرائی ، پاکسازی مخالفان و جایگزین کردن موافقان به منظور تمهید مقدمات استمرار نمایندگی در دوره های بعدی می پندارد ولی مردم آن را نپذیرفته و معتقدند نقش نظارتی نماینده از نوع نظارت عالی بر اجرای قوانین به منظور حفظ منافع عمومی و اعمال عدالت و رفع تبعیض است که در صورت بروز اختلال در اجرای قانون و اعمال تبعیض ، نماینده به عنوان حافظ منافع عمومی باید از اختیارات خود و آنهم از مجاری قانونی در صدد رفع مشکل بر بیاید که چنین نیست !

همین دخالت های نادرست نمایندگان در امور اجرائی و حمایت های بی‌چون و چرا از اشخاص و شرکت های خارج از حوزه انتخابیه تبعات سوء برای امور اجرائی ، اقتصادی و فرهنگی را باعث شده که نمونه حاضر یکی از آن موارد است.

صرفنظر از مدارک منتشره قبلی درخصوص حمایت های خارج از شمول و گاه فراقانونی برخی نمایندگان گیلان ، اخیرا مدارکی به دست آمد که آقای سید کاظم دلخوش ، نماینده محترم صومعه سرا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طی نامه ای که تصویر آن الصاق است به مدیر عامل وقت بانک ملی ایران که هم اکنون متواری است « برادر ارجمند جناب آقای دکتر خاوری !! » درخواست تسریع در پرداخت تسهیلات به یک شرکت مستقر در رشت را نموده است !؟

از شیوه نگارش توصیه نامه ایشان چنین استنباط می شود که اصل تصویب تسهیلات مورد اشاره آنهم در حوزه وسیعی در تهران که به مثابه ایران است نمی تواند از حمایت یک مقام عالی برخوردار نباشد .

از نتیجه همت عالی ایشان گواهی بانک ملی است که تصویر آن نیز الصاق است ، این شرکت علاوه بر دریافت تسهیلات ریالی ، مبالغ قابل توجهی تسهیلات ارزی نیز دریافت نموده و چون تا کنون بدهی خود را به بانک ملی نپرداخته در نتیجه بدهی ۷۵ میلیارد تومانی نامبرده به ۱۱۰ میلیارد تومان بالغ شده است و تنها بانک توانسته با تحقیق و جستجو چند فقره از املاکش را پیدا و ضبط نماید و اخیرا نیز یک قطعه ملک دیگری از نامبرده را در منطقه ساحلی پیدا نموده که به زودی توسط بانک ملی ضبط خواهد شد .

جالب است که گفته می شود تسهیلات این مشتری دانه درشت تا کنون چند مخالف پرداخت تسهیلات مذکور را قربانی کرده و چندی قبل نیز که قرار بود پرونده این مشتری به دادگاه ارسال شود نزدیک بود مسئول دیگری را نیز قربانی نماید که با وساطت یکی از مسئولان استانی مورد اخیر منتفی شده است

جالب تر اینکه این مشتری دانه درشت توانسته با سپردن سفته و تضمین های معمولی مبلغ ۷۰ میلیارد تومان تسهیلاتی نیز از بانک تجارت دریافت نماید و نام خود را در لیست بدهکاران دانه درشت آن بانک هم به ثبت برساند.

از فحوای کلام چنین برمی‌آید

بانک صادرات هم از این دردسر بی نصیب نمانده و مبالغی به این شرکت تسهیلات پرداخت نموده ولی برای حفظ آبرو جرأت اعلام بدهی این شرکت را ندارد .

اخیرا نیز از یکی از کارگران این شرکت که حقوق آنان با حد اقل یک ماه تأخیر پرداخت می شود شنیده شد برای عادی کردن پرداخت حقوق ، صاحب شرکت در انتظار دریافت تسهیلات جدید است که معلوم می شود تسهیلات معوقه در این چند مورد خلاصه نمی شود و همچنان ادامه دارد زمزمه دیگری نیز مبنی بر دریافت تسهیلات بیشتر این مشتری دانه درشت از یکی از بانک های مستقر در قلهک تهران بر سر زبان هاست که به دلیل فقدان مستندات فعلا از ذکر آن می‌گذریم.

.

اخبار مرتبط

نظرات

 • جناب آقای دلخوش به همین دلایل باید رد صلاحیت می شدند اما چه کسی یارای درگیر شدن با داماد جانشان جناب سردار ” ه م ” فرمانده محترم … را دارند بشما قول شرف می دهم اگر باز هم بگردید موارد بیشتری پیدا می کنین

 • شرکت … … در … … است چرا شفاف اعلام نمی کنین که مردم بتوانند درست رای بدهند و شما هم به نظام ظلم میکنید با اطلاع رسانی ناقص

 • با تشکر از نظر آقای فرزاد و سایر عزیزان ، به اطلاع می رساند مدارک و مواردی از این دست موجود است اما از آنجائیکه این وبگاه در مقام قضاوت نیست و قوه محترم قضائیه با اقتدار در صورت لزوم ورود خواهد نمود بدین جهت “گیلانیان” از افشای نام ها خودداری می نماید ولی این نکته قابل طرح و تامل است که چرا و به چه علت برخی از نمایندگان به جای پرداختن به وظایف تقنینی و نظارتی خود به مسائل حاشیه ای ورود می نمایند ؟

 • برادر عزیزم مدیر محترم سایت گیلانیان آخه وام گرفتن کجاش تخلف کجاش ایراد داره ؟چه کسی میدونست که خاوری فرارری میشه تازه چه ربطی به سید بزرگوار ما مملکت دارای قانون است اگه اون آقا بدهی اقساطشو پرداخت نکرده به دلخوش چه ربطی داره ./اون شرکت یه درخواست به آقای دلخوش داده و ایشونم اونو معرفی کردهبه مدیر عامل که تسهیلات بگیره . خواهشدً با این کارا بینندگان سایت تونو از دست ندین.دلخوش اگه در هر زمینه ای تخلفی انجام داده هیچ موقع نمیتونست از فیلتر شورای محترم نگهبان عبور کنه چون شورای محترم نگهبان با کسی شوخی نداره/

 • سلام
  ۱ . حمایت از صنعت ایرادی بر نماینده مردم نیست اما همراهی با علم بر انحراف صنعتگر از تولید ، گناه نابخشودنی است
  ۲ . اصل موضوع کلاهبرداری مدیر شرکت فوق یعنی استفاده از وام کم بهره و استثنایی و عدم اشتغال بیش از سه هزار جوان (فعلا ۱۵۰ کارگر دارد )طبق طرحهای توجیهی است ! این فرصت سوزی نوعی چپاول بیت المال دور از چشم دستگاههای نظارتیست
  ۳ . چطور با سفته ۱۰۰ میلیاردتومان وام میدهند اگر دستور دهندگان بانکی را محاکمه نم کنند لااقل درب آن بانک را … بگیرند
  ۴ . شش میلیارد تومان بانک … رشت را نیز اضافه فرمایید
  ۵ . ……………………………………………………

 • باحمایت یکپارچه مردم شریف صومعه سرا کاندید دیگری غیراز دلخوش این بار به مجلس خواهد رفت .آقای دلخوش در این ۸ سال نشان دادند که به درد نمایندگی برای اشخاص مشخصی می خورند .شما اگر از هر صومعه سرایی بپرسید خواهند گفت که ایشان ۴ سال پیش باید این مسند را رها می کردند و اگر حمایت های آقای ه.م … ایشان نبود ۴سال بر مردم شریف صومعه سرا … نمی شدند . ما که دراین مدت ایشان را دوبار ندیدیم(۸سال)الان هم طرفدارهای ایشان تراول های ……. به مردم نشان می دهند یعنی همه شما را با پ…………
  در ضمن امروز چهارشنبه مورخه ۱۰/۱۲/۹۰ جوادخیابانی مجری برنامه ایشان در میتینگ ایشان بود. 

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی